» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Gorsety do leczenia skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

2 cze 2008, o 17:07

domownik

mam do Was pytanie- do tych co chodzą/chodzili w gorsecie. Otóż ciekawa jestesm jak wygląda pomiar do takiego gorsetu. słyszałam, że jest jakiś odlew czy coś ale nie wiem na ten temat za dużo...

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

2 cze 2008, o 17:56

domownik

To jest tak, że musisz się całkiem rozebrać (trzeba ściągnąć z siebie nawet bieliznę), później taki facet co to robi (bo zazwyczaj to faceci robią) to Cię ustawi, później owinie Cię gipsem i tak trzeba czekać, aż gips zastygnie, później facet rozcina gips, potem można się ubrać, zazwyczaj dostaje się karteczkę kiedy ma się iść na przymiarkę gorsetu, albo dostaje się list z wezwaniem, mierzy się gorset, jak jest coś nie tak, to się poprawia itp.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

2 cze 2008, o 19:27

domownik

Ja miałam tak, że musiałam zdjąć tylko biustonosz- pan tłumaczył mi, że rozumie, jak wstydliwe dla dziewcząt jest całkowite rozbieranie się, dlatego na bieliznę, na biodrach, owinął mnie przezroczystą folią ;) Reszta, jak Puenta mówi... Ściąganie gipsu przypomina bolesną depilację, ale to tylko chwilowy ból.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

2 cze 2008, o 19:32

domownik

jak ja miałam robiony gorset po operacyjny to po prostu byłam mierzona .... ;) nie miałam żadnego gorsetu ani nic ... :)
Więc to może zależy od radzaju gorsetu .

Góra Góra

23 cze 2008, o 13:49

świeżak

Ja miałam tak, że musiałam się rozebrać, ale bielizna mogła zostać. Lekarz po prostu mnie zmierzył... I to tyle było :) Potem za jakieś 2-4 tygodnie była przymiarka, poprawki :) To gorset boston.

Góra Góra

24 cze 2008, o 10:11

domownik

Tak sobie myślałam o tym gorsecie po operacji i wpadłam na to, że taki nie ma działać asymetrycznie i korygować skoliozy, a jedynie utrwalić efekt zabiegu poprzez "trzymanie" kręgosłupa, więc w takim wypadku odlew nie byłby potrzebny. Tak sądzę ;)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

24 cze 2008, o 11:59

domownik

Ale wiesz-trzeba człowieka po operacji dobrze "sprawdzić", bo po operacji ciało zupełnie inaczej wygląda niż przed operacją, wszystko jest inaczej ustawione

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

25 cze 2008, o 20:01

domownik

Tak, tak... Dlatego podkreślam, że tak tylko sądzę. Bo wiem, że gdyby wszystko dało się wytłumaczyć "na chłopski rozum", świat byłby chyba zbyt banalnie prosty ;)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

27 cze 2008, o 21:25

domownik

Ja miałam coś takiego: najpierw trzeba sie rozebrać ale bielizna zostaje, musiałam stanąć na czymś dziwnym nie jestem w stanie określić co to było ;P później zaczepił mnie takimi pasami z lewej i prawej strony powyżej kolcsa biodrowego, obwinął mnie folią taką przezroczystą i nałożył odlew później pokroił gips i trzeba ściągnąć.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

4 sie 2008, o 22:06

domownik

mój odlew wyglądał podobnie trzeba było się rozebrać do nagusa folijka gips a potem rozcinanie i po krótkim czasie przymiarki i poprawki ale można było zakąbinować że ma się okres wtedy majteczki zostawały ;)

Góra Góra

5 sie 2008, o 13:40

domownik

No ja też miałam robione gorsety tak jak wyżej piszą. Tylko, że co do rozbierania się to weszłam za taką zasłonkę i tam miałam się rozebrać i założyć takie coś przylegające (w stylu sukienki bez ramiączek i do kolana, no albo jak kto woli taki większy "rękaw")

Góra Góra

7 sie 2008, o 11:28

domownik

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Przedwczoraj byłam w Poznaniu i miałam robiony odlew. Wyglądało to tak: że trzeba było rozebrac się do bielizny i technik owijał mnie taką przezroczystą folią na to gips w między czasie ustawiał mnie prosto. Potem siedem minut stałam z rękoma na głowie. potem trzymałam się za mamy ramiona i przeciął mi gips z tyłu. wcześniej popisał na min ołówkiem i mogłam się ubierać

Góra Góra

30 maja 2017, o 22:56

domownik

Czy do odlewu koniecznie trzeba się rozebrać tak jak nas Pan Bóg stworzył?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]