» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

6 sty 2007, o 14:43

domownik

Przy dusznościcach trzeba udać się do alergologa!

Skolioza może być przyczyną duszności czy wręcz uduszenia ale dopiero skolioza bardzo zaawansowana, zdecydowanie kwalifikująca się do operacji, mocno widoczna.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

3 kwi 2008, o 13:21

domownik

Hej. Od jakiegoś czasu mam częste duszności i robi mi się gorąco. Czy to może być spowodowane sporym skrzywieniem kręgosłupa?

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

3 kwi 2008, o 14:26

domownik

myślę, że może skora masz nacisk na płuca i ogólne zmniejszenie pojemności płuc. Ale też może to miec jakies podłoże psychiczne, czy autosugestia. też tak mam. Kiedyś myślałam że do od skrzywienia, ale potem doszłam do wniosku że to hipochondria.

Góra Góra

4 kwi 2008, o 15:34

domownik

Trochę nie tak - przy większej skoliozie, niezależnie od niej, dodatkowo w kręgosłupie piersiowym mogą wystąpić tzw. zablokowania, czyli bardzo niewielkie przesunięcia kręgów, prawie niewidoczne, a jednak uciskające na wychodzące stamtąd nerwy. Ponieważ nerwy te dochodzą i do płuc i np. do serca (zresztą nie tylko tam) mogą wywoływać objawy w danych organach (w przypadku płuc także duszności). W większości takich przypadków "normalną" rehabilitację warto uzupełnić terapią manualną, oczywiście wykonaną przez kompetentnego specjalistę.
Nie zmienia to, rzecz jasna, możliwości powstania duszności o charakterze nerwicowym :)

Góra Góra

4 kwi 2008, o 18:11

domownik

Ja jestem już po 3 operacjach i mam spore skrzywienie (trochę ponad 50 stopni w odcinku piersiowym i ok. 31 w lędźwiowym), które powoli się powiększało. A można jakoś sprawdzić czy ma się te wysunięcia i co z nimi zrobić?

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

22 kwi 2008, o 21:07

świeżak

ja odkąd pamietam miałam duszności.
Jakoś lekarze nie zwracli na nie większej uwagi.
Często słyszałam a kiedy pani ma je najcześciej?
Jak sie pani denerwuje ? tak?
no i na tym się zazwyczaj kończyło.. a duszności nie mijały
aż natrafiłam na lekarza, który skierował mnie do
pulmonologa.. i co się okazało? mam astme!!
Biore leki i jest mi o wiele lżej. Oprócz prętów od życia
dostałam jeszcze jeden przezent w postaci astmy :wink:
życie..

Góra Góra

12 maja 2008, o 12:59

świeżak

U mnie było podobnie stwierdzono astme ,trudno powiedziec czy to ma zwiazek ze scolioza ale jednakze po drugiej operacji gdzie wycieto mi garb zebrowy (usunieto 5 zeber) moja pojemnosc zyciowa pluc zmiejszyla sie i wynosila 37%.Po pol roku miala wrocic do normy (oczywiscie nie do prawidlowej fizjologicznej bo to nie mozliwe )jednak okazalo sie ze pojemnosc wzrosla o kilka procent .Pamietam jak dzis byla to dla mnie meczarnia nawet w nocy budzilam sie duszac otwieralam okno myslac ze jak nawdycham sie swiezego powietrza to pomoze .Bylam z tym u lekarza i dostalam berodual w aerozolu coz jakos tam pomogl (oczywiscie bylam w swoim rodzinnym miescie raz u pulmonologa-ktora potraktowala mnie jak debila , i raz na akademii w czasie studiow hmm tam z kolei lekarka spojrzala na mnie i stwierdzila ze jestem mloda to nie moge chorowac na pluca po zrobieniu spirometrii ,ktorej wynik nie byl prawidlowy twierdzila to samo jestem mloda i jakos przezyje)ale po 2 latach zaczelo sie to samo ,wtedy trafilam do szpitala i tam rozwiklano zagadke i postawiono diagnoze astma .
Radze postarac sie w razie dusznosci udac sie do dobrego pulmonologa i alergologa ,zrobic podstawowe badania :spirometrie ,testy alergologiczne -proste badania a tak duzo daja :)

Góra Góra

7 lip 2009, o 14:41

domownik

Witaj Jakub.
Ja mam duże skrzywienie i czesto też czuje przytykanie i brak powietrza.
Myślę że może to być spowodowane przez kręgosłup.

Góra Góra

7 lip 2009, o 20:33

domownik

Ja też mam duże skrzywieni (ponad 120st )I często mam uczucie jakby brakowało mi powietrza .

Góra Góra

7 lip 2009, o 22:41

domownik

przy skoliozie występuje bardzo często rotacja kręgów co wywołuje wał żebrowy a wszystko to sprawia, że mamy 'ucisk' na jedno z płuc i przez to możemy mieć odczucie przytykania czy braku powietrza..

Góra Góra

31 sie 2009, o 13:25

domownik

Oprócz wady kręgosłupa, duszności mogą występować po dużym wysiłku, w astmie( warto było wybrać by się do pulmonologa, który zbada Cię czy nie masz na coś uczulenia). Spróbuj może wykonywać ćwiczenia oddechowe( poprawiają wentylacje).

Góra Góra

23 paź 2009, o 18:36

świeżak

Witam serdecznie

Dwa tygodnie temu poszłam do lekarza, bo dość mocno bolało , kuło mnie w okolicy serca, boli przy oddychaniu i przeważnie w godzinach popołudniowych. lekarz zrobił EKG nic nie znalazł, zrobiłam RTG płuc też czysto w płucach, ale w opisie było napisane skolioza, czy te bóle mogą pochodzić właśnie od tego mam jeszcze zrobić echo serca i wybieram się do ortopedy. Pozdrawiam

Góra Góra

9 lis 2009, o 22:19

domownik

czy ktoś was miał zmniejszenie garbe a po operacji już ciężko oddychać (jakby tracislicie dobrej kondycji) hm
Bo ja tak mam i nie wiem co robić ???
kocham góry lubię chodzi po górach najgorzej jest to ze bardzo szybko meczę tak samo gdy jedz na narty a musiałam dalej iść miałam ciężkie buty narciarstwo i szybko mnie mecze - ja juz zwariuje tego nie umiem żyć bez sportu

Góra Góra

21 kwi 2017, o 12:18

świeżak

Jeżeli zastanawiasz się czy masz astmę to koniecznie umów się na badanie spirometryczne. Jest to najważniejsze z badań czynnościowych układu oddechowego, czyli badań, które pozwalają na obiektywną ocenę czynności płuc. Poprawne wykonanie spirometrii nie jest proste, ale warto się postarać. Nie szkodzi to zdrowiu, a zapewnia wiarygodny i, co ważniejsze, powtarzalny wynik badania. Więcej informacji, porad i wykładów o astmie i jej leczeniu znajdziesz na stronie http://www.totylkoastma.pl/

Góra Góra

22 kwi 2017, o 10:06

świeżak

Ostatnio miewam duszności, nie wiem czy spowodowana jest alergią czy właśnie skoliozą. Muszę wybrać się do lekarza bo strasznie mnie to męczy

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]