Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Sarah Michelle Gellar - znana aktorka ze skoliozą

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Czytelnia

Zaloguj | Zarejestruj

23 sie 2010, o 23:31

House
House

Witajcie przez przypadek natrafiłem na informacje że owa aktorka ma skoliozę, grała we wielu młodzieżowych hitach filmowych np. Buffy postrach wampirów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

24 sie 2010, o 12:10

domownik

szok nie pomyślałabym że ona ma skoliozę
p.s ale bardzo ładnie się prezentuje fajnie że nie ukrywa pleców pod jakimiś workami

Góra Góra

24 sie 2010, o 12:18

domownik

Co ja bym dała żeby tak wyglądać ;-)

Góra Góra

24 sie 2010, o 12:31

domownik

Ja myślę, że to takie niefortunne ujęcie, w którym rzekomo ma krzywe plecy. Oglądnęłam galerię zdjęć tej aktorki i widziałam ją też wielokrotnie w serialu "Buffy postrach wampirów", gdzie często występowała w obcisłych, odsłaniających plecy topach i zapewniam, że nie ma ona żadnej asymetrii - plecy ma prościusieńkie. Po prostu, od czasu do czasu pojawiają się takie niefortunne zdjęcia i dzięki nim inni się dowartościowują ("ta słynna aktorka ma zeza", "ten słynny aktor ma krzywe nogi"), itd.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

24 sie 2010, o 12:38

House
House

moi poczytaj anglojęzyczne strony o skoliozie, tam nie jedno krotnie pada info właśnie o niej że walczy ze skoliozą która w ostatnich latach pogłębiła się jej, prawdopodobnie po porodzie.
Należy ona też do jakiejś fundacji w USA fundacji związanej z leczeniem skolioz

także to prawda

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

24 sie 2010, o 12:53

domownik

Niestety, zbyt słabo znam angielski, żeby wgłębić się w ten temat w tym języku. Możliwe, że po porodzie wada się pogłębiła - na filmach wygląda na super prosta kobietkę.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

24 sie 2010, o 22:56

domownik

wiesz w filmie to wszystko przechodzi obróbkę żeby wyglądali idealnie

Góra Góra

25 sie 2010, o 18:10

domownik

Oczywiście, że tak. Zdjęcia też są obrabiane. Także nie ma co się sugerować "wypieszczonymi" zdjęciami.

Góra Góra

25 sie 2010, o 19:36

domownik

Z drugiej strony zdjęcia tutaj pokazane mogą być ,,źle zrobione". Ja nie wiem czy ona ma skoliozę, ale może ta Sara źle się ustawiła do fotki i wygląda jakby miała skoliozę. Czasem człowiek źle się ustawi, a na zdjęciu wyjdą krzywe nogi (chociaż w rzeczywistości są proste) itp. Ale jak to jest to nie wiem

Góra Góra

25 sie 2010, o 19:41

domownik

sober napisał(a):
Z drugiej strony zdjęcia tutaj pokazane mogą być ,,źle zrobione". Ja nie wiem czy ona ma skoliozę, ale może ta Sara źle się ustawiła do fotki i wygląda jakby miała skoliozę. Czasem człowiek źle się ustawi, a na zdjęciu wyjdą krzywe nogi (chociaż w rzeczywistości są proste) itp. Ale jak to jest to nie wiem

sober czytaj uważnie posty

admin napisał(a):
moi poczytaj anglojęzyczne strony o skoliozie, tam nie jedno krotnie pada info właśnie o niej że walczy ze skoliozą która w ostatnich latach pogłębiła się jej, prawdopodobnie po porodzie.
Należy ona też do jakiejś fundacji w USA fundacji związanej z leczeniem skolioz

także to prawda

Góra Góra

2 sty 2011, o 01:54

mgr. fizjoterapii

Celebrities with Scoliosis

Góra Góra

8 sty 2011, o 02:37

domownik

E tam, co to w ogóle za film, to "Celebrities with scoliosis". Odpalając to video spodziewałam się jakichś nie z tej planety rewelacji, zatrzęsienia garbów z prawdziwego zdarzenia u znanych aktorek i aktorów. Moja myśl aż dyszała radosnym podnieceniem, ślinka napłynęła do ust, źrenica się rozszerzyła w oczekiwaniu na ujrzenie znajomo wyglądającej wypukłości na plecach u tej, czy innej aktorki... Patrzę, czekam, a tu lipa! Lipa nad lipami. Same gęby, albo wystudiowane pozy - no co to ma być w ogóle! Tak to i ja wyglądam, i w ogóle "każdy głupi", co ma na sobie ciuchy i jest upozowany. Gdzie obiecane skoliozy? Uee, czuję się zrobiona w jajo. Jeśli oni mają skoliozy, to zapewne te minimalne, nie "hard" ;) No, wszak wiadomo, że dwie trzecie populacji ludzi ma jakieś wady postawy, bo to cena przybrania pozycji spionizowanej przez homo sapiens, ale u większości ludzi to jest przysłowiowy pikuś. Tzn. wiem, że czasem choć skrzywienia zupełnie nie widać, może przysparzać dolegliwości bólowych - ale tu nie o tym, tylko o wyglądzie rozprawiamy.

E tam, wielkie mi "gwiazdy ze skoliozą".

("aktorką ze skoliozą" to jestem ja :mrgreen: , choć nie gwiazdą - no ale to nic! :mrgreen: )

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

8 sty 2011, o 14:44

domownik

skolio_girl, czytam uważnie. Ale po prostu:
a) ktoś tam może należeć do jakiejś fundacji, ale to nie znaczy, że od razu jest chory, bo np. jest sporo fundacji pomagających osobom z zespołem Downa, rakiem itp., a jakoś niejedna osoba należąca o fundacji jest zupełnie zdrowa, więc dla mnie to nie jest argument, że osoba należąca do fundacji=osoba chora,
b) widziałam tą aktorkę w telewizji z transmisji NA ŻYWO i jakoś miała proste plecy, zero garba czy wykrzywionego kręgosłupa, a chyba takiego czegoś nie można ,,obrobić" przed puszczeniem w telewizji,
c) czytałam sobie o tej aktorce różne artykuły w necie i nie znalazłam informacji o jej skoliozie,
d) mam koleżankę po szkole fotograficznej i wiem od niej, że te fotki co niby pokazujecie jako kalectwo, to wiele Paparazzi mogłoby ,,poprzerabiać", żeby mieć sensację. W końcu jak można komuś komputerowo np. usunąć bliznę, to można dorobić garba. Poza tym koleżanka mówiła, że można się ustawić tak do zdjęcia, że może wyjść skrzywienie 90 stopni z dużym garbem i te fotki to może być ściema. Koleżanka mówiła, że nieraz oglądała fotki w gazetach i widziała, że fotki tak robiono, że modelka wyglądała na 4 miesiąc ciąży, wychodziły krzywe nogi, ma garba czy aktorka ma za małe buty itp.-wszystko zależy od ustawienia człowieka itp.

P. S. Więc sorry, ale nie naskakuj tak na mnie, bo nic złego Ci nie zrobiłam. Może trochę grzeczniej, co? Bo mnie łatwo wyprowadzić z równowagi z powodów silnych bólów i przez to strasznie wybucham, więc jak chcesz zwrócić uwagę, to trochę grzeczniej, to wszyscy będziemy zadowoleni. Poza tym kultura osobista wymaga odrobiny grzeczności, więc możesz grzeczniej zwracać uwagę.

Góra Góra

8 sty 2011, o 19:05

domownik

ta aktorka ma skolioze, wystarczy wpisac: Sarah Michelle Gellar scoliosis w google i wyskocza informacje, wiec nie jest to zadne krzywe ustawienie sie do zdjecia tylko najzwyklejsza w swiecie skolioza.

Góra Góra

8 sty 2011, o 19:33

domownik

sober napisał(a):
P. S. Więc sorry, ale nie naskakuj tak na mnie, bo nic złego Ci nie zrobiłam. Może trochę grzeczniej, co? Bo mnie łatwo wyprowadzić z równowagi z powodów silnych bólów i przez to strasznie wybucham, więc jak chcesz zwrócić uwagę, to trochę grzeczniej, to wszyscy będziemy zadowoleni. Poza tym kultura osobista wymaga odrobiny grzeczności, więc możesz grzeczniej zwracać uwagę.

a kto jest niegrzeczny nie przesadzaj, napisałam tylko czytaj dokładnie posty, a co do tego że szukałaś i nic nie znalazłaś i dalej twierdzisz że to nie prawda no cóż na siłę nie będę przekonywała, wszędzie jak wół napisane jest że ma skoliozę.
Wujek google zawsze ci prawdę powie.
Wrzuć troszkę na luz.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]