» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

24 lut 2011, o 16:33

domownik

Witajcie! Mam 14 lat i rok temu wykryto u mnie skoliozę. Zrobiłam rtg i stwierdzono, że w odcinku piersiowym mam 37*, a w lędźwiowym 40coś lub 53* (nie pamiętam). W pokoju lekarskim było dwóch ortopedów. Jeden natychmiast stwierdził operację, a drugi myślał nad gorsetem. Ludzie, od razu miałam dawać się pod nóż i nie próbować nawet rehabilitacji? Wyznaczono mi termin operacji, choć do niej nie doszło. Pojechałam do pewnej masażystki w mojej okolicy. Powiedziała, że to wszystko od bioder. (Więc po co mam mieć operację na kręgosłup, jeśli mam krzywe biodra? Kręgosłup na jakiś czas byłby prosty, lecz przy krzywiźnie miednicy nadal powstawałaby skolioza). Masowała mnie przez jakiś czas. Nie byłam pewna czy cokolwiek pomoże, choć wiedziałam, że są gorsze przypadki. Przestałam jeździć do owej masażystki. Od tamtego czasu troszkę pływałam. Ostatnio mama sprawdzała mi kręgosłup. Okazało się, że odcinek piersiowy jest zupełnie prosty!!! Cud czy dzieło masażystki? I mam do Was pytanie. Czy próbować masażu nadal? Czy może raczej pływać, rehabilitować... próbować wszystkiego? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

24 lut 2011, o 18:05

domownik

Samo sprawdzanie przez mamę nie wystarczy - trzeba zrobić zdjęcie rentgenowskie, żeby określić ile stopni ma skrzywienie.

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

24 lut 2011, o 18:06

puenta,isthar,sober,patrycja i inne

Ale w jaki sposób mama sprawdziła Twój kręgosłup? Popatrzyła się na plecy i kręgosłup wizualnie wyglądał na prostszy? A ta masażystka miała mgr fizjoterapii+dużo różnych kursów? Czy może to takie ,,czary mary", kobieta bez żadnego przygotowania? Sprawdzałaś ją? Jak chcesz rzetelnie sprawdzić czy masz prosty kręgosłup, to musisz zrobić zdjęcie rtg kręgosłupa i poprosić lekarza ortopedę o ocenę. Zresztą masażami leczniczymi zajmują się osoby z odpowiednim przygotowaniem, czyli studia z fizjoterapii i kursy, szkolenia. Ja sama dużo ćwiczyłam, chodziłam na basen itp., wszyscy mi powtarzali, że dzięki basenowi i ćwiczeniom wyglądam na prostszą, a w rzeczywistości kręgosłup nie był prostszy, a wręcz doszło mi trochę stopni. Może powiesz, że ja jestem brutalna i że może jednak te masaże czy basen coś Ci pomogły, bo wizualnie, ,,na oko" wszystko dobrze wygląda. Możesz jeszcze popróbować z rehabilitacją, tylko u prawdziwego specjalisty, który zna nowoczesne metody rehabilitacji, ale obecnie m. in. rehabilitanci z prawdziwego zdarzenia, którym nie zależy tylko na kasie, ale zależy im także na zdrowiu pacjenta powie, że gorsety i ćwiczenia pomagają przy skoliozach mniejszych jak 30 stopni. Ale najlepiej zrób zdjęcie rtg, bo możesz mieć teraz powyżej 60 stopni, chociaż wizualnie to lepiej wygląda. A przy takich skoliozach zostaje tylko nóż. Możecie mnie potępić, ale powiem tak, że wiele razy byłam na rehabilitacji, w szpitalach i wiele już widziałam. Widziałam ludzi, którzy robili wiele, byle tylko uniknąć operacji i pomimo skrzywienia rzędu 120-140 stopni, problemów z chodzeniem, oddychaniem itp. ćwiczyli dalej albo chodzili do ,,cudotwórców", bo myśleli, że może coś takiego im naprostuje kręgosłup, a czasem rodzice nastawiali dzieci przeciw operacji i źle się działo z takimi osobami. A nawet jak ktoś z takim skrzywieniem zgadzał się na operację. A jak ktoś się zgadzał na operację, to później zostawało np. 80-90 stopni i zdeformowane ciało. Może powiecie, że jestem przewrażliwiona, ale sama mam dziecko i dlatego może emocjonalnie podchodzę. Ale wiesz, jak będziesz mieć już sporo stopni, to lepiej daj się zoperować niż masz latać do cudotwórców, wyrzucać pieniądze, a stan zdrowia będzie się pogarszać. Wiem, że to trudna decyzja dla młodej osoby, ale lepiej wybrać mniejsze zło.

Góra Góra

24 lut 2011, o 18:31

domownik

Patrycja vel Puenta nie strasz dziewczyny

Jogurt wklej foto pleców stojąc i w skłonie to zobaczymy jak to wygląda.

Góra Góra

24 lut 2011, o 19:24

domownik

skolio_girl napisał(a):
Patrycja vel Puenta nie strasz dziewczyny

:lol: myslalam, ze mi juz odbija i ze tylko ja znalazlam w tej uzytkowniczce Puente piszaca z wieksza kontrola aczkolwiek ciagle ten sam umoralniajacy ton :D
M: czemu nie wzielas krotszego? miejsca za duzo zajmie
M: krotkie siwki trza kupowac
E: ty ja o włosie mowie :D:D:D:D
E: a nie o koniu

Góra Góra

25 lut 2011, o 13:23

domownik

Ta masażystka ma ponad 80 lat. Uczyła się masażu i tym podobnych w Oświęcimiu. Wszyscy sobie ją chwalą. Wyprostowała dziewczynę, która miała ponad 70 stopni, wysuniętą łopatkę, ... wszystko! Mama przejeżdżając palcami czuła prosty kręgosłup, poważnie od szyi ku odcinkowi piersiowemu - prosto, prosto, a nagle gdy pojawia się lędźwie - krzywo. I tak trochę się poprawiło, bo plecy mnie bolały. Teraz nie bolą mnie tak często. Oprócz masażu, w marcu będę jechać po gorset. Hmm... zdjęcie? Za pół/godzinkę wrzucę

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

25 lut 2011, o 14:02

domownik

Jogurt.....a skąd ta Twoja masażystka wie, że u Ciebie pierwotnym problemem są biodra?

Góra Góra

25 lut 2011, o 14:20

domownik

hmmm wiesz próbować chodzić na masaże i rehabilitować się ćwiczyć lub męczyć się gorsetem możesz...ale pod jednym warunkiem że co pół roku albo nie wiem co ile BĘDZIESZ ROBIĆ PRZEŚWIETLENIE....i ja Ci życzę żebyś za późno się nie otrząsnęła ...bo im mniej się ma stopni idąc na operacje tym jest o wiele lepiej....lepszy efekt i potem lepiej się wygląda....
Ja nie chciałam nawet myśleć o operacji...straciłam wiele czasu i pieniędzy na przeróżne masaże..itp Nawet byłam codzień nawet na wakacjach masowana i deptana przez tatę a on został przeszkolony...
A Ci co to zlecili mówili że już JESTEM PROSTA TYLKO BIODRA SIĘ MUSZĄ UFORMOWAĆ . No rodzice byli zadowoleni...a potem że jak to prosta jak garbata jak nie wiem co i poszli ze mną do ortopedy...On tylko spojrzał i powiedział że gorset na pewno jeśli nie jest za późno...ale dał skierowanie na rtg... a jak je zobaczył...powiedział jedno ...nie ma wyjścia nic nie pomoże tylko operacja...
ja jak automat PŁAKAĆ zaczęłam...a on że się nie zna że daje mi skierowanie tam gdzie się znają.
Miałam robione badania i w ciągu tych badań kręgosłup mi się krzywił w oczach...
Mój dr powiedział już po operacji że wszystko wyszło pięknie ale za późno przyszliśmy do niego...ale i tak super mnie wyprostował.

TERAZ PO 6,5LATACH MOGĘ TYLKO POWIEDZIEĆ ŻE LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE ALE I TAK ŻAŁUJE ŻE WCZEŚNIEJ NIE TRAFIŁAM W DOBRE RĘCE....

Więc jak chcesz - możesz iść na operacje teraz albo próbować zahamować postęp skrzywienia jakoś inaczej ale kontrolując to badaniami.

Góra Góra

25 lut 2011, o 14:43

domownik

jogurt to ciekawe co mówisz...Jesli skrzywnienie rzeczywiście sie zmniejszylo to super, ale jak juz dziewczyny wyzej pisaly dobrze by bylo gdybys robila przeswietlenia i chodzila do ortopedy na kontrole.

Mój apel w fundacji: http://www.fundacja-sloneczko.pl/page.php?idd=op&ida=199/M

Mój FaceBook: http://www.facebook.com/pages/REoperacja-kregoslupa/292292547486815?sk=wall

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

25 lut 2011, o 15:16

domownik

Pani Agnieszko, wymasowała, sprawdzała, szukała, dotykała i się dowiedziała.

Obrazek
mam wysuniętą łopatkę

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

25 lut 2011, o 16:31

domownik

jogurt napisał(a):
wymasowała, sprawdzała, szukała, dotykała i się dowiedziała

Wiesz, jogurt, ja bym raczej ostrożnie podchodziła do takich rewelacji, bo na podstawie masowania i dotykania bardzo trudno jest stwierdzić, a co jest przyczyną, a co skutkiem w Twoim przypadku. Obawiam się wręcz, że stwierdzenie tego na ww. podstawach jest wręcz niemożliwe.

Skoliozę faktycznie masz już całkiem sporą. Nie wkleiłaś zdjęcia stojąc, więc nie wiem, jak wygląda Twoja sylwetka, ale rozważcie z rodzicami konsultacje jeszcze z innymi ortopedami...

Góra Góra

25 lut 2011, o 17:17

domownik

ecchh

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

25 lut 2011, o 18:08

domownik

z tego foto niestety bankowo daje ponad 50 ' :( , no ale cóż nie martw się ja też nie poszłam na operację i nadal walczę , poczytaj sobie na forum o metodzie FED to duża szansa na ciebie zwłaszcza że masz 14 lat koniecznie poczytaj i spróbuj .

Góra Góra

25 lut 2011, o 21:48

domownik

Jogurt na tym zdjęciu widać że to skrzywienie w odcinku piersiowym jednak jest. Ja bym nie dala 50 stopni jak skolio_girl ale 30 na pewno. No ale my mozemy tu sobie gdybac, jak najszybciej zrob rtg i idź do ortopedy.

Mój FaceBook: http://www.facebook.com/pages/REoperacja-kregoslupa/292292547486815?sk=wall

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

25 lut 2011, o 21:59

domownik

Skolio_girl
a ile masz stopni skrzywienia ??? Pewnie pisalas juz o tym, ale nie moge znalezc :roll:

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]