» PROBLEMY » Sprawy intymne

Zaloguj | Zarejestruj

12 kwi 2017, o 14:02

świeżak

Witajcie.
Urodziłam się z przepukliną oponowo-rdzeniową zamkniętą, w związku z czym nigdy nie byłam operowana na kręgosłup. Moje objawy to: - utykam na prawą nogę, mam w niej niedowład i zaburzenia czucia. Mam też duże skrzywienie (niestety nie wiem ile stopni) - skolioza i poglębiona lordoza. Mam 25 lat i bardzo chciałabym mieć dziecko. Jednak jednocześnie boję się. Że poprzez moje schorzenie nie donoszę ciąży, że dziecko urodzi się chore lub że mój kręgosłup nie wytrzyma "ciężaru" ciąży.
Niedawno przeprowadziłam się do Warszawy i nie znam tutejszego środowiska lekarskiego. Czy ktoś mógłby polecić lekarza ortopedę, który zna się na rzeczy i mógłby obiektywnie spojrzeć na moje badania i powiedzieć mi, jakie mam szanse na urodzenie zdrowego dziecka? Czy jego zdaniem to jednak za duże ryzyko itd.
Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc.
Trzymajcie się ciepło.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

12 kwi 2017, o 15:01

domownik

Moim zdaniem powinnaś porozmawiać z lekarzami, bo każdy przypadek jest inny i jedna kobieta nie będzie miała problemu z ciążą, a druga będzie miała problem. Z lekarzy w Warszawie to np. Paweł Nosarzewski. Najlepiej jeszcze pogadaj z ginekologiem czy nie będzie problemu z ciążą

Góra Góra

13 kwi 2017, o 15:21

domownik

Z ginekologiem to raczej nie ma co na ten temat rozmawiać, od razu Ci powie, że to nie jego dział... A nawet może Dac sprzeczne informacje. Co do ortopedy to polecam: dr tyrakowski Otwock, dr Łukasz antolak ( bardzo miły i empatyczny) warszawa, dr Paweł nosarzewski ( wybitny chirurg, ale raczej typ człowieka zamkniętego w sobie). Ja sama jestem po operacji skoliozy, i na dniach rodze moje pierwsze dziecko w Warszawie :)

Góra Góra

13 kwi 2017, o 22:19

świeżak

Dziękuję za odpowiedzi. Słyszałam o dr Antolaku.. może do niego się wybiorę. Szkoda kurcze, że te wizyty takie drogie :-)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]