» LECZENIE OPERACYJNE » Po operacji

Zaloguj | Zarejestruj

13 wrz 2015, o 13:20

domownik

Jestem ponad rok od operacji. Czy moge wykonywac jakies lekkie cwiczenia na silowni? Czekam na porady

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

5 lis 2015, o 17:04

domownik

Patka, jestem 4 lata po operacji i bez problemu wykonuję jakiekolwiek ćwiczenia. :) Jasne, staram się nie robić takich, które obciążają kręgosłup, a bardziej na pośladki, brzuch czy uda, ale generalnie nie ma z tym problemu. :)

Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny.

Góra Góra

5 lis 2015, o 20:55

domownik

Luine napisał(a):
Patka, jestem 4 lata po operacji i bez problemu wykonuję jakiekolwiek ćwiczenia. :) Jasne, staram się nie robić takich, które obciążają kręgosłup, a bardziej na pośladki, brzuch czy uda, ale generalnie nie ma z tym problemu. :)

Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny.

BRAWO !!! Właśnie to ma na celu operacja skoliozy... By żyć normalnie

Góra Góra

6 lis 2015, o 10:57

domownik

Patka17 napisał(a):
Jestem ponad rok od operacji. Czy moge wykonywac jakies lekkie cwiczenia na silowni? Czekam na porady

Dużo zależy od twojego stanu, bólu itp, ale jeśli pytasz o siłownię o nie rehabilitację to raczej czujesz się ok.
Lekki trening można zacząć, trzeba jednak uważać by plecy były dobrze podparte i nie pracowały przy ćwiczeniach. Lekkie obciążenia a wiele powtórzeń. Zakazanr są ćwiczenia dociążające kręgosłup (np. martwy ciąg, przysiady że sztangą). A polecane np. orbitrek, lekka suwnica, atlas na nogi i ręce (dobre podparcie tułowia). Dopytaj trenera na siłce

Góra Góra

16 kwi 2017, o 12:08

domownik

Hej wszystkim :)

Być może gdzieś się to pojawiło, ale jednak świeża informacja nikomu nie zaszkodzi. Przeglądając instagramy itd na pewno orientujecie się jak wyglądają pionowe wklęśnięcia w brzuchu - tzw linea alba, ścięgno idące od mostka prawie do pępka, u wielu osób nawet gdy są zalane, to widać to przy odpowiednim oświetleniu. No a ja tego nie mam i zastanawiam się czy to ogólnie wina budowy, diety czy coś, czy to za sprawą krzywego kręgosłupa (ok. 35 stopni w odc piersiowym i nie wiem ile w lędźwiowym), czy on w jakiś sposób zdeformował mięśnie i ścięgna? Jak to u Was wygląda? Pytanie w sumie przede wszystkim do zoperowanych, ale niech wypowie się jak najwięcej osób :)

Góra Góra

16 kwi 2017, o 15:41

domownik

Cześć, zapraszam Was do grupy na fb, ponieważ te forum to już pustkowie. Pozdrawiam i życzę Wam wesołych świąt.

https://www.facebook.com/groups/6965029 ... =bookmarks

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]