» ĆWICZENIA KOREKCYJNE » ABC korekcji wad postawy ciała

Zaloguj | Zarejestruj

18 gru 2014, o 18:19

domownik

Czy mógłbyś mi polecić jakieś ćwiczenia na asymetryczną klatkę piersiową?

Jestem po stabilizacji kręgosłupa (nadmierna kifoza, skoliozy nie miałem) i prawa strona mojej klatki wystaje bardziej od lewej. Chciałbym to jakoś skorygować. Byłem u torakochirurga powiedział że mogą to zoperować ale żeby najpierw spróbował ćwiczeń bo można moją wadę zamaskować mięśniami.

Będę wdzięczny za porady.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

18 gru 2014, o 19:14

ulteo... myślę, że bez przebadania Ciebie na żywo, obejrzenia wyników badań, zdjęć, kart informacyjnych itd. Żaden specjalista nie podejmie się wyznaczenia Ci ćwiczeń. Poza tym aby wykonać prawidłowo jakiekolwiek ćwiczenie najpierw musi pokazać je specjalista w danej dziedzinie no i pod jego okiem wykonujesz ćwiczenia.

Może lepiej byłoby spytać się fizkoma kogo by mógł polecić w Twojej miejscowości lub blisko Twojej miejscowości jakiegoś który by Ci pomógł.

Góra Góra

19 gru 2014, o 18:21

domownik

Ulteo,
Doświadczona ma rację. Bez badania, bez diagnozy nie można zaproponować jakiejkolwiek terapii. Twoja kl. piersiowa, jej ukształtowanie zależne jest od wielu elementów i struktur anatomicznych (teraz również i od instrumentarium) i wszystko to należy wziąć pod uwagę wyznaczając cel terapii i układając jej plan. W Twoim przypadku fakt, że jesteś po operacji jest swojego rodzaju utrudnieniem. Przy obecności instrumentarium i usztywnieniu kręgosłupa, możliwości korekty w obrębie kl. piersiowej zmniejszają się tym bardziej jeśli nie miałeś prawidłowej terapii przedoperacyjnej. Cóż, coś za coś ……..

Wiem, że 2-gi etap operacji miałeś w sierpniu. Jakie otrzymałeś zalecenia odnośnie rehabilitacji? Kto je wydał ? Lekarz czy fizjoterapeuta?

Fizkom

Góra Góra

19 gru 2014, o 21:37

domownik

Jeśli chodzi o kręgosłup to po operacji lekarz nie zalecił żadnej operacji. Jeśli chodzi o klatkę piersiową
to torakochirurg zalecił mi ćwiczenia które mają rozbudować mięśnie klatki piersiowej tym samym maskując wadę. W moim przypadku wadę można tylko zamaskować lub usunąć operacyjnie.

Góra Góra

19 gru 2014, o 21:41

domownik

ulteo napisał(a):
W moim przypadku wadę można tylko zamaskować lub usunąć operacyjnie.

Kto tak stwierdził?

F.

Góra Góra

19 gru 2014, o 21:44

domownik

fizkom napisał(a):
ulteo napisał(a):
W moim przypadku wadę można tylko zamaskować lub usunąć operacyjnie.

Kto tak stwierdził?

F.

Torakochirurg.

Góra Góra

19 gru 2014, o 22:09

domownik

ulteo napisał(a):
Torakochirurg.

Acha, torakochirurg a z tego co piszesz również personalny instruktor na siłowni…….

F.

Góra Góra

19 gru 2014, o 22:17

domownik

fizkom napisał(a):
ulteo napisał(a):
Torakochirurg.

Acha, torakochirurg a z tego co piszesz również personalny instruktor na siłowni…….

F.

No nie za bardzo bo nie pamiętał jak się nazywa ten zestaw ćwiczeń. Powiedział że wykonuj się je bez przyrządów. Operacje klatki mogę mieć najwcześniej rok od operacji kręgosłupa dlatego zasugerował żeby spróbował ćwiczeń przez ten rok bo wada nie jest duża i jego zdaniem nie ma konieczności operacji. Dodał także iż jest świadomy faktu że ta wada może mi przeszkadzać i mogę jej nie akceptować dlatego jeśli będę chciał to może mnie zoperować.

Góra Góra

19 gru 2014, o 22:30

domownik

ulteo napisał(a):
No nie za bardzo bo nie pamiętał jak się nazywa ten zestaw ćwiczeń. Powiedział że wykonuj się je bez przyrządów.
Zostałeś skierowany do konkretnego terapeuty czy pozostawiony sam z tą precyzyjną informacją ?

ulteo napisał(a):
Operacje klatki mogę mieć najwcześniej rok od operacji kręgosłupa dlatego zasugerował żeby spróbował ćwiczeń przez ten rok bo wada nie jest duża i jego zdaniem nie ma konieczności operacji.
Przynajmniej jeden konkret……..

F.

Góra Góra

20 gru 2014, o 18:14

domownik

fizkom napisał(a):
ulteo napisał(a):
No nie za bardzo bo nie pamiętał jak się nazywa ten zestaw ćwiczeń. Powiedział że wykonuj się je bez przyrządów.
Zostałeś skierowany do konkretnego terapeuty czy pozostawiony sam z tą precyzyjną informacją ?

ulteo napisał(a):
Operacje klatki mogę mieć najwcześniej rok od operacji kręgosłupa dlatego zasugerował żeby spróbował ćwiczeń przez ten rok bo wada nie jest duża i jego zdaniem nie ma konieczności operacji.
Przynajmniej jeden konkret……..

F.

Niestety nie zostałem.

Góra Góra

21 gru 2014, o 00:46

domownik

Ulteo,
Cóż, musisz rozpocząć poszukiwania terapeuty ........

EDIT: Razem z terapeutą należałoby zastanowić się na ile cel, który chcesz osiągnąć jest realny, a jeśii tak to w jakim stopniu. Po drugie, trzeba się zastanowić czy to o czym piszesz jest najważniejszym, na chwilę obecną, kierunkiem w terapii. Właśnie od tego będzie zależał plan terapii i dobór odpowiednich technik/ćwiczeń.

Powodzenia,
Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]