» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

4 lis 2016, o 15:21

domownik

Witam wszystkich! Czy jest ktoś kto czeka na operacje w Zakopanem? Termin przyjęcia do szpitala na operację mam na 18 stycznia 2017 r. może ktoś z Was też ma podobny termin? A może odezwie się ktoś, kto niedawno przechodził tam operację. Chciałabym się dowiedzieć jak teraz to wszystko tam wygląda tzn. ile się czeka na zabieg od dnia przyjęcia, ile jest się po?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

4 lis 2016, o 16:09

domownik

Ludzie przed operacją często siedzą w szpitalu jakieś 6-7 dni (przykładowo w październiku zeszłego roku ja miałam tak, że przyjęto mnie w czwartek i operacja była tydzień później też w czwartek). Chyba że ktoś jest np. jako 3 na operacje, a u ,,wcześniejszych" pacjentów coś się przedłuży, to pacjent ,,spada" i przerzucają go na kolejny dzień (w lutym miałam być operowana w piątek jako ostatnia i po godzinie 15 przyszła pielęgniarka, że coś sie przedłużyło u wcześniejszych pacjentów, wiec operują mnie dopiero w poniedziałek). Po operacji możesz poleżeć w szpitalu jakiś tydzień. Wszystko powinno sie wyrobić w jakieś 2 tygodnie. Ale czasem sie trafia ktoś na zasadzie, że przyjdzie sobie w środę, a ma operację w czwartek rano, ale to już naprawdę rzadkość (w czasie moich 2 pobytów masa osob sie przewijała przez szpital i chyba tylko jedna kobieta miała taki ,,ekspres")

Góra Góra

4 lis 2016, o 16:26

domownik

Dziękuję za odpowiedź Alicja25 :) a są nadal upusty krwi przed operacją? I czy operują z miesiączką czy czekają, bo boję się że akurat mi wypadnie

Góra Góra

4 lis 2016, o 16:34

domownik

Nie ma upustów krwi. Jak dobrze kojarzę, to przez pierwsze dni okresu nie operują (ale najlepiej popytać pielęgniarkę)

Góra Góra

4 lis 2016, o 16:51

domownik

u mnie to ma być 2-3 dni przed oraz do 7 dni po operacji :)

Góra Góra

4 lis 2016, o 17:05

domownik

Jak fajnie, bo tych upustów to się strasznie bałam, że tam zemdleje

Góra Góra

4 lis 2016, o 17:07

domownik

Koala11 2-3 dni tylko do operacji? A na kiedy masz termin?

Góra Góra

4 lis 2016, o 18:29

domownik

Jeszcze jedno pytanie, po jakim czasie od operacji jest pierwsza wizyta kontrolna?

Góra Góra

4 lis 2016, o 20:51

domownik

Kontrola jest po 3 miesiącach

Góra Góra

4 lis 2016, o 21:23

domownik

Dziękuję Ci Alicja za odpowiedzi :) Pisałaś wcześniej, że miałaś operację jak dobrze liczę to 2, jesteś zadowolona z efektów, nie żałujesz? Przyznam się, że czasem dopadają mnie wątpliwości, ale to chyba przez fakt, że termin coraz bliżej (nie myślę rezygnować )

Góra Góra

4 lis 2016, o 22:14

domownik

Ja ogólnie miałam 10 operacji i w Zakopanem robiono poprawki po innym lekarzu. W październiku zeszłego roku zrobiono poprawkę, a w lutym się okazało, że złamały sie śruby i trzeba było operować. Mam pewne ograniczenia, ale ogólnie jestem zadowolona

Góra Góra

4 lis 2016, o 22:37

domownik

Jejku 10 operacji to bardzo dużo i przede wszystkim dużo bólu. Ja mam nadzieję, że u mnie będzie tylko jedna. Przepraszam, że tak dopytuje o wszystko, ale to ciekawość przed nieznanym. Trochę się zaczynam bać dlatego postanowiłam tu napisać z nadzieją, że może poznam kogoś kto ma podobny termin do mojego. Tak w ogóle to mam 32 lata więc jeśli teraz się nie odważę to chyba już nigdy

Góra Góra

5 lis 2016, o 12:18

domownik

Hej, ja prawdopodobnie mam termin na wiosnę, koniec marca. A czy wiesz kto będzie Cię operował? Pytanie do osób które miały operację w Zakopanem - czy operuje zazwyczaj lekarz, u którego się konsultowaliście czy po prostu dostaje się ekipę, która akurat w danym dniu operuje?

Góra Góra

5 lis 2016, o 12:44

domownik

Witaj moonchild! Dlaczego piszesz, że prawdopodobnie? Nie dali konkretnego terminu? Jeśli chodzi o to kto mnie będzie operował nie mam pojęcia. Czytałam, że w Zakopanem jest tzw. casting po którym wiadomo kto będzie operował i jaką metodą, ale tak było kiedyś nie wiem jak jest teraz , tak jak z tymi upustami krwi kiedyś były, teraz cieszę się że ich nie ma :)

Góra Góra

5 lis 2016, o 14:00

domownik

Mam potwierdzić datę w przyszłym tygodniu, dlatego, że chciałam się właśnie skontaktować z lekarzem, który mnie konsultował czy akurat będzie w szpitalu. Tylko problem jest taki, że nie odpisuje i nie odbiera telefonu :( pewnie i tak nie będę miała na to wpływu kto mnie zoperuje, jednak boję się że po tym "castingu", o którym wspomniałaś zaproponują wyciąg...a na to nie chcę się godzić. A ile masz stopni?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]