Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Operacja PVCR

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

2 lip 2015, o 08:35

świeżak

Witam...

Jestem po 3 operacjach skoliozy, mam 24 lata ostatnia operacja polegala na wyjeciu stabilizatorow w roku 2012 z powodu rozczepienia sie i drut wwylazl mi przez plecy. Choruje rowniez na recklinghausena. Wada mi sie poglebia ale bardzo wolno.. Na dzien dzisiejszy mam 80* skrzywienia na odcinku th7. Lecze sie w Olsztynie. W ubieglym tyg odwiedzilem lekarza Niedzwieckiego ktory mnie operowal razem z dr. Budkiewiczem. dr. Niedzwiedzki zaproponowal mi operacje PVCR. w wolnym rozwinieciu "Posterior Vertebral Column Resection ". Dr powiedzial ze jest bardzo niebezpieczna i istnieje szansa 20 % na ryzyko pareplegii. operacja ma polegac na usunieciu kregu Th7+mesh.. Pytanie czy ktos z was mial kiedys taka operacje badz podobna ?? prosze o odpowiedz..

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

3 lip 2015, o 22:37

domownik

PVCR jest trudnym zabiegiem. Ryzyko paraplegii to nawet do 50 procent, zależy od doświadczenia operatora. W Polsce potrafi to wykonać max. 5 chirurgów. Dr Niedzwiecki często wykonuje podobne zabiegi, nawet szersze (VCR) przy nowotworach, wiéc ma duże doświadczenie. Nie miał do tej pory powikłania tetraplegiiprzy tego typu operacji. Drugim operatorem, który to bardzo dobrze robi jest dr Paweł Nosarzewski z Warszawy, uczeń Szpitala Dzieciątka Jezus, operuje dorosłych w Warszawie bodajże w Grodzisku i w szpitalu w Ostrołęce.

Góra Góra

6 lip 2015, o 08:02

świeżak

Dziekuje za odpowiedz.. CIeszy mnie to ze Dr. Niedzwiecki jest doswiaczony w tym zabiegu... Narazie jeszcze sie nie zdecydowalem na operacje ale... prawdpodonie podejme sie jej bo zalezy mi zeby ten garb znikl mi z plecow... bo co raz to bardziej zle sie czuje.. a dlonie mi dretwieja w dodtaku czesto mnie dopada RWA Kulszowa czy jak to sie tam pisze... z gory dziekuje.. a pytanie mam jeszcze.. gdzie mozna na temat tych operacji PVCR przeczytac po polsku ?

Góra Góra

6 lip 2015, o 17:42

domownik

niestety nie spotkałem się w polskiej literaturze wzmianek o tym zabiegu. nie dziwię się, bo książki ortopedyczne z zakresu chirurgii kręgosłupa piszą ludzie, którzy nie widzieli procedury na własne oczy nigdy w życiu, a co innego zrobić. W polsce w słunnych klinikach (prócz zakopanego) taki zabieg nie istnieje. Wszyscy co go robią nauczyli się go za granicą. Prof Lawrence Lenke z USA robi tego najwięcej i na jego stronie internetowej można o tym poczytac, lub obejrzeć film na youtubie. W zabiegu chodzi o to by usunąć z dojścis tylnego większà część kręgu (vertebral body resection), a później złożyć kręgosłup do tyłu, jakby sie zamykało otwartą książkę. cały pic polega na tym by nie uszkodzić rdzenia i dużych naczyń krwionośnych, które są w bezpośrednim polu operacyjnym. Jak ktoś umie, sama procedura zajmuje ok 30-60 min.

Góra Góra

1 mar 2018, o 17:20

świeżak

Piotr1991 napisał(a):
Witam...

Jestem po 3 operacjach skoliozy, mam 24 lata ostatnia operacja polegala na wyjeciu stabilizatorow w roku 2012 z powodu rozczepienia sie i drut wwylazl mi przez plecy. Choruje rowniez na recklinghausena. Wada mi sie poglebia ale bardzo wolno.. Na dzien dzisiejszy mam 80* skrzywienia na odcinku th7. Lecze sie w Olsztynie. W ubieglym tyg odwiedzilem lekarza Niedzwieckiego ktory mnie operowal razem z dr. Budkiewiczem. dr. Niedzwiedzki zaproponowal mi operacje PVCR. w wolnym rozwinieciu "Posterior Vertebral Column Resection ". Dr powiedzial ze jest bardzo niebezpieczna i istnieje szansa 20 % na ryzyko pareplegii. operacja ma polegac na usunieciu kregu Th7+mesh.. Pytanie czy ktos z was mial kiedys taka operacje badz podobna ?? prosze o odpowiedz..

Góra Góra

1 mar 2018, o 17:22

świeżak

Jasmine napisał(a):
Piotr1991 napisał(a):
Witam...

I miales ta operacje?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]