» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

18 mar 2017, o 22:03

domownik

Hej dziewczyny, same wiecie jak z samopoczuciem przed operacją więc chyba nie muszę pisać ;) a jakby mało było stresu, to jeszcze w tym tygodniu złapałam jakąś grypę i miałam już w głowie czarną wizję przekładania terminu, ale dziś czuję się już dużo lepiej. Zazdroszczę Wam, że już tak sobie radzicie, Gugunia mam nadzieję, że uporasz się szybko z tym biodrem, na rtg nie widać żeby śruba gdzieś uciskała czy coś? Bo te objawy tak trochę wyglądają na jakiś ucisk, choć rzeczywiście wszystko musi się na nowo ułożyć i ustawić w odpowiedniej pozycji więc może po prostu potrzeba czasu.
Dzięki za kciuki, na pewno się przydadzą! :)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

19 mar 2017, o 09:13

świeżak

misiaQ_ona_222 napisał(a):
gosia35 napisał(a):
Witam, jestem mamą 17 letniej dziewczyny, która już 20.03 ma termin
Boję się, ale poczytałem Was i trochę mi to mija.Córka ma w Szczecinie Zdroje operację

Gosia wiem ze sie boisz ale musisz wierzyc ze wszystko bedzie dobrze bo na pewno tak bedzie :) nie wiem jak to jest z perspektywy kogos bliskiego ale pamietam jak moj tata wpadl w panike w dzien mojej operacji.. wiec chyba dla Was to wiekszy strach niz dla nas operowanych... rozumiem ale powiem Ci to co mowilam moim rodzicom.. ze wszystko bedzie dobrze, zeby sie nie martwili i trzymali kciuki :) takze Ty tez trzymaj mocno kciuki i nie martw sie na zapas... z córą bedzie wszystko dobrze zobaczysz :) pozdrawiam Ciebie i córke.. bedzie ok drogie panie, wystarczy w to wierzyc ;)

Góra Góra

19 mar 2017, o 21:23

domownik

Moonchild wszystko ze srubami jest ok.mialam robiony rtg w Zakopcu 7 marca.nic na nim nie wyszlo niepokojacego.jade we wtorek na ten zastrzyk.mam nadzieje ze mi pomoze bo kurcze nie mam teraz czasu na rehabilitacje(szykuje mi sie remont za niecaly miesiac i jeszcze w maju komunia chrzesniaka meza)no ale jak trzeba bedzie to pojade:):)ta rehab u mnie na miejscu to jest jakas masakra.wszyscy odradzaja.podobno fajnie tam isc jak chce sie odpoczac.......
Mam nadzieje ze dasz rade sie wykurowac tak na tip top do operacji.jeszcze masz troszke czasu takze zbieraj sily:)a bralas jakis antybiotyk na grype?
Pozdrowionka:)

Góra Góra

22 mar 2017, o 13:23

domownik

Hej dziewczyny:)
Ja juz po wizycie:)troche czasu spedzilam wczoraj w klinice.nic nie pomoglo ze bylam pierwsza.do gabinetu weszlam dopiero po 10 a na zastrzyk po 13.w sumie spedzilam tam kilka ladnych godz od 5.30 do 14 :)zastrzyk malo przyjemny(uczucie takie jakby mi prad wstrzykiwali)dostalam skierowanie na tomograf komp zeby jeszcze sie upewnic ze polozenie srub jest prawidlowe.jak wyjdzie ze cos jest nie tak to mam odrazu jechac do Zakopca i wtedy beda myslec.narazie zastrzyk dziala :)biodro wcale mnie nie boli:)zaczynam w miare normalnie chodzic(podobno juz tak nie zarzucam lewa noga:):))czekam na tomograf a potem zobaczymy.jestem dobrej mysli:)
A co u Was slychac?nati jak sie czujesz?moonchild jak przygotowania do operacji.wykurowalas sie juz?
Pozdrowionka.

Góra Góra

22 mar 2017, o 19:25

domownik

Hej :) no właśnie miałam pytać jak po wizycie. To dobrze, że już nie boli :) a kiedy masz termin na tomograf? Ten zastrzyk robił Ci Potaczek? Sugerował w ogóle co może być przyczyną? Ja już się w miarę wykurowałam, tylko boję się żebym nie złapała czegoś nowego bo ciągle coś ktoś przynosi w pracy. W ogóle zaczynam mieć pewne wątpliwości czy jestem w odpowiedniej formie do operacji, ale to już pewnie lekarze zadecydują, stres mnie dopada i chyba organizm zaczyna świrować (albo ja).

Góra Góra

23 mar 2017, o 18:32

domownik

Na skierowaniu na tomograf mam napisane ze pilne ale to i tak terminy sa odlegle.2-3 miesiace sie czeka.dokladny termin bede wiedziala w poniedzialek.
Zastrzyk mi robil Potaczek z drugim ortopeda.poprosilam zeby mi zrobili jednoczesnie 2 zastrzyki (obydwie strony)bo nie wiedzialam czy beda bardzo bolaly i wolalam miec je odrazu z glowy;)te bole wziely sie stad ze tak jak pisalam wczesniej zmienilo sie ustawienie miednicy .masz prawo swirowac bo juz Twoj termin bardzo blisko:)ale wszystko bedzie dobrze.zrob sobie badanie krwi tak zebys miala pewnosc ze jestes juz w pelni zdrowa i ze smialo bez obaw mozesz jechac do Zakopanego:)

Góra Góra

2 kwi 2017, o 23:00

świeżak

Ile po zabiegu operacyjnym 70 stopni odcinek piersiowy. Przebywa się w Zakopane?

Dni po zabiegu ?

I czy w domu jest potrzebna 2 osoba do opieki czy sam jest się w stanie iść samemu do ubikacji?

Czy kierują do sanatorium. Ile spędziliście czasu przed po zabiegu?

Góra Góra

4 kwi 2017, o 08:57

domownik

Hej:)moge na swoim przykladzie odpowiedziec na Twoje pytania.
Mialam skolioze w odcinku piersiowym 50 i w ledzwiowym 58 stopni.operacje mialam w piatek a w czwartek juz wychodzilam do domu.podobno kazdego tak wypuszczali.
W domu przez pierwszy tydzien dwa moim zdaniem trzeba miec kogos do pomocy chociazby po to zeby ktos pomogl sie
ubrac czy umyc a potem wytrzec.w szczegolnosci plecy.problemu z wyjsciem do toalety nie mialam.powolutku dalam rade.na spacery tez chodzilam z kims pod reke.u mnie to bylo tak ze dosyc szybko stalam sie samodzielna i wszystko staralam sie robic sama w miare mozliwosci.
Nati koala11 co u Was?jak sie miewacie?moonchild Ty juz pewnie po operacji.powodzonka zycze i duuuuuuzo sily:)
U mnie ok:)bylam juz na basenie.dzisiaj ide drugi raz.plywac moge jedynie pod woda.wtedy plecy prawie nie bola.narazie tak 15 min plywania i 15 min jacuzi.wkurza mnie troche ta sztywnosc kregoslupa no ale co zrobic:)tomograf mialam wczoraj.wszystko jest ok:)ale w opisie mam lordoze w odcinku ledzwiowym.wynik wysylam do zakopca zeby specjalnie nie jechac.zrobilam tez probe jazdy na dzieciecym niskim rowerze.tez dalam rade:)ale tak kilka metrow.wiecej narazie sie boje.biodro w miare ale musze uwazac jak staje.ogolnie to dobrze jest:)pozdrowionka:):)

Góra Góra

21 kwi 2017, o 10:56

świeżak

gosia35 napisał(a):
misiaQ_ona_222 napisał(a):
gosia35 napisał(a):
Witam, jestem mamą 17 letniej dziewczyny, która już 20.03 ma termin
Boję się, ale poczytałem Was i trochę mi to mija.Córka ma w Szczecinie Zdroje operację

Gosia wiem ze sie boisz ale musisz wierzyc ze wszystko bedzie dobrze bo na pewno tak bedzie :) nie wiem jak to jest z perspektywy kogos bliskiego ale pamietam jak moj tata wpadl w panike w dzien mojej operacji.. wiec chyba dla Was to wiekszy strach niz dla nas operowanych... rozumiem ale powiem Ci to co mowilam moim rodzicom.. ze wszystko bedzie dobrze, zeby sie nie martwili i trzymali kciuki :) takze Ty tez trzymaj mocno kciuki i nie martw sie na zapas... z córą bedzie wszystko dobrze zobaczysz :) pozdrawiam Ciebie i córke.. bedzie ok drogie panie, wystarczy w to wierzyc ;)

Góra Góra

23 kwi 2017, o 20:52

świeżak

Hej:) czy jest tu ktoś kto w Zakopanem miał operowane stopy/nogę?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]