» ĆWICZENIA KOREKCYJNE » ABC korekcji wad postawy ciała

Zaloguj | Zarejestruj

4 wrz 2011, o 13:25

świeżak

Witam, za dwa miesiące kończę 17 lat, gdy byłem mały jeździłem do poradni wad postawy, miałem ćwiczenia, ale wiadomo jak to jest, małe dziecko nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Z tego co się orientuję to wykryto u mnie "krzywe plecy", krzywego kręgosłupa zdawało mi się, że nie miałem. Po prostu się garbiłem, kilka miesięcy temu chciałem jakoś temu zaradzić i poszedłem do ortopedy (dodam, że dobrego, bo pomógł mi już w innym problemie) i powiedziałem mu, że się garbię więc nie były robione mi żadne zdjęcia, tylko obejrzał moje plecy kiedy byłem w koszulce. Dostałem ogólny zestaw ćwiczeń, wykonywałem je nieregularnie, do tego jeszcze chodziłem na siłownię gdzie głównie się podciąłem (nadchwyt i podchwyt). Dodam, że zanim poszedłem do ortopedy w pewnym momencie wydawało mi się, że mam lekko nierówne żebra, skojarzyło mi się to z krzywym kręgosłupem. Teraz po paru miesiącach ćwiczeń (bardziej regularniejsze były podciągania) wydaje mi się, że garbie się mniej jednak także żebra są bardziej nierówne, gdy stoję przed lustrem to nawet lekko widać, że jedna strona wychodzi, gdy wciągnę brzuch to widać to dosyć mocno, zaniepokoiło mnie to więc umówiłem się do ortopedy za dwa tygodnie. Czy podciąganie się zaszkodziło i nie powinienem tego wykonywać (ogólnie czytałem pozytywne opinie na temat podciągania, ale trafiłem też na opinię, że to umacnia mięśnie pleców tak jak jest krzywo więc to jeszcze pogłębia)?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

4 wrz 2011, o 19:40

mgr. fizjoterapii

Jeśli jest to skolioza, to podciąganie czyli ćwiczenie symetryczne mm. plecow. jest nie wskazane, ale mowie tutaj o skoliozie a nie o lekkim skrzywieniu w granicy normy.
Poczekaj do wizyty u ortopedy i niech Cie zdiagnozuje i wtedy bedziemy myslec

Góra Góra

4 wrz 2011, o 23:31

domownik

podciąganie jest niewskazane przy skoliozie, zwisy tak podc. nie

Góra Góra

6 wrz 2011, o 18:32

świeżak

Dziękuję za odpowiedzi, dam znać co jest dokładniej po powrocie od ortopedy.

Góra Góra

15 wrz 2011, o 20:04

świeżak

Byłem dzisiaj u ortopedy. Oglądał moje plecy 3 razy, 1 raz w butach (noszę 0,5cm wkładkę w lewym bucie) i 2 razy bez butów (raz z pochyleniem). Powiedział, że lepiej jest z tą wkładką i, że mam wzmaciać mięśnie grzbietu (jakieś pół roku temu dostałem od niego ćwiczenia takie ogólne, mogę przeskanować jakby co) żeby to zahamować. Spytałem się też o podciąganie i ogólne ćwiczenia - mówił, że mogę wykonywać i, żeby nie wykonywać ćwiczeń gdzie mam się schylać z ciężarami. Zapytałem o to czy to skolioza i usłyszałem coś w stylu (nie pamiętam dokładnie), że to jest podstawa skoliozy, ale (i tutaj nie jestem w stanie powiedzieć nic ponad to, że mówił coś o miednicy i o tej wkładce). Nie wiem co o tym sądzić, bo mimo wszystko nadal nie mam pewności co mi dolega.

Góra Góra

15 wrz 2011, o 22:01

domownik

skręca Ci się miednica i powoduje to, że jedna noga pozornie jest krótsza. ćwiczeniami można skorygować ustawienie miednicy dlatego ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz :)

Góra Góra

21 wrz 2017, o 19:19

świeżak

Są limity, jak długo można zwisać?

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

4 paź 2017, o 15:23

domownik

myślę że limitem jest siła uchwytu .

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]