» LEKARZE, FIZJOTERAPEUCI, SZPITALE, KLINIKI REHABILITACJI - OPINIE, NAMIARY, KONTAKT » Lekarze » dr n. med. Bogdan Bakalarek

Zaloguj | Zarejestruj

29 mar 2013, o 16:50

domownik

smutasek napisał(a):
Czy ktos teraz czeka na operację u tego lekarza?

ja czekam :)

Operacja- 2013r.06.03!

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

24 kwi 2015, o 14:03

domownik

Witam wszystkich :)
Hm,dawno nikt w tym wątku nic nie pisał, to ja może odświeżę.
Mam na imię Gosia, mam 47 lat i właśnie czekam na zabieg u doktora Bakalarka w Jędrzejowie. Mam mieć torakoplatykę strony wklęsłej. W wieku 14 lat miałam operację kręgosłupa, wstawiony harrington, potem w wieku 17 lat usunięty. Ale plecki nadal pozostawiały wiele do życzenia.
Byłam u doktora prywatnie we wrześniu zeszłego roku, a teraz czekam na zabieg w sierpniu.
Uczciwie - boję się, ale dam radę :)
Pozdrawiam.
Gosia.

Góra Góra

24 kwi 2015, o 14:33

domownik

witaj Gosiu ;)
I jak przez te wszytkie lata zachowywala się "zooperowany kregoslup", masz jakies dolegliowosci bolowe?
Będziesz miała robiona torakoplastyke strony wkleslej, a z druga strona tez będziesz miała cos robionego?
Trzymam kciuki żeby operacja się udala i jak najmniejszego bolu pooperacyjnego :)

Góra Góra

24 kwi 2015, o 15:15

domownik

Witaj ;)
Zachowywał się całkiem przyzwoicie, tylko podczas dwóch ciąży miałam problemy, kręgosłup bolał wtedy niemilosiernie.
Ostatnio jednak wciąż bolało mnie coś, a to łopatka, a to kark, szyja.
Kiedy byłam u lekarza internisty, chora byłam wtedy, zapytał mnie, czemu nic z tym kręgosłupem nie zrobię, że deformacja klatki ma wpływ na pluco, serce. I że teraz już robi się takie niesamowite rzeczy w medycynie, że powinnam się tym zainteresować. Dał mi wtedy namiar na stronę doktora Bakalarka.
Na wizycie we wrześniu doktor powiedział mi, że z powodu usztywnienia kręgosłupa po operacjach nie ma sensu go ruszać, że raczej trzeba pomyśleć o odciazeniu tej strony wklęsłej, strony wypukłej nie ruszać, gdyż ponoć nie jest tragedią. Nie wiem, ile stopni mam obecnie, pewno się niedługo dowiem ;)
Jeszcze we wrześniu byłam pewna, że tego chcę, tym bardziej, że. "skutkiem ubocznym" będzie poprawa estetyczna, a to, nie ukrywam, bardzo się liczy. Teraz, im bliżej sierpnia, tym bardziej się boję i zastanawiam, czy dobrze robię.. cholewka, to trudna decyzja.
Najbardziej boję się narkozy, poważnie. Że się nie obudzę. Albo będą jakieś komplikacje. Zaczynam wydziwiać,wiem..
Pozdr.

Góra Góra

24 kwi 2015, o 20:17

domownik

Miło czytać, że jednak po tylu latach od operacji kręgosłup zachowywał się przyzwoicie, napawa optymizmem :) to normalne że się boisz, w końcu musisz podjąć jedna z ważniejszych decyzji w życiu... Tez się tego bardzo bałam, że mogę się nie wzbudzić po narkoza, ale chyba bardziej bałam się bólu...mam nadzieje ze torakoplastyka jest zabiegiem mniej bolesnym niż sama stabilizacja... Hmm a na czym Twoja operacja będzie polegać? Doktor będzie wypełniał jakoś ta stronę zapadła blokiem silikonowym?

Góra Góra

24 kwi 2015, o 21:32

domownik

No fakt, nie miałam nigdy większych problemów po operacji. Sądzę nawet, że osoby ze zdrowym kręgosłupem miały czasem większe. Gdyby tylko te 30 lat temu były takie metody,jak dziś, pewno by mnie tu teraz nie było. ;)
A tak, lekarze zrobili, co mogli, ale wtedy 14 lat to już był problem przy operacji, byłam "za stara", mało elastyczna. He he, za stara, dobry numer :facepalm:
Teraz to rach ciach. Kiedyś to trwało wieczność. Moje koleżanki latały po dyskotekach, a ja 14 lat operacja, rok w gipsie, rok w gorsecie, 17 lat usunięcie pręta. Połowa najpiękniejszych lat.
A i wynik niezbyt rewelacyjny, jedna strona nadal wysunięta, druga zapadła. Może nie w takim stopniu, co wcześniej, ale szału nie było. :/
Jeśli zaś chodzi o torakoplastykę, to jest dokładnie tak, jak napisałaś, blok silikonowy w zapadłą część.
I może przy okazji przestanę się tak często przeziębiać, płuco inaczej się ułoży, nie będzie mi tak wiało przez usta prosto w brzuch :P
Pozdr.
Gośka.

Góra Góra

27 kwi 2015, o 12:50

domownik

gosiaiza napisał(a):
Witam wszystkich :)
Hm,dawno nikt w tym wątku nic nie pisał, to ja może odświeżę.
Mam na imię Gosia, mam 47 lat i właśnie czekam na zabieg u doktora Bakalarka w Jędrzejowie. Mam mieć torakoplatykę strony wklęsłej. W wieku 14 lat miałam operację kręgosłupa, wstawiony harrington, potem w wieku 17 lat usunięty. Ale plecki nadal pozostawiały wiele do życzenia.
Byłam u doktora prywatnie we wrześniu zeszłego roku, a teraz czekam na zabieg w sierpniu.
Uczciwie - boję się, ale dam radę :)
Pozdrawiam.
Gosia.

Witam.
Pani Gosiu to się miniemy :)
We wrześniu doktor będzie operował mnie drugi raz :)
Nie ma się czego Pani bać opieka jaką gwarantuje szpital w Jędrzejowie a dokładnie oddział ortopedii jest rewelacyjna. Pielęgniarki są cudowne. Sam oddział jest nowiutki, czysty i pachnący :))

Operacja- 2013r.06.03!

Góra Góra

28 kwi 2015, o 12:57

domownik

paulaa - dziękuję za informację, życzę Ci powodzenia i jak najmniej bólu po operacji :)
Powoli przyzwyczajam się do myśli, że sierpień niedługo i mam nadzieję, że potem będzie już tylko lepiej :)
Pozdr.

Góra Góra

28 kwi 2015, o 13:37

domownik

Ból da się znieść :)
Będzie wszystko okej!
Trzymam kciuki!

Operacja- 2013r.06.03!

Góra Góra

24 lip 2015, o 22:52

domownik

Zostalo 10 dni. Zaczynam szczękać zębami ze strachu :facepalm:
Chciałabym mieć to już za sobą.
Mam nadzieję, że nie ucieknę z krzykiem z sali :hyhy:
Pozdrawiam.

Góra Góra

24 lip 2015, o 23:27

domownik

Podadzą kroplówkę zwiotczającą to nie uciekniesz :)

Góra Góra

24 lip 2015, o 23:43

domownik

Nie byłabym taka pewna, nie znasz moich możliwości :DD
Będę się czolgac :hyhy:

Góra Góra

27 lip 2015, o 11:57

domownik

gosiaiza napisał(a):
Nie byłabym taka pewna, nie znasz moich możliwości :DD
Będę się czolgac :hyhy:

Daj znać jak będziesz już po.. nie zapomnij ;)
Trzymam kciuki .

Operacja- 2013r.06.03!

Góra Góra

28 lip 2015, o 16:03

domownik

Oczywiście, że dam znać. Może komuś potem się to przyda.
Pozdrawiam. :)

Góra Góra

25 sie 2015, o 18:49

domownik

Podbijam.
No to jestem już "po". Po torakoplastyce.
Dziś mijają trzy tygodnie od operacji. Boli, nie ma się co oszukiwać. I słabo znioslam narkozę, przez trzy dni wymiotowałam, niestety. W szpitalu byłam wciąż na kroplowkach przeciwbólowych, więc nie było źle, natomiast po powrocie do domu i przejściu na tabletki zrobiło się mniej fajnie, a bardziej bolesnie :/
Ale co tam, powoli wracam do życia.
Efekt? Hm...ciężko mi powiedzieć. Wyobrazalam sobie, że będzie bardziej widoczny, ale nie do końca tak jest. Inaczej mówiąc, raczej nie jestem zadowolona, niewiele się wg mnie zmieniło ;(
Paulaa, daj znać, jak już będziesz po, ciekawa jestem, jak tam u Ciebie :)
Pozdrawiam serdecznie.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]