Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - zabieg a szkoła

» PROBLEMY » Szkoła, Studia, Praca, Przyszłość...

Zaloguj | Zarejestruj

20 lis 2009, o 17:37

domownik

kiedy po zabiegu idzie się do szkoły?
czy jest to uwarunkowane kontrolą u lekarza[tzn. wizytą?] ?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

20 lis 2009, o 17:42

domownik

ja normalnie do szkoły poszłam po niecałych 3 miesiącach, bo akurat operacja była przed wakacjami. spróbowałam pójść jakoś po 11 dniach, ale po 3 luźnych lekcjach nie dalam rady i wrócilam do domu ; P. a 1. pooperacyjną wizytę u lekarza miałam chyba 23.06. czyli po zakończeniu roku.

Góra Góra

20 lis 2009, o 18:21

domownik

ja wróciłam po pół roku, bo lekarze powiedzieli żebym nie ryzykowała po 3 miesiącach

Góra Góra

20 lis 2009, o 18:33

domownik

Ja liczę że po operacji już nie wrócę do szkoły do końca roku szkolnego.

Góra Góra

20 lis 2009, o 18:36

domownik

no ja miałam zabieg 19 stycznia to po trzech miesiącach nawet sama nie czułam się na siłach..a w sumie nic się nie traci..oceny lecą i tak dobre..;D

Góra Góra

20 lis 2009, o 18:50

domownik

Moniko, masz racje na indywidualnych zawsze lecą dobre oceny :)

Rosalie ty operacje będziesz miała w Zakopanym 22 lutego 2010 roku?

Góra Góra

20 lis 2009, o 18:51

domownik

tak, będę miała. I pod koniec kwietnia też egzaminy gimnazjalne. więc się pytam. nie wiem jak to będzie...

Góra Góra

20 lis 2009, o 19:01

domownik

Kurczę, szkoda że masz termin 22 lutego, byśmy się spotkały.Myślę że jakoś dasz radę z tymi egzaminami.Ja też jestem w trzeciej gimnazjum i się martwię o te egzaminy ale na pewno będzie dobrze-tak myślę :P
Ja jeszcze jestem w trakcie przygotowania do bierzmowania.Muszę się co miesiąc spowiadać.Co będzie kiedy dam radę wyspowiadać się w lutym a w marzec mi się jeszcze pozostanie?..

Może popytaj się jeszcze w szkole;nauczycieli, dyrektorki i tu też zaglądaj-na pewno spróbujemy ci udzielić odpowiedzi ;)

Góra Góra

20 lis 2009, o 19:31

domownik

Ja też się przygotowuję do bierzmowania. :)
Tak czy siak, dzięki za odpowiedź ;)

Góra Góra

20 lis 2009, o 19:58

domownik

jak wyliczyłam, to te egzaminy gimnazjalne będą około 2 miesiące po operacji, to może dasz radę wysiedziec mniej więcej 2 godziny na tych egzaminach? Bo może jak weźmiesz jakąś tabletkę przeciwbólową, to ok. 2 miesiące po operacji może jakoś wytrzymasz?

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

20 lis 2009, o 21:26

domownik

ja mam operację zaa 13 dni xd już się doczekać nie mogę ;]
też się bardzo martwiłam testami i nauką, bo też jestem w 3 gim. ale teraz to wszystko zaczyna mi się podobać! :D indywidualne nie wydają się takie złe, będę miała najwięcej 3 lekcje dziennie. odpada mi religia, wos, plastyka i jakoś na tych przedmiotach mi nie zależy.
ale wracając do testów. mnie pani pedagog ode mnie ze szkoły powiedziała, że jeżeli nie będę w stanie usiedzieć na testach komisja przyjdzie do mnie do domu, i napiszę go właśnie tam Rosalie, może i Tobie to przysługuje, zapytaj może ;]
w moim przypadku myślę, że od 3 grudnia, do 27 kwietnia wydobrzeję :D

Góra Góra

20 lis 2009, o 21:41

świeżak

Ja dwa miesiące po operacji byłam na maturze próbnej. Pierwszą godzinę sierdziłam bez problemu a potem trochę zaczęło boleć a matura trwa 3h wcześniej miałam ustalone z komisją ze jak coś to mam sobie wstać a miałam ostatnią ławkę wiec mogłam przejść sie po końcu sali. We wtorek, środę i czwartek wybieram sie na następne. podejrzewam ze w czwartek może juz nie bede miała siły iść ale zawsze trzeba próbować. Do szkoły na stałe mam wrócić od 1 Lutego.

Góra Góra

21 lis 2009, o 11:02

domownik

kasica napisał(a):
ja mam operację zaa 13 dni xd już się doczekać nie mogę ;]
też się bardzo martwiłam testami i nauką, bo też jestem w 3 gim. ale teraz to wszystko zaczyna mi się podobać! :D indywidualne nie wydają się takie złe, będę miała najwięcej 3 lekcje dziennie. odpada mi religia, wos, plastyka i jakoś na tych przedmiotach mi nie zależy.
ale wracając do testów. mnie pani pedagog ode mnie ze szkoły powiedziała, że jeżeli nie będę w stanie usiedzieć na testach komisja przyjdzie do mnie do domu, i napiszę go właśnie tam Rosalie, może i Tobie to przysługuje, zapytaj może ;]
w moim przypadku myślę, że od 3 grudnia, do 27 kwietnia wydobrzeję :D

U mnie jedynie o mojej skoliozie i o operacji wiedzą koleżanki, nauczycielka od wf oraz katechetka ;] Wychowawca nic nie wie o tym ale wie że mam jakieś problemy z kręgosłupem ;D Mama powie o wszystkim kiedy będzie wywiadówka ;) A wracając do przedmiotów to fajnie że odejdą mało istotne przedmioty- nie których to ja nie lubię :P

Góra Góra

4 maja 2010, o 22:16

domownik

a pisząc: nie wytrzymałam po 3 lekcjach i poszłam do domu. to co masz na myśli?? czego nie wytrzymałaś??
co prawda przede mną jeszcze sporo czasu do czekania.. ale o szkołę się martwię.. jak to w ogóle jest z tym indywidualnym nauczaniem? interesuje mnie głównie: szkoła ponadgimnazjalna;).. .?

Góra Góra

5 maja 2010, o 11:30

domownik

Nie jestem specjalistką czy coś, ale wydaje mi się, że dziewczyna pewnie nie wytrzymała bólu (bo często w mojej aptece są realizowane recepty z pieczątką od ortopedy i czasem matka jakiejś dziewczyny płacze, że jej córkę bolą plecy po operacji i czy te tabletki są silne, bo dziecko nie może wytrzymać z bólu po operacji i ma problemy z dłuższym siedzeniem itp.). A że mam aptekę blisko szpitala, w którym są przeprowadzane operacje na kręgosłup, a dziecko/nastolatek dostaje receptę przy wypisie czy przy wizycie kontrolnej, to często rodzice kupują u mnie leki. I jak czasem pogadam z jakimś rodzicem, to dziecko np. 4-5 miesięcy po operacji ma problemy z dłuższym siedzeniem i jedna matka opowiadała, że jej córka 6 miesięcy po operacji i jak dojechała do szkoły, to wysiedziała jedną lekcję i zaczęła się zwijać z bólu, że wracała do domu taksówką po jednej lekcji i pytała czy Tramal jest mocny, bo jej córka ma silne bóle i problemy z dłuższym siedzeniem itp.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]