Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Stanik - problem garb żebrowy

» PROBLEMY » Ubrania i obuwie

Zaloguj | Zarejestruj

22 lut 2011, o 22:28

domownik

Hej, jak u was wygląda sprawa noszenia biustonosza, niestety poprzez garb żebrowy dodam spory, ciężko mi dobrać dobry stanik, zawsze albo uwiera, obciera itp. głównie chodzę bez ale wiadomo nie zawsze jest to komfortowe.
Czy macie podobny problem może polecacie jakieś sklepy z bielizną ?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

25 lut 2011, o 17:20

domownik

Ojej, współczuję. Nie mam tego problemu, chociaż często uwiera..

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

25 lut 2011, o 17:35

puenta,isthar,sober,patrycja i inne

Ja nigdy nie miałam problemów, chociaż przed operacją miałam ponad 70 stopni skrzywienia i spory garb żebrowy. Ja noszę staniki firmy Atlantic-jak dla mnie te staniki są dobre.

Góra Góra

26 lut 2011, o 20:33

domownik

-

Ostatnio edytowano 9 maja 2011, o 00:26 przez k.reich, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra

26 lut 2011, o 23:22

domownik

mamy mamy, jeszcze żaden stanik nie leżał ideanie :|

Góra Góra

26 lut 2011, o 23:30

domownik

hmmm powiem Wam dziewczyny ze również zdarzają mi się problemy ze stanikami, chodzi o ukrycie asymetrii piersi, ale kiedy zmieniłam stanik z targówkowego na firmówkę to jest zupełnie inaczej, nie mam problemu stanik jest bardzo dobrze dopasowany, piersi są symetryczne, ładnie wyglądają i w ogóle, biustonosz dobrze lezy, nie czuje że go mam. Myślę ze warto poszukać firmowych staników kiedyś sśdziłam "ze co to za różnica" i powiem Wam ze jednak jest ;-)

Góra Góra

1 mar 2011, o 18:19

domownik

nie no staniki z bazaru to odpadają są fatalnie uszyte i nie równe

mam teraz CALDEZONIA i jest super wreszcie może być!!!

Góra Góra

10 kwi 2011, o 13:37

domownik

kalka napisał(a):
nie no staniki z bazaru to odpadają są fatalnie uszyte i nie równe

mam teraz CALDEZONIA i jest super wreszcie może być!!!

Zgadzam się caldezonia jest ekstra jeden minus cena ale warto i trzeba inwestowac w dobry biustonosz

Góra Góra

18 maja 2015, o 10:37

świeżak

mam podobny problem... staniki z drutami to masakra, jak już taki mam to abo za bardzo ściska, albo uwiera. Kończy się zwykle na tym że noszę sportowe.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

20 maja 2015, o 16:17

świeżak

Kochana, a interesowałaś się brafittingiem? Bo ja przez długi czas żyłam w niewiedzy, a teraz wprost uwielbiam nosić i kupować staniki:)

Góra Góra

20 maja 2015, o 20:48

domownik

Crooked,
Rozumiem, że temat zarezerwowany jest tylko dla kobiet ale z racji mojej profesji chciałbym abyście zwróciły uwagę na moje poniższe pytanie. Czy mocno zapięty biustonosz (wg. zaleceń brafiterki) wpływa na ruchomość żeber i ruchomość klatki piersiowej z kręgosłupem włącznie ?

Fizkom

Góra Góra

20 maja 2015, o 22:02

domownik

Bez stanika chodźcie :hyhy: :hyhy: :hyhy:

Góra Góra

21 maja 2015, o 13:46

domownik

fizkom napisał(a):
Crooked,
Rozumiem, że temat zarezerwowany jest tylko dla kobiet ale z racji mojej profesji chciałbym abyście zwróciły uwagę na moje poniższe pytanie. Czy mocno zapięty biustonosz (wg. zaleceń brafiterki) wpływa na ruchomość żeber i ruchomość klatki piersiowej z kręgosłupem włącznie ?

Fizkom

Fizkomie, a Twoim zdaniem ma to znaczenie? W sensie źle dla naszych żeber i klatki piersiowej, gdy biustonosz jest mocno zapięty???

Góra Góra

22 maja 2015, o 04:29

domownik

Kasia F,
Mocne zapięcie biustonosza ma istotne znaczenie dla ruchomości całej kl. piersiowej i poszczególnych żeber, ustawienie i ruchomości kręgosłupa, a tym samym dla ustawienia tułowia i wreszcie całego ciała. Żebra, mostek, kręgosłup stanowią jedną funkcjonalną całość. Ograniczając ruchomość kl. piersiowej (żeber) poprzez ścisłe zapięcie stanika, możemy oczekiwać adekwatnej reakcji ze strony tułowia (kręgosłupa).

W przypadku asymetrii tułowia (skoliozy) wszystko co napisałem powyżej ma podwójne znaczenie. Asymetrycznie ustawiona klatka piersiowa, asymetryczne ustawienie żeber po stronie prawej i lewej, asymetrycznie pracujące dwie kopuły Przepony Klatkowej, asymetrycznie napięte mięśnie pomocnicze wdechowe i główne wydechowe (mm.brzucha) w przypadku mocno sciśniętego biustonosza mają nie lada wyzwanie. Pomyśl jaką ciężką pracę muszą wykonać, gdy oprócz patologicznych napięć tkanek, nieprawidłowo ustawionych żeber, kręgosłupa i miednicy muszą jeszcze pokonać podczas wdechu opór jaki stwarza bardzo mocno zapięty biustonosz. I w ten oto sposób wygląd biustu i dążenie do jego podkreślenia, pogłębia problem podstawowy jakim jest skolioza.

Kiedyś biustonosze wyglądały inaczej niż dzisiaj. Były bardziej zabudowane (dzięki temu trzymały lepiej biust), nie miały fiszbin. Ciężar biustu rozkładał się równomiernie na cały stanik z szerokimi ramiączkami włącznie. Były one tak szyte aby znajdowały się jak najbliżej szyi (krótka dźwignia) a nie tak jak obecnie na końcu barków (bo dekolt musi być). Przy wyborze stanika nikt nie myślał o zaokrąglaniu pomiaru obwodu klatki piersiowej w dół o 5 - 6 cm. Fakt, nie były tak ładne i finezyjne jak te dzisiejsze. Cóż, albo - albo .......

Fizkom

Góra Góra

8 cze 2015, o 07:49

świeżak

wiem, dawno mnie nie było, sesja się zbliża...

Ogólnie nosiłam kiedyś takie bazarowe staniki, z luźnym obwodem i jedyne co mi to dało, to sińce od fiszbin na biuście i otarcia od latającego na wszystkie strony obwodu. Powiem tak, ja ogólnie jestem szczupła, przy ok 73 cm pod noszę stanik o obwodzie 65, a i tak jest mi luźno, bo dziadostwo się rozciąga. Stanik ciasny, ale nie do granic możliwości jest wtedy, kiedy jest nowy, potem nie odczuwam żadnego dyskomfortu, więc trudno mi powiedzieć, zresztą według zaleceń brafitterek, on ma po prostu spoczywać na żebrach, a nie na otaczającej je tkance tłuszczowej... Nie znam się na tym co jak działa w ludzkim organizmie, mogę tylko powiedzieć sama od siebie, że mój komfort życia się poprawił, ale mówię to tylko z babskiego punktu widzenia.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]