» RÓŻNE » Uprawnienia i ulgi dla os. niepełnosprawnych

Zaloguj | Zarejestruj

5 maja 2014, o 23:07

domownik

Witam, piszę pracę magisterską na temat Jakość życia osób ze skoliozą. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety. http://www.ankietka.pl/ankieta/137496/j ... lioza.html

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

6 maja 2014, o 15:10

świeżak

Dziękuję za WSPARCIE.. Wiem, że tak mógłbym zrobić - ale mam ten problem, ze w moim środowisku to orzeczenie jest już publiczne.. (ktoś z biura zespołu orzecznictwa podał w moim mieście informacje, iż dostałem takie orzeczenie..więc go nie ukryję..chyba, że wyjadę do pracy do większego miasta i tak chce zrobić..jestem 100 % sprawny ruchowo już!..Nie chcę orzeczenia..Ale mam pytanie jeszcze - czy w PUP gdybym sie rejestrował - muszę pokazac orzeczenie?..Przeczytajcie jeszcze raz - "ze względu na nastepstwa stanu zdrowia ograniczajace podejmowanie aktywności zawodowej jest Pan osoba o obniżonej zdolności do wykonywania pracy"..ale z przyczyny 05-R prawda?..Stopień lekki - to częsciowa niezdolnosc do pracy - czy będe mógł pracowac jeszcze w zawodzie?.. Gdybym wiedział o tym wczesniej - nie składał bym żadnego wniosku!!..Nie podejmowałem pracy - bo nie mogłem jej znależć!! (I o czym nie powiedziałem na komisji - przez prawie 2 lata opiekowałem sie trwale niezdolnym do samodzielnej egzystencji ojcem..który był chory na raka, dializowany 3 X w tygodniu..miał niewydolność krążeniowa NYHA III..i tez był po złamaniu nogi - w stawie biodrowym..więc był de facto wrakiem człowieka..jak powiedział jego lekarz..). Ktoś przecież musiał się nim opiekowac.. a wymagał całodziennej opieki. Może, gdybym powiedział o tym na komisji..dali by mi na czas określony..a tak stwierdzili, że nie jestem zaradny życiowo, samodzielny?..nie pracuje tak długo itd..
W moim mieście jest 10 000 bezrobotnych..z czego prawie 900 osób z wyższym wykształceniem..WIEC gdzie mam znaleźć prace??..Każdy kto może ucieka stad, wyjeżdża do wiekszego miasta lub za granicę..No i kolejne pytanie - mojej niepełnosprawności ruchowej prawie nie widać..chodzę dość sprawnie - czy nie pokazywać orzeczenia lekarzowi medycyny pracy..gdy będę starac sie o jakas pracę?..Wiem, ze tak nie powinienem robić..Ale jest mi wstyd przed znajomymi, środowiskiem..Stopień dostałem bo orzecznik się wściekł, ze nadal nie pracuje.. i leczę sie od czasu do czasu..a zna mnie jeszcze z przychodni..no i lekarz prowadzący wpisał mi to nieszczęsne chodzenie o kuli..mówiąc "bo nie dadzą stopnia"..Sądzę, że trochę mnie wrobił.. :O Wiem, że z orzeczeniem mam dopłatę dla pracodawcy itd.. ale opinia współpracowników, znajomych..Żałuje, ze złożyłem wniosek..nie do końca wiedziałem czy dobrze robię.. Wolał bym nie mieć tego orzeczenia..ale boję sie orzecznika i nie chce na razie składać wniosku o poprawie stanu zdrowia i niezaliczeniu do osób niepełnosprawnych..Myślałem, że z orzeczeniem prędzej dostane prace..a tu okazuje się, ze zatrudnia się osoby tylko z umiarkowanym a zatrudnienie z lekkim spadło! :facepalm: ... Co robić?

Góra Góra

13 sty 2015, o 21:16

domownik

Czy przy 45 s. skoliozy mogę ubiegać się o lekki lub umiarkowany stopień niepełnosprawności ?

Góra Góra

13 sty 2015, o 23:20

domownik

Jak najbardziej :)

http://redhead-ladybird.blogspot.com/

28 stycznia 2014 ♥
Przed:
58* w odcinku piersiowym
56* w odcinku lędźwiowym
Po:
26* w odcinku piersiowym
22* w odcinku lędźwiowym

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

15 sty 2015, o 15:32

domownik

Myślisz, że szanse jakieś są :)

Góra Góra

15 sty 2015, o 17:45

domownik

To często zależy od lekarza w komisji, ale moim zdaniem masz duże szanse na lekkie. Na temat stopnia umiarkowanego się nie wypowiem, chociaż mi się wydaje, że ten stopień to już raczej dla osób po operacjach z tego co wiem po sobie i osobach z forum.

http://redhead-ladybird.blogspot.com/

28 stycznia 2014 ♥
Przed:
58* w odcinku piersiowym
56* w odcinku lędźwiowym
Po:
26* w odcinku piersiowym
22* w odcinku lędźwiowym

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

21 kwi 2015, o 08:18

świeżak

Witam,
Ja mam orzekany zawsze lekki stopien niepelnosprawnosci (przewaznie na 3 lata).Nigdy nie chca mi podwyzszyć do umiarkowanego, poniewaz może mi się poprawić hehe. Mam skolioze dwułukową piersiową i piersiowo ledzwiowa plus lordoze itp itd.Leczyłam sie w klinice w Poznaniu nosiłam gorset.Skolioza wynosi 35stopni.Nigdy mi sie nie poprawila z okresu na okres pogarszalo. Po ostatniej rehabilitacji metoda fed na ktora wydalam mnostwo kasy tez kompletnie nic. Wizualnie tez nie wyglada to dobrze jestem szczupla osoba i skrzywienie widac golym okiem do tego na prawej stronie widoczny jest tzw.garbik na pierwszy rzut oka jak ktos spojrzy na mnie widac ze jestm krzywa, ale przeciez mi się poprawi.Tylko, ze za 15 lat bede wygladac jak dwonnik z Notre Dame. Tacu do douczeni ludzie decyduja o stopniu niepelnosprawnosci.

Góra Góra

21 kwi 2015, o 11:18

domownik

Rozumiem, że nie miałaś operacji. Skąd pewność Twoja, że za 15 lat będzie fatalnie ? Ile masz lat przy obecnym skrzywieniu 35st? Twoje stwierdzenie, że za 15 lat będzie fatalnie mam rozumieć, że z roku na rok skolioza się pogłębia?
Co do orzekanego stopnia... masz przyznany lekki - moim zdaniem to i tak sukces. Biorąc pod uwagę, że są na forum dziewczyny co mają większe skrzywienia i są po operacji i muszą walczyć o jakikolwiek stopień.
Stopień niepełnosprawności jaki jest przyznawany wiąże się też z Twoimi innymi problemami nie tylko zdrowotnymi ale i społecznymi, zawodowymi. Np. przy umiarkowanym stopniu często osoby potrzebują drugiej osoby do pomocy przy wykonywaniu różnych czynności (w pracy, domu, szkole itd). Mają te problemy wynikające ze stanu zdrowia bardziej poważne, wymagające specjalnych udogodnień. Ważne też jest co Twój lekarz prowadzący napisze w opinii. Czy faktycznie np wymagasz pomocy osób trzecich a Twój stan jest na tyle poważny, że nie pozwala Ci swobodnie poruszać się w społeczeństwie jak i jesteś niepełnosprawna na tyle, że sama sobie nie dajesz rady w pełnieniu podstawowych czynności w życiu codziennym.

To, że napisali, że może Ci sie polepszyć.... jeszcze nie traktowała bym aż tak złośliwie z ich strony. Złośliwość jest wtedy kiedy napiszą do ktosia kto nie ma nóg, że mu odrosną - taki przypadek też był (niestety).
. Może warto skonsultować się z dobrym fizjoterapeutą lub/i osteopatą, który pomoże Tobie. Szanse na polepszenie zawsze są - chodzi o to aby polepszyć jakość życia.

Pozdrawiam

Góra Góra

21 kwi 2015, o 12:47

świeżak

Tak zgadzam się z Tobą są przypadki gorsze ode mnie. Mam 26 lat. Nie rosne już więc dratsycznie skolioza sie nie pogłębi. Nie miałam operacji. Chodziło mi raczej o to, że na stałe nie chcą dać lekkiego, a na pytanie dlaczego to, że jak będą pewni że nie poprawi mi się to wtedy dadzą. Ciekawe jest to, że lekarz napisał brak mozliwości poprawy stopień na stałe lub podwyższenie a komisja swoje. Pogorszy mi się w sensie mojego garbu.Lewa strona jest wklęsnięta, a prawa wypukła po prostu mam garba, którego widać i to mi się pogorszy napewno, ponieważ z roku na rok garb jest większy. Plastyka może tylko troche go zniwelować. Czy ktoś mi musi pomagać hm stanika nie umiem sama założyć, poniważ prawa ręka przez garbika nie dosięga mi do zapięcia. Z innymi rzeczami daje spokojnie radę nie potrzebuje pomocy

Góra Góra

6 sie 2017, o 22:05

świeżak

Witam, w marcu dostałam na 3 lata stopień lekki w związku z epilepsją, która uaktywniła mi się rok temu. Mam teraz trudności ze znalezieniem pracy jednak odnalazłam firmę gdzie bardzo by mi odpowiadało stanowisko jednak oni tylko rekrutują osoby ze stopniem umiarkowanym albo znacznym. Więc naprawdę zależy mi na umiarkowanym stopniu. Chciałabym go uzyskać w związku z bólami kręgosłupa. Jako nastolatka miałam stwierdzoną chorobę Scheuermanna oraz kifozę. Jednak od tamtej pory nie chodziłam do ortopedy/neurologa więc nie mam niestety żadnej historii choroby. Plecy mam okrągłe, z widocznym wklęśnięciem poniżej, już taki naprawdę garbik więc zdrowy kręgosłup na pewno nie jest. No i nie mogę długo chodzić ani stać, bo zaraz mnie boli w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Do stycznia pracowałam na stanowisku gdzie chodziłam lub stałam 8-10 godz to po przyjściu do domu tylko leżałam, bo nie miałam sił na nic tak samo jak w weekendy odpoczywałam ile się dało a czasami nawet nie mogłam zasnąć z bólu. Jakbym poszła do ortopedy prywatnie na 1-3 wizyty. Myślę, że dałby skierowanie na rtg, no na rezonans prywatnie to mnie nie stać a zależy mi na czasie w związku z tą pracą. I teraz mam takie pytanie czy warto mi się starać o pogorszenie stanu zdrowia a tym samym umiarkowany stopień. Tak ekspresowo, bez długiej historii choroby, w sensie tej papierologii. Myślicie, że warto się starać? Czy no nie wiem wyśmieją mnie tam, że w marcu dostałam a teraz mi się nagle jeszcze pogorszyło? Czy w ogóle mam szansę na wyższy stopień z epilepsją i kręgosłupem? Kurcze no żałuję bardzo, że nie składałam od razu wtedy jednocześnie z epilepsją, ale nie miałam zupełnie wtedy głowy jeszcze chodzić do ortopedy ech. Z góry dziękuję za wszystkie komentarze i rady jeśli komuś chciało się czytać ten esej ;) Pozdrawiam

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]