Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Proszę o ocenę, martwię się - trójkąty talii

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

28 cze 2018, o 23:49

świeżak

Hej!
Jakoś miesiąc temu, robiliśmy na studiach komputerowe badanie postawy ciała, lecz Pani nam je dała bez opisów. Zauważyłam już bardzo dawno temu, że mam nierówne łuki talii, czy jakoś tak, na początku myślalam, że to coś z miednicą/ biorami, ale niedawno zmieniłam zdanie i na zdjęciu, które otrzymałam, również widać wielką róznice w wysokości łuków, na żywo różnica jest bardzo widoczna, dość często się tym ostatnio zamartwiam, szczególnie patrząc w lustro, ponieważ widać tę różnice.
Zamieszczam zdjęcie poglądowe i proszę o ocenę oraz co mam dalej robić, czy jakieś ćwicznia, czy rehabilitacja wskazana, czy wgl da radę coś z tym zrobić. Wizytę u ortopedy mam, lecz jest długi czas oczekiwania.

Paulina xx

Załączniki:
36309667_2112606238767888_4171650654558748672_n.jpg

36295455_2112606218767890_7319724776149221376_n.jpg

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

17 lip 2018, o 10:30

świeżak

Na wstępie pocieszę Cię, że Twoje asymetrie są nieduże, ale są i tu pytanie czy były już od dawna czy poszło teraz. Zacząć trzeba od badania funkcjonalnego by zobaczyć czy nie ma zablokowania w stawach miednicy lub w stawach kręgosłupa.
Z widocznych rzeczy to Twoja postawa odbiega od pionu, ale z tym w duzej mierze można walczyć ćwiczeniami.
Polecam wizytę u fizjoterapeuty znającego się w wadach postawy.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]