» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

21 mar 2013, o 18:39

domownik

Ale ja nie jestem po operacji. Oczywiście lekarz zalecił, ale myśl, że będę usztywniona jakimiś prętami, które mogą pęknąć, nie daje mi spokoju, więc na razie zrezygnowałam z operacji. Normalnie wykonuję ćwiczenia, o których pisałam w tym temacie i nic mnie nie boli.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

7 cze 2013, o 15:18

świeżak

dobry wątek, niemal każdy sport pomaga, mialbym jednak wątpliwości z siłownią

Góra Góra

26 sie 2014, o 07:37

świeżak

Ja mam skolioze M41.1, czyli inaczej Idiopatyczna skolioza młodzieńczą, i sam Sobie narzucam treningi, gdyż mam zalecone nawet to od lekarza, który powiedział, że w większości przypadków sport w skoliozie jest dobrym rozwiązaniem.
P.S
Uprawiam Piłkę nożną, bieganie, jazda rowerem do pracy i grywam w tenisa stołowego więc sportu mam nadmiar.

Góra Góra

15 wrz 2015, o 10:59

domownik

Ostatnio tak sobie rozmyślam... ,że lekarze tak na prawdę chyba nie chcą leczyć skrzywień kręgosłupa. Dla nich to żyła złota.....

Czy ktoś mi powie dlaczego lekarze odradzają pacjentom ze skrzywieniami kręgosłupa takich sportów jak:
zapasy, judo, jiu jitsu gdzie większość to fikołki, przewroty rozciąganie całego ciala...????
Wg lekarzy osoba która ma skrzywiony kręgosłup to tylko jakieś zabiegi rehabilitacyjne i operacje?

Moim zdaniem powyższe sporty serwowane w granicach rozsądku pozwolą naprostować kręgosłup gdyż...
50% tych sportów to głównie akrobatyka, to są sporty gdzie ludzie mają rozbudowane mięśnie pleców i ich plecy są bardzo silne.
wszelkie przewroty, różnego rodzaju fikołki do przodu do tylu, rozciąganie całego kręgosłupa, mostki itp cały wachlarz ćwiczeń gdzie kręgosłup jest rozciągany na wszelkie możliwe sposoby we wszystkie strony a jak inaczej naprostować kręgosłup?
Czy ktoś widział jak wygląda zawodnik zapasów, judo? cz ktoś z takim typem sparował? czy ktoś widział zapaśnika z krzywym i słabym kręgosłupem?

Góra Góra

25 kwi 2016, o 13:38

świeżak

Przeczytałem, dziękuję za linka.

dało mi na pewno do myślenia.

Dzięki!

Góra Góra

22 gru 2016, o 14:41

domownik

rafii25 napisał(a):
Ostatnio tak sobie rozmyślam... ,że lekarze tak na prawdę chyba nie chcą leczyć skrzywień kręgosłupa. Dla nich to żyła złota.....

Czy ktoś mi powie dlaczego lekarze odradzają pacjentom ze skrzywieniami kręgosłupa takich sportów jak:
zapasy, judo, jiu jitsu gdzie większość to fikołki, przewroty rozciąganie całego ciala...????
Wg lekarzy osoba która ma skrzywiony kręgosłup to tylko jakieś zabiegi rehabilitacyjne i operacje?

Moim zdaniem powyższe sporty serwowane w granicach rozsądku pozwolą naprostować kręgosłup gdyż...
50% tych sportów to głównie akrobatyka, to są sporty gdzie ludzie mają rozbudowane mięśnie pleców i ich plecy są bardzo silne.
wszelkie przewroty, różnego rodzaju fikołki do przodu do tylu, rozciąganie całego kręgosłupa, mostki itp cały wachlarz ćwiczeń gdzie kręgosłup jest rozciągany na wszelkie możliwe sposoby we wszystkie strony a jak inaczej naprostować kręgosłup?
Czy ktoś widział jak wygląda zawodnik zapasów, judo? cz ktoś z takim typem sparował? czy ktoś widział zapaśnika z krzywym i słabym kręgosłupem?

To, że ludzie nie widzą zapaśników ze skoliozą nie oznacza, że zapasy leczą kręgosłup. Po prostu osoby ze skoliozą nie bawią się w zapasy itp. Przykładowo jak jest wrestling i WWE należące do rodziny McMahon, to oni nie przyjęliby osoby np. z rakiem mózgu do swojej szkoły wrestlingu i nie dopuszczonoby takich ludzi do walk podczas ich gal. Po prostu takie osoby byłyby odrzucone ze względów zdrowotnych. Wiec argumenty typu ,,czy ktoś widział zapaśnika z krzywym kręgosłupem?" są słabe. Jeżeli osoby z pewnymi chorobami nie byłyby dopuszczone do zapasów czy wrestlingu, to niby w jaki sposób można widzieć zapaśników z chorobami. To gadanie głupot na zasadzie ,,granie w piłkę nożną może wyleczyć z porażenia mózgowego, bo jeszcze nikt nie widział piłkarza z porażeniem mózgowym". A nikt nie powie, że po prostu osoba z porażeniem mózgowym nie zostałaby nawet ,,przyjęta" do drużyny

Dodam, że jeśli treningi źle sie dobierze do choroby, to można mieć więcej szkody niż pożytku. Były osoby ze skoliozą u których nie sie nie pogarszało, a po źle dobranych treningach np. z gimnastyki artystycznej okazywało się, że kręgosłup sie pokrzywił i był problem z zatrzymaniem skoliozy

Góra Góra

7 cze 2017, o 07:13

świeżak

A joga i pilates? słyszałam, że świetnie wpływa na kręgosłup. Zastanawiam się tylko czy jak już się ma jakieś dolegliwości z plecami to też można wykonywać te ćwiczenia? Bo jak przeglądałam fimiki na youtube to niektóre wyglądają co najmniej skomplikowanie :) I czy dla mężczyzn też to dobra opcja?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]