Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Szkoła

» PROBLEMY » Szkoła, Studia, Praca, Przyszłość...

Zaloguj | Zarejestruj

1 sie 2013, o 12:14

domownik

Cześć. : )

Zastanawiam się już co ze szkołą .. Ta sprawa mnie dobija i okropnie się boję.. Operację miałam 3 czerwca. Jak to było u was?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

2 sie 2013, o 01:10

domownik

Nie bój się bo nie ma czego,ja też miałam tak że operacja była przed wakacjami,potem po wakacjach już normalnie szłam do szkoły i się dobrze czułam.Więc wszystko będzie dobrze,nie trzeba się martwić ^.^

Góra Góra

2 sie 2013, o 11:20

domownik

tylko,że ja mam większość kręgosłupa usztywnionego. Długo w domu nie mogę wysiedzieć i dlatego się boję

Góra Góra

2 sie 2013, o 13:52

domownik

Spokojnie. Do września jeszcze miesiąc, a to bardzo dużo czasu.

Góra Góra

2 sie 2013, o 15:02

domownik

Też tak miałam,lecz po pewnym czasie poczujesz się lepiej.

Góra Góra

11 gru 2015, o 10:39

świeżak

Możesz postarać się o indywidualny tok i tryb nauczania. Ja miałam z tym małe problemy, bo dyrekcja szkoły je robiła, ale w końcu otrzymałam indywidualny tryb nauczania i udało mi się zdać szkołe

Góra Góra

12 maja 2016, o 09:02

świeżak

U mnie nie było problemu z indywidualnym tokiem nauczania. Chodzę do szkoły w Katowicach. Bez problemu tym systemem się uczyłam.

Góra Góra

12 maja 2016, o 12:50

domownik

Ja miałam nauczanie indywidualne-przykładowo w liceum babka od fizyki powinna przychodzić raz w tygodniu i powinna przeprowadzać lekcje. A babka przez cały rok pojawiła się chyba 3 razy i zadała mi 2-3 pytania na poziomie gimnazjum, wstawiła ocenę i ,,po robicie". A później ta babka od fizyki mnie prosiła, żebym nie pisała matury z fizyki i że jak coś, to że moge jeździć do jej domu na korepetycje z fizyki (oczywiście musiałabym płacić jej za te korepetycje). Babka brała kase za nauczanie indywidualne za 1 lekcję tygodniowo i to przez cały rok, a pojawiła się góra 3 razy, nie przeprowadziła normalnych lekcji, a później stwierdziła, że jakbym chciała korepetycje, to musiałabym jej płacić (a w końcu babka sie nabrała kasy za nauczanie indywidualne, więc teoretycznie powinna dać korepetycje ,,za darmo" w ramach tej kasy z nauczania indywidualnego). Albo lekcje z polskiego-miałam zajęcia z pedagogiem szkolnym (bo polonistka nie mogła jeździć), ta pani pedagog szkolna nie potrafiła mnie nawet nauczyć jak pisać wypracowania ,,pod maturę" (wypracowania w liceum różnią się od wypracowań na poziomie 4 klasy podstawówki). Przed maturą przejrzałam kilka zeszytów starszej siostry, żeby jakoś załapać o co chodzi. Nauczycielka od języka obcego-nie widziałam jej przez pół roku, nauczyciel matematyki, chemii czy biologii-tak samo nie widziałam ich przez pół roku itp. Jak miałam podchodzić do matury, to nauczyciele zaczęli mnie namawiać, żebym może nie podchodziła do matury, bo rankingi szkoły są bardzo dobre (jakby podliczyć wszystkich maturzystów z mojego liceum, to co roku wychodziło cos w okolicach 250-255 osób i w moim liceum bywało tak, że zdawało 100% uczniów, czasem 1 osoba oblewała matrę). Po prostu jakbym nie szła na maturę, to szkoła by się nie musiała martwić czy ja zaliczę maturę i nie musieliby sie martwić czy szkoła ,,straci w rankingach". Dyrektorka szkoły nawet sie zastanawiała czy złożyć wniosek, żeby nie dopuścić mnie do matury, bo dyrektorka bała się czy zaliczę maturę, bo oblana matura ucznia to byłby wstyd ,,dla renomowanego liceum, które jest jednym z najlepszych we Wrocławiu". A jak podeszłam do matury, to m. in. wychowawczyni była niezadowolona. Dodam, że kiedyś byłam dobra z przedmiotów ścisłych (matematyka, chemia), radziłam sobie też z biologia, nawet się zastanawiałam nad studiami na politechnice albo na Akademii Rolniczej, ale po nauczaniu indywidualnym nabawiłam się takich braków, że musiałam sobie odpuścić maturę z matematyki czy chemii. Cieszyłam się nawet, że byłam ostatnim rocznikiem bez matury z matematyki, bo bałam się, że oblałabym nawet podstawową maturę z matematyki. A w liceum nawet dyrektorka szkoły namawiała mnie, żeby powtarzać klasę z powodu operacji kręgosłupa. Dyrektorka uważała, że jak miałam operację, to powinnam przesiedzieć w domu bez lekcji, byłabym nieklasyfikowana, powtarzałabym klasę i po sprawie. A żebym sie nie nudziła, to ktoś by mi podrzucał filmy na DVD czy jakieś książki do poczytania. Tylko ja dobrze wiedziałam co to oznacza-powtarzanie klasy to obowiązkowa matura z matematyki, więc robiłam wszystko żeby tylko przejść z klasy do klasy

Góra Góra

10 sie 2016, o 10:26

świeżak

Nie martw się, do września zdązysz się wygoić. A jak nie, to tok indywidualny, znam osoby, które uczyły się w domu. Jesli będzie sytuacja, że nauczyciele Cię olewają i nie przyjeżdzają, zgłaszaj to do szkoły albo od razu skarga do starostwa. Płacą im za to, więc niech się ruszą i przyjadą do ucznia.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]