» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Specjalne metody leczenia

Zaloguj | Zarejestruj

25 sty 2015, o 17:28

domownik

Gabriela może niedokładnie przeczytałaś to, co napisałem. Proponuję udanie się do ortopedy a nie operację. Operacja to jedno z możliwych wyjść a nie konieczność czy pewniak. Możliwe, że uda się zatrzymać postęp skoliozy czy nawet wyprostować kręgosłup bez operacji, ale chłopiec musi zostać dokładnie zbadany przez specjalistę ortopedę. Próbowanie różnych alternatyw na własną rękę to nic dobrego, zwłaszcza że dookoła mamy wielu szarlatanów, którzy z chęci zysku obiecują wiele a wręcz mogą zaszkodzić.

Być może rzeczywiście 5 zabiegów to zbyt mało, by można stwierdzić że metoda działa czy nie. Jednak chyba jakieś rezultaty powinny już być widoczne? Jeśli ich nie ma, to zdecydowanie polecałbym konsultacje u dobrego lekarza. To jest według mnie najlepsze, co można w tym przypadku zrobić. Na pewno nie testowałbym na własnym dziecku kolejnych metod polecanych przez internetowych "znawców".

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

25 sty 2015, o 21:14

świeżak

Słuchajcie, nie jest tak źle, mimo, że terapia yumeiho nie pomogła, ale zacznę od początku. Dowiedziałam się, że syn ma skoliozę, gdy dostał się do szkoły baletowej i musieliśmy, jak wszyscy potencjalni uczniowie udać się do ortopedy. On stanowczo nam odradził tą szkołę i dał skierowanie na rehabilitację.
Rehabilitantka powiedziała, że z tak małą skoliozą są szanse na całkowite cofnięcie, a co do szkoły baletowej, stwierdziła, że pierwsze 3 lata to " jej rybka ", potem może być gorzej. Odradzała nam jedynie sportów obciążających kręgosłup jednostronnie. A że synowi bardzo zależało na tej szkole, pytałam jeszcze innych specjalistów oraz dyrekcję szkoły, ale wszyscy twierdzili, że ta szkoła bardziej mu pomoże niż zaszkodzi, bo będzie miał dużo ruchu i będzie m.in. rozwijał mięśnie podtrzymujące kręgosłup.
Minęło pół roku, syn systematycznie ćwiczy w domu, to co zaleciła rehabilitantka. Byliśmy na wizycie kontrolnej u ortopedy. Pan stwierdził, że jest dobrze, bo skolioza nie postępuje i mięśnie przy kręgosłupie nie są sztywne. Zalecił więcej ruchu, ale gdy powiedziałam, że ma dużo ruchu bo chodzi do szkół baletowej, to potwierdził, że ma wystarczająco ruchu i zalecił dodatkowo basen. Tak się składa, że ma wyjścia na basen ze szkoły :)
Tak więc póki stan się nie pogarszy syn będzie chodził do swojej ukochanej szkoły, choć ma świadomość, że kiedyś ta sytuacja może się zmienić...

Góra Góra

25 sty 2015, o 22:16

domownik

No to super, tak trzymać :) Jeśli skolioza nie postępuje i jest to rzeczywiście tylko 12 stopni, to chyba nie ma się czym martwić. Jeśli chłopak będzie cały czas pod kontrolą lekarza, to będzie dobrze :) Możesz mi wierzyć, że wiele osób tutaj z Forum dałoby dużo, by mieć tylko te 12 stopni. Trzymam kciuki i życzę wszystkiego dobrego. A gdybyś znalazła coś, co faktycznie pomoże Twojemu synowi, to nie zapomnij proszę podzielić się tą informacją z nami. Wszyscy lubimy czytać, że komuś coś pomogło a i wielu z nas chętnie by z takiej terapii skorzystało :)

Góra Góra

14 kwi 2015, o 12:26

świeżak

super, gratulacje, aby poprawiało się z każdym dniem

Góra Góra

15 lis 2017, o 23:16

świeżak

odświeżam

czy jest ktoś kto poddany był tej terapii/metodzie? czy rzeczywiście można nią skorygować skrzywienie?
czy ma sens u osób już dorosłych?

Góra Góra

17 lis 2017, o 09:19

świeżak

ewela

Musisz mieć świadomość, że u dorosłych szkielet jest skostniały i zmian strukturalnych nie zmienisz. Masz wpływ na funkcjonalne ustawienie kręgosłupa poprzez pracę na stawach, mięśniach, więzadłach. Czy Yumeiho Ci pomoże? Nie odpowiem Ci na to pytanie bo jest to zależne czy są zaburzenia ruchomości/ustawienia miednicy. Najpierw trzeba by się udać do fizjoterapeuty by dokładnie Cię zbadał i wtedy ustalić plan leczenia. Jeśli faktycznie będą zaburzenia miednicy to można by próbować metody Yumeiho, ale równie dobrze terapię manualną skierowana na miednicę, a także na ewentualne zablokowania wyżej niż miednica.
Czy skolioza ostatnio się pogorszyła? Czujesz ból?

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

17 lis 2017, o 13:27

świeżak

"zaburzenia ruchomości miednicy" - być może, stwierdzono u mnie obniżenie prawego talerza biodrowego o 5 mm jak byłam nastolatką, skolioza stoi w miejscu w granicach 45 st. w piersiowym, dolegliwości bólowych na szczęście nie ma ponieważ staram się prowadzić zdrowy styl życia

natrafiłam w internecie na artykuły o Terapii YUMEIHO i stąd mój post, wiadomo gdy człowiek jest już po 30 roku życia nie ma co liczyć na 'prostowanie' kręgosłupa, ale jeśli odpowiednia terapia pomogłaby chociaż trochę go 'ruszyć' to chyba też byłoby dobrze

wszelkie bóle i zaniedbania niestety wyjdą pewnie na starość ;)

Góra Góra

17 lis 2017, o 16:29

świeżak

ewela. Nic nie szkodzi spróbować. Każda forma terapii będzie dla Ciebie na + A czy lub jakie będą efekty Yumeiho to nikt Ci nie powie na odległość.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]