Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Pytanie do Fizkom

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

12 cze 2019, o 04:47

świeżak

Mam pytanie dotyczące leczenia choroby scheuermanna.
We wcześniejszych postach wspominałaś, że dzięki specjalnemu leczeniu możliwe jest nawet u dorosłego zmniejszenie skrzywienia, co według obecnej wiedzy medycznej jest twierdzeniem wręcz przełomowym.
Ponieważ sam cierpię również na tą chorobę mam pytanie, czy zostały przeprowadzone jakieś badania na ten temat, ponieważ żadnych badań osobiście znaleść nie mogę?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

12 cze 2019, o 22:56

domownik

Marian243,
Obecna wiedza medyczna pozwala na skuteczne leczenie przyczyn choroby Scheuermanna natomiast nie leczy objawów tej choroby (nadmierna kifoza piersiowa, guzki Schmorla, klinowate kręgi). Już to pierwsze zdanie powinno ci wskazać błędny klucz, którym wyszukujesz informacje na temat Twojej choroby. Nie jest to w obecnych czasach przełomowe twierdzenie. Było może przed 2007 rokiem (I Światowy kongres nt. Powięzi, Boston) ale już nie teraz. Wiedza z zakresu anatomii, biomechaniki, fizjologii i psychosomatyki nie stoi w miejscu. Wszystko zależy od tego gdzie przyłożysz ucho .......

Zainteresuj się takimi nazwiskami jak Robert Schleip, Peter Schwind, G. Finet i Ch.Williame, Konstantin Buteyko i Ida Rolf. Poczytaj o dynamice trzewnej, rozkładzie ciśnień w jamach ciała, biochemii oddechu na poziomie komórkowym. Być może powinieneś również poczytać o zwarcia zębowym i jego wpływie na postawę ciała jak i o psychosomatice / ew. somatopsychice. Koniecznie zaznajom się z wpływem aparatu okoruchowego na nasze ciało (tzw. reakcja nastawcza z oczu).

Poszukaj takich słów - haseł jak: Techniki Membranowe, Powięź, Tensegracja Tkankowa, Metoda Butejki, Integracja Strukturalna, Ortoptyka (polecam http://www.thecenterforvisualmanagement.com ), Metoda GDS.

I jeszcze jedno, pamiętaj że to nie wyniki badań decydują o skuteczności leczenia. Jest ich tak wiele, że wszyscy już dawno powinniśmy być wyprostowani i zdrowi. W skutecznym leczeniu liczy się przede wszystkim doświadczenie zawodowe oparte na nowoczesnej wiedzy medycznej (tak, właśnie taka kolejność). Cała reszta to tylko zwykła informacja .....

Fizkom

Góra Góra

13 cze 2019, o 19:00

świeżak

Wydaje mi się, że, jeżeli rzeczywiście masz rację to dla pewnych środowisk medycznych i dla pacjentów byłaby to jednak informacja przełomowa.
Będę się jednak upierał, że ta informacja jest bardzo istotna i dla lekarzy a w szczególności dla pacjenta, który wybiera daną metodę leczenie posługując się właśnie tą "informacją".

Rzucasz zupełnie nowe światło na szczególnie dla mnie istotną chorobę scheuermanna, dlatego jestem bardzo ciekaw innych przypadków osób z mają chorobą, którym leczenie pomogło w zmniejszeniu wady.
Czy dysponujesz takimi materiałami o np. zmniejszeniu kąta Cobba u dorosłej osoby z chorobą scheuermanna?

Wybacz mój sceptycyzm, ale taki już jestem.

Góra Góra

13 cze 2019, o 21:04

domownik

marian243 napisał(a):
Wybacz mój sceptycyzm, ale taki już jestem.

Marian243,
W takim razie zacznij od lektury „Anatomia emocjonalna” Stanleya Kelemana.

F.

Góra Góra

13 cze 2019, o 22:08

świeżak

Dobrze mi z moim sceptycyzmem.

Liczyłem na jakieś konkretne informacje od pana, ale cóż, jeżeli ich nie ma to trudno. Jestem trochę zawiedziony, lecz chciałbym mimo wszystko spróbować tego leczenia. Zrobię odpowiednie zdjęcia RTG mojej kifozy oraz skoliozy, udam się do specjalisty, żeby wyznaczył mi kąt Cobba przed terapią i w jej trakcie, powiedzmy po roku. Swoje rezultaty opublikuję tutaj na forum. Sam jestem ciekaw, ale i tak nie mam nic do stracenia. Myślę, że może to być przydatne dla wielu osób.

Czy może mi polecić kogoś z Poznania lub okolic?

Góra Góra

13 cze 2019, o 22:30

domownik

Marian243,
Dostałeś bardzo konkretne informacje tylko nawet nie zapoznałeś się z nimi. Jeśli dobrze jest Ci ze swoim sceptycyzmem to zacznij przyzwyczajać się do kształtu swojego ciała. Jeśli naprawdę dokładnie przeczytasz mój pierwszy post, jeśli dotrzesz do tematów jakie Ci podałem i wreszcie, jeśli zrozumiesz zależność między emocjami a kształtem ciała, podam Ci namiar na terapeutę z Poznania. Do tego czasu, nie ma sensu zawracać terapeucie głowy .....

Fizkom

Góra Góra

13 cze 2019, o 23:34

świeżak

Masz rację nie zapoznałem się z dokładnie z powyższymi informacjami, jednak jest ich tak dużo, że nie sposób tego zrobić w jeden dzień, tym bardziej, że mam mało czasu. Liczyłem po prostu na konkretne badania dotyczących wad postawy takich jak kifoza i wpływem na nią owych metod leczenia, jednak doceniam fakt, że poświęciłeś mi trochę czasu i na pewno zapoznam się z danymi materiałami jak najszybciej będę mógł.

Jestem sceptyczny, ale to nie oznacza, że nie wierze w te metody, po prostu nie jestem ich pewny, a wynika to z tego, że żaden lekarz z którym miałem do czynienia w przypadku wad postawy nie leczył nawet podobnie. Powiem więcej, że od zawsze intuicyjnie uważałem, że w moim przypadku wada postawy to tylko końcowy element układanki, jednak wszyscy lekarze skupiali się tylko na niej, będąc ślepi na inne podstawowe moim zdaniem czynniki tego stanu rzeczy, dlatego też zainteresowałem się twoimi postami.
Jesteś właściwie jedyną osobą mi znaną, która podchodzi do tematu wad postawy w inny sposób, zgodny z moim intuicyjnym podejściem, ale z drugiej strony zastanawiam się czemu nie używa się tego typu leczenia w pierwszej kolejności, jeśli rzeczywiście jest ono skuteczne.

Jeżeli uważasz, że nie ma sensu w tym momencie podawanie mi namiaru na terapeutę, to rozumiem to. Postaram się dokładnie przestudiować temat emocji i kształtu ciało, skoro uważasz, że to tak istotne.

Góra Góra

14 cze 2019, o 22:20

domownik

Marian243,

Odnośnie badań, zobacz ile badań wykonano aby udowodnić skuteczność ćwiczeń rozciągających, ćwiczeń wzmacniających, gorsetów i wreszcie operacji. Opierając się na tych badaniach, możnaby wnioskować, że problem asymetrii ciała czy kifozy młodzieńczeń powinien być dawno rozwiązany. Tymczasem, problem nie w badaniach wskazujących wyższość jednej metody nad drugą. Nikomu nie pomogły sukcesy "odtrąbione" na papierze. Rzecz w określeniu przyczyn takiego a nie innego kształtu / ustawienia ciała. Niestety tego właśnie najczęściej brak.

Mnie również nie przeszkadza Twój sceptycyzm ale to on będzie przeszkadzał Tobie gdy podejmiesz walkę o zdrowie. W każdej chwili mogę Ci przekazać adres terapeuty w Poznaniu ale przygotuj się najpierw do tej wizyty. Nie idź z żądaniem okazania badań. Pytaj o przyczyny ch. Scheuermanna w Twoim przypadku. Oczekuj jasnej i kompetentnej odpowiedzi bez standardowych opowieści o słabych, przykurczonych i nadmiernie napiętych mięśniach ......

Masz rację, choroba Scheuermanna to efekt wielu czynników, które mają wpływ na Twoje ciało. Zauważ, że zakres tematyczny jaki ci wysłałem, dotyczy w różnym zakresie ortopedii, stomatologii, ortoptyki, pulmunologii, interny i psychologii. Stąd konieczne interdyscyplinarne podejście do problemu i takie też działanie lecznicze. Lekarz ma do dyspozycji leki i skalpel więc zwracałeś się do niewłaściwego specjalisty. Jeśli Twoje ciało zostało sprowadzone do krzywego kręgosłupa i napiętych mięśni, to znaczy że całkowicie pominięto przyczyny nadmiernej kifozy …….

Dobrze idzie nam wspólna wymiana myśli,
Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]