» RÓŻNE » Uprawnienia i ulgi dla os. niepełnosprawnych

Zaloguj | Zarejestruj

18 mar 2017, o 21:08

domownik

hej, mam pytanie czy są tu osoby które mają umiarkowany stopień niepełnosprawności - są po operacji skoliozy - i korzystają z karty parkingowej. Wczoraj miałam komisję i lekarka stwierdziła że nie jest mi potrzebna w/w karta. Nie taka ukrywam że taka karta ułatwia nam życie - nie mogę dźwigać, a przy karcie zawsze łatwiej o takie miejsce - łatwiej się poruszać. Czy jest sens pisać odwołanie? Mieliście taki przypadek? Zaznaczę jeszcze że dostałam informację, że jak odrzucą moje odwołanie, to stawiam się na okręgową komisję i w ogóle to mogą mi cofnąć stopień..takie mogą być konsekwencje..

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

18 mar 2017, o 22:11

domownik

Możesz próbować sie odwoływać i mogą być różne efekty-dadzą kartę parkingową, zostawią to co było, a na upartego mogą Ci dać lekki stopień niepełnosprawności (bo raczej całkowicie nie zabiorą stopnia niepełnosprawności). Bo z odwoływaniem sie od takiego orżeczenia jest troche jak z walczenkem np. o odszkodowanie w sądzie-ktoś dostanie np. odszkodowanie 100 tysięcy zł, myśli że należy sie większa kasa, a po odwoływaniu się sąd może orzec odszkodowanie 50 tysięcy zł, podtrzymać te 100 tysięcy zł, a równie dobrze można dostać 250 tysięcy zł odszkodowania. Bo odwołując się musisz liczyć sie z tym, że sprawa jest rozpatrywana od nowa i może wyjść coś innego niż poprzednio.

Góra Góra

19 mar 2017, o 00:47

domownik

To po takiej operacji nie można dzwigać az do takiego stopnia, ze trzeba mieć kartę, aby było bliżej wejścia? :O

Góra Góra

19 mar 2017, o 07:33

domownik

No dźwiganie jest ograniczone, nie chodzi o to żeby było też bliżej wyjścia ale i mieć to miejsce. Nie raz mam tak że ledwo chodzę, a takie miejsce ułatwia przemieszczenie, gdzie w dzisiejszych czasach ciężko o jakiejkolwiek miejsce parkingowe. Dam odwołanie i zobaczę co zrobia.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]