» RÓŻNE » Uprawnienia i ulgi dla os. niepełnosprawnych

Zaloguj | Zarejestruj

1 maja 2008, o 07:15

domownik

WITAM,
mam pytanko odnośnie stopnia niepełnoprawności,...czy macie orzeczenie, jeśli tak to napiszcie przy ilu stopniach skrzywienia jaki stopień niepełnosprawności macie:)
A i czy na posiedzeniu zespołu orzekania byłyście po czy przed operacją:)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

1 maja 2008, o 11:29

domownik

orzeczenie niepełnosprawności miałam po operacji i mam umiarkowany.

Góra Góra

1 maja 2008, o 13:32

domownik

Ja przed operacją, jak już kręgosłup skrzywił mi się do 40 stopni i więcej, to miałam stopień umiarkowany, a teraz mam ponad 50 stopni i mi odebrano orzeczenie, bo lekarz orzecznik na komisji w 3 klasie gimazjum stwierdził, że jestem zdrowa, mam kręgosłup jak osoba nigdy nie chorująca na skoliozę itp. i po prostu stopień mi się nie należy, bo jestem zdrowa i mogę robić wszystko. Później jeszcze się odwoływałam, byłam kilka razy na komisjach, ale wszyscy podtrzymywali to, że jestem ,,pełnosprawna"-tylko, że np. jakbym chciała iść do zawodówki, to już bym nie mogła iść, bo lekarze powiedzieliby, że mam za dużą wadę kręgosłupa i jeszcze kilka razy byłam krojona

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

1 maja 2008, o 18:28

domownik

No więc właśnie Puenta dlatego założyłam ten temat..po prostu chciałabym aby ludzie wiedzieli że mogą się odwołać ( w ciągu 14 dni od otrzymania orzeczenia do organu wyższego rzędu). Tam sprawa badana jest jeszcze raz. Odebranie stopnia osobie po operacji kręgosłupa bądź przed ale z dużym stopniem skrzywienia to porażka!!!Słuchajcie musimy wszystkim uświadomić że życie ze skoliozą nie jest łatwe...mnóstwo czasu poświęca się na leżenie w ciągu dnia, baseny, rehabilitację i nie żyje się jak normalni zdrowi ludzie!!!!

Góra Góra

1 maja 2008, o 18:58

domownik

tak to prawdę . Moim zdaniem największy jest kłopot w tym że nie każdą pracę można mieć . Nawet gdy pracuje się w biurze trzeba uważać na to by czegoś ciężkiego nie podnieść a to często koryguje z naszymi obowiązkami . Często właśnie jesteśmy mniej wydajni w pracy i pracodawcą może się to nie spodobać i tak można wylądować bez pracy , a tak to mamy stopień niepełnosprawności i kierownicy wiedzą że jesteśmy dobrzy w czymś ale mamy jednak ograniczenia i stopnie i inne spr dot niepełnosprawności bardzo w tym mają szansę pomóc .I prawie na każdym kroku są przeciwności by normalnie żyć ...

Góra Góra

1 maja 2008, o 20:39

domownik

a jak można sie dostać na taą komisjie bo ja jestem niedawno po o[peracji i moze bym sie zalapala a pozatym niedługo zmienim szkołe a chchialabym sie wybrać do gastronomika ale z tym kręgosłupem nie wiem czy mam szanse dzieki za podpowiedzi :]

Góra Góra
  Zobacz profil ICQ

1 maja 2008, o 23:30

domownik

możesz się udać do Zespołu Orzekanie ds Niepełnosprawności we swoim mieście . Wypełnić wniosek - również doktor ma swoją działkę do wypełnienia - zanosi się zraz z dokumentami różnymi jeśli masz i czeka się na datę komisy - do mnie termin przychodzi pocztą i tak jest komisja i wtedy badanym jest się przez psychologa i przez lekarza orzecznika .

Góra Góra

2 maja 2008, o 06:03

domownik

Praca siedząca to zabójstwo dla kręgosłupa. Właśnie wtedy bezcenna jest ta godzina mniej pracy która przysługuje właśnie z posiadania umiarkowanego stopnia niepełnosprawności. Poza tym w biurze trzeba faktycznie dźwigać różne dokumenty, chociażby segregatory i to pierwszy moment do dyskopatii.

Góra Góra

2 maja 2008, o 14:12

domownik

Ja się odwoływałam od tej decyzji i to nieraz, ale ciągle mówili mi, że jestem zbyt zdrowa, żeby dostać stopień niepełnosprawności. Pozatym mnie dziwi to ,,badanie", które jest robione na komisji-że każą usiąść na krzesło, wstać, pytają jaką powierzchnię ma mój dom i do jakiej szkoły chodzę, mówią dowidzenia i to jest caluteńkie badanie. A nawet nie chcą patrzeć na zdjęcia rtg, jakieś wypisy, rzucić okiem na plecy itp. A ja oprócz problemów z kręgosłupem to mam np. problemy z biodrami, wadę żołądka itp. i mi się wydaje, że to wszystko powinni wziąć w jedno i pomyśleć, czy stopień niepełnosprawności się należy

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

2 maja 2008, o 14:53

domownik

Jeśli odwołanie nie pomaga, zawsze (podobnie jak w ZUS) pozostaje droga sądowa. A orzecznicy sądowi, w odróżnieniu od tych z komisji, to są przeważnie specjaliści, którym nie trzeba tłumaczyć, że 2x2 w sprzyjających okolicznościach może równać się 4 :D

Góra Góra

3 maja 2008, o 08:25

domownik

A orzeczenie macie czasowe czy bezterminowo wydane?

Góra Góra

4 maja 2008, o 15:53

domownik

ja na początku miałam na dwa lata a teraz mam na 4 .

Góra Góra

7 maja 2008, o 22:06

świeżak

ja na po 30 stopni w piersiowym i lędźwiowym dostałem lekki na rok:(( ale właśnie mi sie skończyło i jutro idę na kolejną komisje:((

Góra Góra

7 sie 2008, o 14:30

:)
domownik

Ja się szarpałam z Zus przez kilka ładnych lat. 2 razy się odwoływałam. Pierwszy raz do komisji wojewódzkiej (stare dzije) - wygrałam dostałam na 4 lata, po 4 latach stawałam na komisje i znowu mnie odrzucili - odwolałam się do Sądu pracy. Wygrałam. Wiecie da sie wygrac z Zus, trzeba tylko być upartym. Jeszcze jedna informacja, jeżeli w Zus masz ustalona grupe "lekką" na stałe, a chesz miec umiarkowaną grupe zeby miec dodatkowy urlop i pracowac 7 godzin, mozna isc do MOPS i tam się starać o tą grupę. Słuchajcie mozna mieć 2 grupy, jedna orzeczona przez ZUS i 2 orzeczoną przez Mops. W Mopisie nie robią takich kabaretów jak w Zus i dostaje się tą grupe bez kłopotu. NAprawde polecam załątwienie tej grupy w Mopsie. Jak ktos bedzie miał pytania, piszcie pomogę.
M.

Góra Góra

7 sie 2008, o 19:46

domownik

Ja szłam i do ZUS-u i doMOPS-u i wszędzie mnie odrzucali, bo uważali, że ,,mam taki kręgosłup jak zdrowa osoba, która nigdy nie chorowała" (a 3 komisje, licząc z odwołaniami, miałam gdy jeszcze był pręt i była jedna komisja po usuwaniu pręta) i chyba jak już kilka razy mi odrzucili, to reszta lekarzy będzie to podtrzymywać (a jak ktoś chce, to mogę wrzucić foto zdjęć rtg, zdjęcie pleców itp., żeby pokazać jak wygląda kręgosłup, który wygląda jak u zdrowego człowieka i że mogę wykonywać każdą pracę, tylko, że jak np. chciałabym uczyć się na fryzjerkę, to nie mogę, bo lekarze uważają, że mam kręgosłup w kiepskim stanie, a do tego dochodzi ciągły ból itp.)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]