» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

31 maja 2017, o 17:04

świeżak

Hej, od jakiegoś czasu doskwiera mi ból z tyłu miednicy (pierwszy raz ból pojawił się w styczniu 2017 roku). Dziś odebrałam zdjęcie rtg z opisem "Na zdj. przeglądowych k. L-s stwierdza się zwężenie przestrzeni międzykręgowej L1/L2, fizjologiczna lordoza spłycona. Stan po operacyjnej stabilizacji skoliozy k.piersiowego widoczne metalowe dytraktory poza tym bez uchwytnych zmian kostnych.

Operacja kręgosłupa w 2010 roku w wieku 15 lat. Teraz mam 30 lat.

Jeśli zamieściłam temat nie w tym miejscu, proszę o przeniesienie.

Załączniki:
Komentarz: Zdjęcie 1
rtg1.jpg
Zdjęcie 1

Komentarz: Zdjęcie 2
rtg2.jpg
Zdjęcie 2

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

1 cze 2017, o 12:54

domownik

Są 2 opcje.
*Zablokowany staw krzyżowo-biodrowy ----> konsultacja fizjoterapeutyczna
*problemy natury ginekologicznej (endometrioza, PCOS, torbiel jajnika) wykonanie badania usg----> konsultacja ginekologiczna ( miałam podobne objawy okazało się, ze to torbiel jajnika bardzo duża ponad 10 cm)
Proponowałabym udać się najpierw go ginekologa aby wykonał usg i ewentualnie wykluczył lub potwierdził obecność danej nieprawidlowości, a jeśli w badaniu nic nie wyjdzie to konsultacja u dobrego fizjoterapeuty lub terapeuty manualnego

Jak już będziesz po diagnostyce daj znać co i jak :)
Pozdrawiam :)

Góra Góra

2 cze 2017, o 18:34

świeżak

Dziękuję za odpowiedź, 6 czerwca mam wizytę u ortopedy, zwezenie przestrzeni miedzykregowej L1/L2 to coś poważnego?

Góra Góra

3 cze 2017, o 10:14

domownik

Jeśli chodzi o to zwężenie pmk to jest ono nie wielkie, będzie cieżko cokolwiek z nim zrobić bo jest ono na wysokości implantu.
Gdy widzimy zwężenie można mówić o dyskopatii L1/L2 ale nie jest na tyle duża aby powodowała dolegliwości w obrębie miednicy przyczyna może tkwić w tym tak jak napisałam bądź spłyconą lordozą odcinka lędzwiowego wtedy dochodzi do przeciążeń

Góra Góra

3 cze 2017, o 15:56

świeżak

W opisie pomyliłam się i powinna być data operacji 2002 (Świebodzin). Czy kości miednicy są krzywe, nierówno położone względem siebie? Czy widać to na tym zdjęciu, czy może powinnam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe zdjęcia, badania (zrobię usg u ginekologa)? Czy jest możliwe jakieś naturalne rozszerzenie tych przestrzeni międzykręgowych poprzez np. jakieś ćwiczenia itp. czy raczej nie i tylko może się to pogarszać lub być tak samo?

Góra Góra

4 cze 2017, o 13:35

domownik

Tutaj na forum nikt Ci nie wyczyta co widać na zdjęciach rtg, a jak ktoś nie ma wykształcenia medycznego, to ciężko powiedzieć co myśleć o tym krótkim opisie który wrzucilas. Najlepiej pójść do lekarza, pokazać mu zdjęcie rtg, może lekarz zleci jakieś dodatkowe badania itp. Tutaj możesz troche poczytać co to zwyrodnienia itp., ale wpisy w internecie nie zastąpią wizyty u lekarza.

https://angelius.pl/choroba-zwyrodnieni ... slupa.html

Góra Góra

6 cze 2017, o 12:37

świeżak

Byłam dziś na wizycie u ortopedy, okazało się, że lekarz rodzinny wypisał skierowanie nie na ten odcinek kręgosłupa na rtg, więc muszę zrobić jeszcze raz miednicę i kości biodrowe. Lekarz potwierdził dyskopatię... a tam, gdzie boli mnie z tyłu miednicy mam bliznę, ponieważ stąd była pobierana kość do posypania kręgosłupa, wióry. Podejrzewa, że może to być osteofit. Ból cały czas jest. Czy znacie kogoś na forum, kto też ma dyskopatię?

Góra Góra

14 cze 2017, o 10:52

świeżak

Udaj się do naprawdę dobrego specjalisty z dziedziny ortopedii. Ja miewałam całkiem sporo problemów związanych z kręgosłupem, choć w moim przypadku była to choroba zwyrodnieniowa oraz zespoły bólowe. Problem nie był łatwy do rozwiązania, bo byłam tak naprawdę odsyłana od jednego "specjalisty" do drugiego. W końcu trafiłam do Poznania, do dr Adriana Stępińskiego, gdzie dzięki zabiegom i rehabilitacji zaczęłam wracać do zdrowia. Jeszcze trochę zajmie leczenie, ale jestem dobrej myśli. Gdybyś była zainteresowana skuteczną pomocą, to może ten ortopeda też Ci pomoże: http://adrianstepinski.com/. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]