» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Gorsety do leczenia skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

30 maja 2017, o 16:39

świeżak

gorsety to chyba jakaś metoda iście z XIX wieku

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

20 gru 2017, o 19:09

domownik

UWAŻAJCIE NA TO JAK WAS LECZĄ!

U mnie lekarze stwierdzili restrykcję płuc i zastosowali przy tym gorset typu donicowego. Jakiś czas temu czytałam w zagranicznej publikacji że gorset to leczenie o charakterze restrykcyjnym

Dla mnie więc gorset typu donicowego to była gehenna. Bardzo ciężko w tym oddychać ale ważne że lekarz mógł normalnie oddychać. Uważam że z uwagi na restrykcję płuc powinni mi dać jakiś inny rodzaj gorsetu, a nie na zasadzie jeżeli komuś się ciężko oddycha to ściśnijmy mu jeszcze płuca. Uważam że to był błąd w sztuce lekarskiej. Gorset nic nie dał tylko mnie umęczono, a na końcu jeszcze usłyszałam że był źle zrobiony.

Góra Góra

3 sty 2018, o 18:35

świeżak

Witaj . Mojej córce pomogło leczenie skoliozy ( 34 stopnie góra i 28 dół na początku teraz 10 i 8 stopni ) metodą FED i gorset zakładany na noc .

Pozdrawiam
Anna

Góra Góra

4 sty 2018, o 18:27

domownik

atp-fed napisał(a):
Witaj . Mojej córce pomogło leczenie skoliozy ( 34 stopnie góra i 28 dół na początku teraz 10 i 8 stopni ) metodą FED i gorset zakładany na noc .

Pozdrawiam
Anna

Mnie rehabilitacja i gorset nie pomogły. Uważam że dlatego że gorset był źle zrobiony ( opinia chirurga nie moja), oraz że otrzymałam go zbyt późno ( za duże skrzywienie). Niestety wcześniej zalecano tylko rehabilitację, która nie zatrzymała skrzywienia.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]