» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

29 wrz 2016, o 13:50

domownik

Wiecie co zmieniłam nastawienie ostatnio co do skoliozy. Nie ma co narzekać i użalać się nad sobą. Wiem, że skolioza jest dla nas traumą ,jednak cieszmy się z tego co mamy!!!
A mamy dużo- widzimy, słyszymy, chodzimy, mamy palce rece itp., nie borykamy się z nowotworem.. od skoliozy się nie umiera. Są ludzie w dużo gorszych sytuacjach życiowych... Zbierając to w kupę po prostu cieszmy się z tego co mamy!!;)))

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

4 paź 2016, o 13:48

domownik

nikt tu sie nie cieszy, chcialam troche rozluznic atmosfere tutaj na forum

Góra Góra

5 paź 2016, o 14:56

domownik

no to nie tak, ze nikt sie nie cieszy :) ogolnie moim zdaniem wyglada to tak, ze Ci co nie maja problemów ze skolioza, w sensie nie mają bóli, sa po udanej operacji/lub jej nie potrzebują bo akceptują swoje skrzywienie, po prostu tu nie zaglądają, lub jak ja, zaglądają rzadko :)
Swieta racja, skolioza to nie koniec świata, sa gorsze choroby. Jednakowoż, mysle tez, ze skolioza skoliozie nierówna. Załozmy ja miałam 50 st skrzywienia, i nie miałam oprócz garbu, zadnych innych dolegliowosci. Tymczasem, gdy ktos ma powyzej 100 stopni, sprawa sie komplikuje. Przy wiekszych skrzywieniacg skoliza zaczyna byc choroba ogólnoustrojowa, i przez nia mamy szereg innych chorob, jak np. mniejsza pojemnos pluc, zniekształcenie klatki piersiowej... :(

Góra Góra

6 paź 2016, o 13:33

domownik

Kwestia tego na ile ktoś jest wytrzymały psychicznie, czy w życiu spotkały go różne nieprzyjemności jak np. wyzwiska. Mi np. do tego doszło jeszcze niestety ED, depresja i nerwica lękowa.
I fakt, jak napisała HDMI - skolioza skoliozie nierówna.
Szacunek dla tych, którzy siebie akceptują z wadą i potrafią walczyć z tym wszystkim, nie przejmując się opinią innych ;)

Góra Góra

24 paź 2016, o 09:03

świeżak

To bardzo zdrowe podejście, ale tak jak mówi koala, nie zawsze takie łatwe do przyswojenia.

Góra Góra

29 paź 2016, o 09:12

domownik

ale ja też mam kopmleksy i to duże, no depresji nie mam, nie dopuściła bym do tego. Pocieszam się myśląc pozytywnie, załamywanie i użalanie się nad swoim losem w niczym nie pomaga...

Góra Góra

29 paź 2016, o 16:26

domownik

Ale ja nie napisałam, że mam depresję przez skoliozę :) Nigdy w życiu. Ludzie mają również różne inne problemy i schorzenia, tak tylko napisałam, że to też kwestia stanu psychicznego...a nie, że się użalam, bo akurat skolioza to najmniejszy problem w moim wypadku...to forum chyba już umarło..ludzie coraz mniej wyrozumiali..czytający bez zrozumienia i wyciągający pochopne wnioski..hehe

Góra Góra

30 paź 2016, o 12:24

domownik

koala11 napisał(a):
Kwestia tego na ile ktoś jest wytrzymały psychicznie, czy w życiu spotkały go różne nieprzyjemności jak np. wyzwiska. Mi np. do tego doszło jeszcze niestety ED, depresja i nerwica lękowa.
I fakt, jak napisała HDMI - skolioza skoliozie nierówna.
Szacunek dla tych, którzy siebie akceptują z wadą i potrafią walczyć z tym wszystkim, nie przejmując się opinią innych ;)

Nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości prywatnej.. mogę prosić o jakiś kontakt?

Pozdrawiam :)

Góra Góra

27 cze 2017, o 22:30

domownik

klara085 napisał(a):
Wiecie co zmieniłam nastawienie ostatnio co do skoliozy. Nie ma co narzekać i użalać się nad sobą. Wiem, że skolioza jest dla nas traumą ,jednak cieszmy się z tego co mamy!!!
A mamy dużo- widzimy, słyszymy, chodzimy, mamy palce rece itp., nie borykamy się z nowotworem.. od skoliozy się nie umiera. Są ludzie w dużo gorszych sytuacjach życiowych... Zbierając to w kupę po prostu cieszmy się z tego co mamy!!;)))

Chyba większość osób tak do tego podchodzi bo to chyba logiczne :)

Góra Góra

6 lip 2017, o 12:35

domownik

Podstawą jest uśmiech, uśmiechajmy się a będziemy mieli więcej sił do walki o zdrowie oraz do życia;)
To najlepsze lekarstwo:)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]