» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

11 lis 2017, o 22:44

świeżak

Hej ,zwracam się z pomocą.
Byłem u ortopedy 3 lata temu i mój stan był lepszy niż teraz i wtedy powiedział ,że nic nie idzie z tym zrobić. Teraz pójdę do innego w moim mieście (więcej niema ,jest tylko dwóch) zobaczę co powie oraz się spytam ile stopni.
Wiadomo zacząłem ćwiczyć trochę do tego czasu ale ciągle skolioza się powiększała. Od tego roku najwięcej zaczęło się krzywić ,dodam też że w mojej rodzinie bywały przypadki skoliozy. Gdy próbuję się wyprostować to mnie strasznie boli a mój kręgosłup zaczyna się wykręcać w prawą stronę i jest sporo pod łopatką a do tego doszła hiper-lordoza... Trochę się zmotywowałem i poszedłem do najlepszego fizjoterapeuty w moim mieście ale czas oczekiwania prawie pół roku a prywatnie nie wchodzi w gre :/ :wacko:
Czy powinienem przejść operację ? Dodam ,że skoliozę mam od początku podstawówki a teraz 20 lat na karku.
Proszę o jakiekolwiek wypowiedzi walcie śmiało

Załączniki:
1.jpg

2.jpg

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

15 lis 2017, o 08:45

świeżak

Witam
Od razu Cię uspokoję, że żadnej operacji nie będziesz przechodził. Po pierwsze w diagnostyce pacjenta trzeba kierować się zasadą: " Leczymy pacjenta a nie zdjęcie RTG", Zdjęcie jest bardzo ważne, ale to zawsze jest dodatek do stanu klinicznego.
Oceniając zdjęcie możemy mówić tu o postawie skoliotycznej, a nie o skoliozie ( łuk <10 st). Bardziej rzuca się w oczy kifotyczna postawa odc. piersiowego. Odc. lędźwiowy nie do oceny z tego zdjęcia.
Jeśli masz 20 lat to już Twoja skolioza nie będzie postępować w sposób strukturalny. Może postępować funkcjonalnie, ale z tym da się walczyć poprzez ćwiczenia, terapię manualną. Czy przypadkiem bóle w plecach nie pojawiły się jak zacząłeś dłuzej siedzieć (praca, studia?)

Jak możesz opisz więcej o problemie bólowym a najlepiej wstaw zdjęcia kliniczne (Twojej postawy z tyłu i od boku).

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

18 lis 2017, o 16:55

świeżak

Dzięki za odpowiedz ,zdjęcia dodam jakoś niebawem. Kifotyczną postawę odc. piersiowego mam od dawna lecz nic z tym nie robiłem, wykryto u mnie w 2007r w szkole i przekierowano mnie na ćwiczenia(nie wiem czemu mnie nigdzie nie wysłali rodzice, sam pewnie też bym nie poszedł w tym wieku) i się pogłębia szybko oraz dochodzi do tego coraz bardziej wystająca szyja i barki. Najbardziej boli mnie gdy dotknę łopatki od góry i barki, ciężko to opisać bo ból występuje gdy dotknę i gdy długo siedzę. Miewam bóle odcinka szyjnego i czasem lekkie promieniowanie, mam też mocno przykurczone mięśnie szyji i szczerze nie mam pojęcia co z tym zrobić. Boli mnie również gdy próbuję się na siłę wyprostować ciężko zlokalizować gdzie dokładnie gdzieś pod klatką i na plecach.

Góra Góra

21 lis 2017, o 12:10

świeżak

Dodaje zdjęcia

Załączniki:
DSC09443.JPG

DSC09445.JPG

Góra Góra

21 lis 2017, o 18:29

świeżak

Twoje plecy naprawdę nie wyglądają źle. Trochę jesteś pochylony w lewo (bo rozumiem, że telefon jest w prawej a zdjęcie robione w lustrze), ale to może być przez podniesienie telefonu i "pozowanie do zdjęcia". Z tych zdjęć, nie wydaje mi się byś musiał się martwić skoliozą.
Już większym problemem jest ustawienie pleców "przód tył" czyli hiperkifoza z połączoną hiperlordoza. Wypadałoby popracować nad górnymi mięśniami grzbietu oraz brzucha. Do tego stabilizacja całego tułowia. Nie wykluczone, że najpierw trzeba by Cię zbadać manualnie.
Wg mnie jeśli to jest palący problem dla Ciebie to trzeba odżałować te 80-100 zł na wizytę u fizjoterapeuty nawet na 1 zajęcia by Cię zbadał funkcjonalnie i zadał ćwiczenia. Może nie będziesz potrzebował regularnej terapii, a tylko raz na jakiś czas w formie instruktażu.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]