Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - ***Skoliozy idiopatyczne*** - POLSKI FILM - polecamy!

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Filmy

Zaloguj | Zarejestruj

8 gru 2010, o 01:03

mgr. fizjoterapii

Ciekawy film dla wszystkich skoliotyków a także dla RODZICÓW DZIECI ZE SKOLIOZAMI

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

8 gru 2010, o 11:40

domownik

Te filmiki jeszcze bardziej mnie utrwalają w przekonaniu, że gdyby nie przypadkowe u mnie wykrycie skoliozy i przejście pod opiekę polskich "specjalistów", to stan mojego kręgosłupa byłby o wiele lepszy. Zwolnienie z WFu, ćwiczenia przeciążeniowe, sugerowanie wkładek do butów, propozycje gorsetów ... same błędy lekarskie :|

Góra Góra

8 gru 2010, o 15:06

domownik

Ja znam ten ból-jak byłam niecałe 3 tygodnie na turnusie rehabilitacyjnym, to w czasie turnusu skolioza powiększyła się z 53 stopni na 68 stopni! A dopiero po czasie usłyszałam, że jakbym w ogóle nic nie robiła, to skolioza powiększałaby się średnio 2 stopnie rocznie. A przez to leczenie mam ok. 130 stopni i są duże kłopoty, a lekarz powiedział, że bez rehabilitacji itp. miałabym może 60 stopni może mniej i miałabym operację z dostępu przedniego i mogłabym mieć po operacji nawet 20 stopni! A tak jestem kaleką na rencie, z dużymi bólami, problemami z oddychaniem itp.

Góra Góra

14 gru 2010, o 19:19

domownik

za ciekawiło mnie to o tej nodze...nigdy wcześniej nie słyszałam że ma to znaczenie na której nodze się stoi...a ja prawie zawsze na prawej utrzymuje cały ciężar ciała...Teraz jakoś staram się na lewej... :P chociaż nie jest wygodnie.

Góra Góra

20 gru 2010, o 19:43

domownik

Dopiero z tego filmu dowiedziałam się że moja 9 letnia córka należy do znikomego grona skrzywionych w lewą stronę(leczymy się ponad 2 lata). Czyli musi stać na prawej nodze?

Góra Góra

20 gru 2010, o 21:44

domownik

inka74 napisał(a):
Czyli musi stać na prawej nodze?

Z tego by wynikało ;) Swoją drogą jeśli ma piersiową-lewostronną, to teoretycznie łatwiej jej będzie przyjąć poprawną postawę np. przy nauce (jak siedzi i coś pisze) ... no chyba że jest leworęczna :roll:

Góra Góra

20 gru 2010, o 23:30

domownik

a to czy jest się leworęcznym to zmienia postać rzeczy i wtedy gdy się stoi non stop na prawej nodze nie jest niczego powodem??? Bo ja jestem leworęczna i lewostronną skrzywienie i stoję na prawej... ?
Hmm z tego co ja sobie tutaj paplę to wynika że źle stoję a to że piszę lewą to nic nie znaczy??? :D

Góra Góra

21 gru 2010, o 10:47

domownik

Jeśli chodzi o stanie ... to, wnioskując z filmu, prawostronne - na lewej nodze, lewostronne - na prawej.

A co do siedzenia i dłuuugiego pisania, to słyszałam, że jak się ma skrzywienie na górze po prawej stronie, a pisze się lewą ręką, to fajnie, bo wtedy ta druga strona pracuje, a poza tym automatycznie pochylamy się w prawą stronę, co jest w sumie korzystniejsze. No i analogicznie w drugą stronę. Trochę trudno to wytłumaczyć i nie wiem, ile w tym wszystkim prawdy, ale jak sobie wyobrazić przebieg kręgosłupa, to ma to jakiś sens. Przynajmniej ja jak byłam w szkole i długo nad czymś ślęczałam, to miałam wrażenie, że moje ułożenie pogłębia skoliozę (a jestem prawo, prawo). :roll:

Góra Góra

21 gru 2010, o 19:06

domownik

Córka jest praworęczna i faktycznie przy pisaniu przechyla się na lewą stronę tak jak przy niektórych zalecanych ćwiczeniach.Może między innymi dlatego też jej skolioza jak na razie nic się nie pogłębia(16*) mimo szybkiego wzrostu.

Góra Góra

21 gru 2010, o 22:30

domownik

inka74 napisał(a):
Dopiero z tego filmu dowiedziałam się że moja 9 letnia córka należy do znikomego grona skrzywionych w lewą stronę

inka74 napisał(a):
Córka jest praworęczna i faktycznie przy pisaniu przechyla się na lewą stronę tak jak przy niektórych zalecanych ćwiczeniach

Nie rozumiem. Jak to - dziecko jest skrzywione w lewą stronę i ma zalecenia ćwiczeń w lewą stronę???...

Moja 11 letnia córka od 6 go roku życia ma rozpoznaną skoliozę w najczęściej występującym typie - czyli wyższe lewe ramię, a po prawej stronie pleców pod łopatką... nie, tam nic nie ma i mamy nadzieję, że nie będzie nigdy (ale nikomu tu nie muszę tłumaczyć, że gdy skolioza tego rodzaju się pogłębia, to po lewej stronie mamy wyżej umieszczony bark i niżej biodro, a po prawej stronie wyżej biodro i pod łopatką garba no i cześć). Moja córka podczas pisania ma więc tendencję do silnego przechylenia siedzącej sylwetki w lewą stronę. Wie dobrze, że mając skoliozę, nie powinna iść za tym zgubnym poczuciem wygody podczas pisania - bo takie przechylenie w lewo jest dopieszczaniem skolioziska, ale w praktyce różnie bywa z jej autokorektą... Trzeba więc pomagać trzymać azymut - i nie ma ze mną żartów w tej kwestii... :mrgreen:.

Inka, ja nie kumam - skrzywienie w lewo i zalecane ćwiczenia w lewo. Nie no... :roll: .

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

22 gru 2010, o 12:34

domownik

Po prostu Inka powinna napisać nie "skrzywionych w lewą strone" tylko że córka ma unikalną skolioze lewostronną. Lewostronna skolioza to skrzywienie w strone prawą.

Góra Góra

27 gru 2010, o 19:29

domownik

Przepraszam za błąd,faktycznie chodziło mi o skoliozę lewostronną a nie skrzywienie w lewą stronę.

Góra Góra

5 gru 2012, o 22:46

świeżak

Szkoda, że za moich czasów była rehabilitacja pogłębiająca tak szybko skolioze, że zoperowano mnie w wieku 16 lat, przedtem gorset, który tylko usztywnial jeszcze bardziej kręgosłup, a po operacji gorsetu z gipsu.... masakra bez efektu.... mniejsze skrzywienie, ale za to garb a z wiekiem jakby wszystko wracało .

Góra Góra

13 lut 2014, o 15:37

domownik

Przeczytałem cały wątek. Od początku do końca. Od deski do deski. Kolorowy zawrót głowy i groch z kapustą. W tym wątku jak w soczewce widać wykluczające się diagnozy, rozbieżne kierunki leczenia i efekty tego. Smutne ale zgodne z rzeczywistością. A to wszystko dlatego, że leczony jest kręgosłup jakby zapomniano, że nasze ciało to jeden organizm, jedna całość. ……….

Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]