» LECZENIE OPERACYJNE » Po operacji

Zaloguj | Zarejestruj

6 cze 2017, o 12:33

świeżak

Hej, jestem już 15 lat po operacji i do tej pory czułam się dobrze, nie miałam żadnych problemów.
Aż do momentu bólu z tyłu miednicy w miejscu, gdzie była pobierana kość do posypania kręgosłupa, lekarz podejrzewa, że może być to osteofit. Oprócz tego przy zdjęciu rtg wyszła mi dyskopatia w odcinku lędźwiowym L1 i L2. Nie mam pojęcia co będzie dalej, nie ukrywam, że zaczęłam się trochę tego bać, bo dyskopatia jest w odcinku zooperowanym, więc chyba trudno będzie cokolwiek zrobić... :( Mam do siebie wyrzuty, że być może za bardzo żyłam jak "normalny" człowiek, czasem nosiłam cięższą torbę czy zakupy, sprzątałam itp. zaczynam się obwiniać, że może za bardzo.

a Wy jak funkcjonujecie? Ile lat jesteście po zabiegu i czy macie jakieś problemy? Jak sobie z nimi radzicie? Co ile chodzicie do specjalistów od kręgosłupa, robicie badania typu rtg i inne? Czy prowadzicie oszczędzający tryb życia?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

12 cze 2017, o 10:18

domownik

Hej, ja jestem blisko 19 lat po operacji - żyję normalnie, oczywiście bez jakiś szczególnych szaleństw typu dźwiganie ciężarów - od tego mam ludzi :DD Nic się złego nie dzieje, bóli brak, skutków ubocznych po operacyjnych też brak. Pozdrawiam

Góra Góra

7 lip 2017, o 20:19

świeżak

Hej, jestem 6 lat po operacji.... Operację miałam w wieku 23 lat.
Podczas operacji zostałam wyprostowana z 65* do 0* , jednak prawdopodobnie jak po operacji przenosiłam się na oddziałowe łóżko to główna śruba się przemieściła i i mam skrzywienie na około 32*.
Jest mi coraz ciężej. Zwyrodnienia stawów kręgosłupa i żeber jeszcze sprzed operacji dają mi się we znaki. Praktycznie 24h żyję z bólem. Rok temu miałam wstrzykiwaną blokadę w plecy - boki, żebra, ale też miejsce gdzie jest implant, niestety nic nie pomogła. Lekarz proponował mi zabieg termolezji - jednak po zapoznaniu się z tematem nie zdecydowałam się.
Wczoraj wieczorem przecierałam ściereczką boczną ściankę szafki - lekko się schylając i poczułam w pewnym momencie taki ból, że mi nogi podcięło i krzyknęłam (a jestem przyzwyczajona do bólu w tym miejscu) - dosłownie czułam jak jedna ze śrub wbija mi się w łopatkę (a może w żebro?) - często mam z tym miejscem problem. Jak położę się w nieodpowiedni sposób albo po schyleniu się podniosę nie tak jak trzeba to czuję jakby mi właśnie ta łopatka wchodziła pod śrubę i blokuje mnie ból nie do wytrzymania.
Już nie wiem co robić. Na rehabilitację trzeba czekać miesiącami, rok temu zapisałam się na miejscową krioterapię i laser, miałam zacząć na początku kwietnia, jednak mój tryb pracy kolidował z godzinami wyznaczonymi na zabiegi. Musiałam zrezygnować :( Brak mi sił. Po wczorajszym "ataku" bólu mam strasznego dołka.
Przed operacją miałam umiarkowany stopień niepełnosprawności orzeczony przez powiatowy zespół d/s orzekania o niepełnosprawności. W czerwcu 3 lata temu zmniejszono mi ten stopień do lekkiego... pewnie przez to ze nie biegam do ortopedy co chwilę, terminy strasznie długie, a moje inne schorzenia i ciągłe wizyty u ginekologów i endokrynologów oraz branie leków wykańcza moją cierpliwość do służby zdrowia. Nawet nie chcę myśleć o wizycie u lekarza.
Musiałam się komuś wygadać... :(

Góra Góra

7 lip 2017, o 20:47

House
House

Marlena jesteśmy z Tobą, wiadome że nikt nie mający takiego problemu nie zrozumie jaki jest to ból. Ale najważniejsze jest się nie załamywać. Staraj się mimo wszystko jak najbardziej dbać o siebie.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

7 lip 2017, o 21:20

świeżak

admin napisał(a):
Marlena jesteśmy z Tobą, wiadome że nikt nie mający takiego problemu nie zrozumie jaki jest to ból. Ale najważniejsze jest się nie załamywać. Staraj się mimo wszystko jak najbardziej dbać o siebie.

Dzięki za wsparcie. Z reguły się trzymam i jestem pogodną osobą, nawet jak w pracy kręgosłup boli że trudno oddychać. Ale ostatni incydent mnie rozłożył. Jeszcze od kilku tygodni dobija mnie fakt że przy moich bólach po prostu muszę zrezygnować z zostania mamą bo nie byłabym w stanie zająć się dzieckiem. Mam 29 lat a czuję się jak wrak...
Ale dość narzekania.
Czy jest tutaj ktoś kto mógłby mi coś doradzić? operował mnie Bakalarek w Mielcu, obecnie mieszkam w Krakowie, więc trochę problematyczny dojazd do niego na wizytę.
Potrzebuje informacji co zmniejszy ból, albo jaki lekarz w Krakowie godny uwagi?

Góra Góra

8 lip 2017, o 17:05

domownik

Marlena1988 napisał(a):
admin napisał(a):

Dzięki za wsparcie. Z reguły się trzymam i jestem pogodną osobą, nawet jak w pracy kręgosłup boli że trudno oddychać. Ale ostatni incydent mnie rozłożył. Jeszcze od kilku tygodni dobija mnie fakt że przy moich bólach po prostu muszę zrezygnować z zostania mamą bo nie byłabym w stanie zająć się dzieckiem. Mam 29 lat a czuję się jak wrak...
Ale dość narzekania.
Czy jest tutaj ktoś kto mógłby mi coś doradzić? operował mnie Bakalarek w Mielcu, obecnie mieszkam w Krakowie, więc trochę problematyczny dojazd do niego na wizytę.
Potrzebuje informacji co zmniejszy ból, albo jaki lekarz w Krakowie godny uwagi?

Jeśli chodzi specjalistę w Krakowie to ten lekarz jest bardzo polecany :)
https://www.znanylekarz.pl/robert-chrza ... eda/krakow

Góra Góra

8 lip 2017, o 17:18

domownik

Przy tym co napisałaś lekarz wiele Ci nie pomoże prędzej dobry rehabilitant i jakieś stałe wizyty u niego.

Góra Góra

8 lip 2017, o 20:46

świeżak

Ok, dzięki serdeczne. Może faktycznie poradnia rehabilitacyjna to najlepszy wybór. Muszę do rodzinnego iść po skierowanie. Gdyby ktoś jeszcze coś mógł pomóc to będę wdzięczna za każdy głos :)

Góra Góra

17 sie 2017, o 10:19

świeżak

Myślę, że warto też rozważyć pomoc ortopedy.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]