» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

17 kwi 2015, o 22:51

świeżak

To co ja w ogóle mogę bezpiecznie robić? Jeśli nawet pompek nie mogę... Innych czynności fizycznych też muszę unikać, np. noszenia wiader z wodą, cięcia drewna?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

18 kwi 2015, o 08:08

domownik

Pompki można robić przy ścianie. Stajesz przodem do ściany opierasz ręce o nią pod kàtem prostym i jedziesz. Wiele rzeczy można robić ale z głową. Nie podnosisz czegoś ciężkiego nachylając się tylko przykucasz i wtedy podnosisz i wstajesz.
Głowa do góry - tragedii nie ma.

Góra Góra

18 kwi 2015, o 14:21

świeżak

O tym przykucaniu przy podnoszeniu ciężarów z podłogi też mi kiedyś mówił nauczyciel WF i zawsze to stosuję... a ludzie patrzą na mnie jak na idiotę i pytają: "Co ty, emeryt jesteś, że nie możesz się schylić?". Inna sprawa, że to kucanie jest teraz dla mnie łatwe, jak schudłem 15 kg, bo wcześniej było bardzo męczące. A co do pompek przy ścianie - rozumiem, że takie jak na obrazku - to dlaczego one są bezpieczne, a zwykłe pompki są niebezpieczne?

Załączniki:
pompki_sciana.jpg
pompki_sciana.jpg [ 20.98 KiB | Przeglądane 1861 razy ]

Góra Góra

18 kwi 2015, o 14:46

domownik

Ty pisałeś, że pompek nie możesz robić więc podałam alternatywne. Trudno mi pisać co jest bezpieczne a co nie kiedy praktycznie nie wiem z czym masz problem. Po drugie nie mam takich uprawnień by mówić komuś co ma ćwiczyć a co nie. Poza tym ja pisałam, że obojętnie czy ze skoliozą czy bez ćwiczenie źle wykonane i źle dobrane może zaszkodzić. Dlatego należy udać się do specjalisty w danej dziedzinie. Szkoda czasu i zdrowia na eksperymenty na sobie.

Góra Góra

18 kwi 2015, o 15:06

świeżak

Nie wiem, czy znajdę w pobliżu lekarza-specjalistę w dziedzinie ćwiczeń... To jakiś zwykły trener z miejscowego ośrodka sportowego nie wystarczy? Myślałem, że skoro pompki każą robić wszystkim dzieciakom na WF i nikt ich wcześniej nie bada, to widocznie jest to takie ćwiczenie, które nikomu nie zaszkodzi... Ja oczywiście bardzo bym chciał specjalistów, tylko realia są jakie są... Odchudzanie też musiałem robić bez pomocy specjalisty, jedynie bazując na krótkiej radzie pani z telewizji: "Jedzcie 5 małych posiłków dziennie, głównie owoce i warzywa", a lekarka z przychodni mi dodała: "Jak poczujesz głód, to zapełnij brzuch piciem". Też bym wolał codzienną pomoc specjalisty, trenera personalnego i masażysty, ale jestem biedakiem z małej miejscowości :)

Góra Góra

18 kwi 2015, o 15:52

domownik

Przeczytaj moje wcześniejsze posty, wymieniłam jednego specjaliste z jakim powinieneś się skonsultować.
W ramach informacji....lekarze dietetycy są na nfz też.

Góra Góra

18 kwi 2015, o 16:31

świeżak

Pisałeś fizjoterapeuta lub/i osteopata. Będę się starał dostać skierowanie.

Co do dietetyków z NFZ - ja nie zgłosiłem się wtedy do lekarza w sprawie odchudzania, tylko jakieś innej dolegliwości, a on powiedział przy okazji, że powinienem zrzucić nieco kg. Może gdybym miał poważną nadwagę, to by mnie skierował do dietetyka, chociaż... osób z poważną nadwagą widzę na ulicy bardzo dużo, więc albo nie dostają jednak takich skierowań, albo dostają, ale niewiele to pomaga :)

Góra Góra

18 kwi 2015, o 16:54

domownik

Albo mają to w głębokim poważaniu ;) o niektóre rzeczy trzeba się dopominać. Fajnie, że udało Ci się bez pomocy zrzucić kg :)

Góra Góra

18 kwi 2015, o 17:55

świeżak

Może lekarze pierwszego kontaktu mają jakieś limity i nie mogą każdego z nadwagą kierować do dietetyka... albo i kierować mogą każdego, ale w kolejce czeka się kilka lat - nie wiem... Znam ze słyszenia od człowieka, który był u diabetologa, że otrzymał taką broszurkę "jak chudnąć, aby zwalczyć cukrzycę", ale taką broszurkę to sobie może każdy wydrukować na podstawie wiadomości z neta... Zobaczymy, czy jak pójdę do lekarza w sprawie trzymania prosto pleców, to też się nie skończy tak, że da mi broszurkę, że mam nosić książkę na głowie. W każdym razie jak sam próbuję trzymać prostą sylwetkę, to chodzę sztywno jakbym kij połknął, co chwilę potrącam meble, mam napiętą szyję, że ciężko mi oddychać, a po kilkunastu minutach i tak zapominam się pilnować i wracam do "normalnego" zgarbienia.

Góra Góra

18 kwi 2015, o 18:46

domownik

Zacznij oszczędzać kasę i wybierz się do fizjoterapeuty. Myślenie pesymistyczne nie służy zdrowiu :)

Góra Góra

29 sie 2016, o 14:14

świeżak

Czytałam, że podciąganie się na drążku ma zbawienny wpływ na kręgosłup. Myślę o tym, żeby zakupić sobie drążek rozporowy i codziennie ćwiczyć, ponieważ pracuję codziennie przy komputerze i mój kręgosłup woła o pomoc. Czy możecie polecić np. któryś z tych drążków https://www.omega-fitness.pl/drazki-i-porecze-cat-298.html dla osoby z bólami kręgosłupa?

Góra Góra

26 paź 2016, o 08:51

świeżak

Fitness nie powinien stanowić problemu. Warto się poruszać.

Góra Góra

26 cze 2017, o 12:35

świeżak

Warto spytać jakiegoś specjalisty, każdy ma inną wade, czy te ćwiczenia które chcemy robić nie zaszkodzą na nia

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]