» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

30 lip 2017, o 03:17

świeżak

Cześć, bardzo proszę o radę.

Mam 27 lat. 2 lata temu zdiagnozowałem u siebie skoliozę (i bolały mnie plecy), ale udało się ją opanować. Ból pleców zniknął po pierwszych ćwiczeniach gimnastycznych z fizjoterapeutą, z czasem też zmniejszyłem stopień skrzywienia (głównie skłonami bocznymi na piłce).

Zastanawiam się, czy jest sens robić coś z nią dalej i edukować się w tej materii. Skolioza mi nie przeszkadza, mam dużą świadomość własnego ciała (po wielu miesiącach ćwiczeń grupowych z różnymi fizjoterapeutami) i nawet ładuje na ten kręgosłup nawet 140 kg i jest w porządku. Chociaż jakbym się postarał, na przykład krzywo/źle wstał z łózka, to mogłoby zaboleć/wykrzywić bardziej kręgosłup.

Może da się idealnie wyprostować kręgosłup? Na przykład bardzo precyzyjnie dobranymi ćwiczeniami rozciągającymi i wzmiacniającymi. Czy myślicie, że lekkie (wydaje mi się, że lekkie, ale może jednak poważne) skrzywienie jest już raczej nie do wyeliminowania? Byłbym wdzięczny o opinie.

Dodam jeszcze, że jak porobię trochę skłonów bocznych z obciążeniem, to kręgosłup się często idealnie prostuje, ale z czasem wraca do lekkiego skrzywienia.

Załączniki:
IMG_20170730_034236.jpg

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

4 sie 2017, o 14:32

domownik

Jeśli masz dobrego terapeutę od skolioz to jak najbardziej dalej ćwicz asymetrycznie. Prawdopodobnie do prostego ciężko będzie wyprostować Twój kręgosłup ale jeszcze jest szansa skorygować w niewielkim stopniu wadę.

Góra Góra

4 sie 2017, o 14:51

świeżak

No do tej pory raczej grupowo ćwiczyłem, a nie indywidualnie. Może umówię się z jakimś fizjoterapeutą, by mi pokazał trochę więcej.

Znasz może jakieś internetowe omówienia różnych ćwiczeń i co dokładnie robią? Albo może jakieś książki do polecenia?

Mój kręgosłup wyprostował się już w dużym stopniu z biegiem czasu, ale fajnie byłoby bardziej trwale wyprostować mały łuczek, który został.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]