» PROBLEMY » Sprawy intymne

Zaloguj | Zarejestruj

8 paź 2017, o 19:12

domownik

Witam
mam 26 lat i spodziewam się bliźniaków. Jako że mało jest wypowiedzi na forach od mam które doświadczyły ciąży bliźniaczej chciałam zostawić jakieś wskazówki/swoje spostrzeżenia odn przebiegu takiej ciąży.

Na początku w dużym skrócie: jestem po 3 operacjach kręgosłupa, w tym zmniejszenia pojemności płuc / resekcji garbu. Wszystkie operacje w wieku: 8, 12 i 20 lat.

Obecnie jestem w 22 tygodniu ciąży 2k2o i spodziewam się chłopców. Ciąża jak do tej pory przebiega prawidłowo. Jeżeli chodzi o kręgosłup- zaczynam miewać bóle, ponadto drętwienia nogi.
W ostatnich 3 tygodniach znacznie zmniejszyło się moje tempo życia. Wolniej chodzę i mam trudności żeby się dobrze wyspać. Używam poduszki cebuszki, która pomaga mi wygodniej się ułożyć. W ostatnim tygodniu doszły obrzęki nóg. Termin na luty ale cc w znieczuleniu ogólnym ustawione już na styczeń ok 37/38 tc (o ile wytrwam).
Trochę chaotycznie spisane ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi.
Aha- jest to moja druga ciąża, z poprzedniej mam wspaniałą zdrową 3-letnią córcię.

Na FB dołączyłam do grupy mam twinxów ale nie dostałam żadnego odzewu jakoby ktoś był już albo jest w podobnej sytuacji jak ja (skoliotyk w trójpaku) dlatego chciałam zostawić jakieś spostrzeżenia dla innych mam.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

9 paź 2017, o 09:43

domownik

A ile stopni masz tej skoliozy? Jest widoczna ?

Góra Góra

9 paź 2017, o 16:48

domownik

Meg00 powiem szczerze że nie wiem. Dawno nie byłam u ortopedy a kiedyś to było ok 40-50% u góry. No niestety jest widoczna. Nie nastawiam się żeby po tej ciąży było jak przed, liczę się z tym że będzie pogłębiona.

Góra Góra

9 paź 2017, o 23:29

domownik

A jak znosisz ciążę ? Ja co prawda nie mam dzieci ale często boli mnie kręgosłup i juz sie boje jak to bedzie w ciąży i czy z dzieckiem wszystko bedzie dobrze z racji tego że jednak ulozenie organizmu jest inne, czy dziecko bedzie miec odpowiednia ilość tlenu itp

Góra Góra

23 paź 2017, o 10:08

domownik

Meg00 do niedawna wydawało mi się że bardzo dobrze znoszę uroki ciąży a szczególnie bliźniaczej. Teraz (dziś rozpoczęłam 25 tc) chyba "wymiękam". Tzn muszę leżeć, mało chodzę, postawiłam na odpoczynek bo po dłuższym chodzeniu nasila się ból kręgosłupa, podbrzusza i pachwin. Sprzątanie, pranie pozostawiam bliskim bo wydaje mi się że kolejnych 5 tygodni jest najważniejsze. Po 30 tc wzrasta ilość przeżyć u bliźniąt. W pierwszej ciąży przytyłam z córką 27kg (!) a teraz na plusie mam 8kg więc myślę że jest nieźle. Moim zdaniem wszystkie trudności warte są takich małych istotek ;-) Każdy uśmiech rekompensuje wszystkie cierpienia :D Czekam z utęsknieniem na moje serduszka :-) No cóż, już bliżej niż dalej :-)

Góra Góra

25 paź 2017, o 10:02

świeżak

ja bardzo czesto leżałam- wiecej leżałam niż się w ogole poruszałam. ale miałam tak duży brzuszek że było mi o wiele cieżej niż w ciąży jednego dzidziusia.

Góra Góra

29 lis 2017, o 20:25

domownik

Witam się ponownie :-)
zostawiam notatkę dla "potomnych" ;-)
Dziś zaczynamy 30tc. Bóle pachwin znikają i pojawiają się. Większość spraw przejęła rodzina. Robię to co konieczne, np wyjazd z córką do lekarza kiedy zachoruje lub naprawdę niezbędne zakupy w aptece czy sklepie. Rano jestem nieco "szybsza" :) wieczorem już chodzę bardzo wolno, najczęściej przytrzymując brzuch. Jeżeli chodzi o bóle kręgosłupa, najgorzej jest nocą. Nie wysypiam się bo na prawym boku chłopcom niewygodnie i bardzo kopią, na lewym też ciężko a kiedy śpię na plecach bolą mnie biodra. Zabawiam też 3 letnią córcię. Przy takim szkrabie nie sposób siedzieć czy leżeć. Mąż zaraz po pracy przejmuje "stery" i wtedy odpoczywam kosztem sprzątania :P Cóż,mogę dodać że bywają dni kiedy kręgosłup dosłownie pali żywym ogniem a czasami jestem w stanie zrobić chociaż pranie. Podsumowując nadal twierdzę że wszystko da radę znieść (z pomocą rodziny!). Mama zagląda do mnie 1/2 razy w tygodniu i pomaga mi utrzymać dom "w ryzach" (złota kobieta ;-) ) Pozdrawiam wszystkie cięzarne w trójpaku i z chorym kręgosłupkiem.

Góra Góra

6 gru 2017, o 16:16

domownik

Trzymaj się ! Juz niewiele Ci zostało :) to i tak dobrze że tyle wytrwałaś. Ciaza bliźniacza przy skolioza to niezły hardcore :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]