Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Ćwiczenia w domu - dobrze robię?

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

23 lip 2018, o 14:48

świeżak

Cześć,
mam 17 lat i od dawna skoliozę. W wieku 7 lat przeszłam operację prawej łopatki, nic poza tym - nie leczyłam jej. Dostałam się do najlepszego liceum, w którym przez tryb życia nauka-spać nawet bez chwili wolnego pogłębiła się moja wada oraz doszedł garb. Kiedy pochylałam głowę, już dwie osoby zwróciły uwagę na "guzek" w okolicach szyi. Pod ubraniami jest całkiem ok, bez nich wyraźnie wystającą lewa strona klatki piersiowej, pępek ucieka w prawo, prawe ramię niżej, wcięcie większe po prawej stronie ciała. Nie wiem, ile to stopni.

W wakacje znajduję trochę czasu na ćwiczenia. Po nauce poświęcam dziennie 13-35 minut na ćwiczenia z fizjoterapeutką z YT. Zaczęłam od pierwszego dnia wolnego i przez pierwsze dwa tygodnie czułam ból przy codziennych czynnościach. Podobno tak miało być, więc kontynuowałam. Obecnie nie czuje żadnego bólu. Potrafię zrobić rzeczy, którym wcześniej nie dawałam rady, czuje się bardziej wzmocniona i rozciągnięta. Zwykle włączam filmik numer 1, czasem tylko 2 lub 3, czasem mieszam dwa ze sobą, kilka razy zrobiłam wszystkie naraz. Ćwiczę codziennie. Wykonuje ćwiczenia identycznie, oprócz oddechów i podłoża - zamiast maty i podłogi zwykle mam miejsce na łóżku.

Ostatnio mierzyłam koszulkę w sklepie. Znam swoje odbicie, dlatego bardzo się zdziwiłam, kiedy zauważyłam pogłębioną wadę. Od ćwiczeń? Nie mam pojęcia, może poleciałam w lewo wcześniej i tego nie zauważyłam. Przyznam się, że teraz nie wiem, co robić dalej - wykonuje ćwiczenia z lękiem.

Bardzo proszę o obejrzenie filmików. Wydają się łagodne, bezpieczne, są symetryczne. Kontynuować i czekać, przestać, może tylko wykluczyć te mniej bezpieczne? Wiem, że każdy doradzi mi lekarza. Z pewnego powodu jednak ten lekarz odpada. Myślałam, że YouTube jest lepszy niż bezczynność. Oceńcie, dziękuję!
1.https://youtu.be/Vfa__OEQhZg ćwiczenia na skoliozę
2. https://youtu.be/H7ZC9t2VUO4 pilates na skoliozę
3. https://youtu.be/Vfa__OEQhZg pilates na dobrą postawę

Zależy mi na odpowiedzi :(

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

23 lip 2018, o 14:54

domownik

Ćwiczenia jest bardzo dobrze robić,ale muszą być indywidualnie dobrane przez fizjoterapeute ! Na swoją rękę lepiej tego nie robić bo można sobie zaszkodzić.

Góra Góra

23 lip 2018, o 14:59

domownik

Znajdź fizjoterapeute,ktory ma doświadczenie w pracy z skoliozami,niech to nie będzie pierwszy lepszy bo to ważne:)

Góra Góra

23 lip 2018, o 15:13

świeżak

Wspomniany wyżej fizjoterapeuta byłby na NFZ? Być może rzeczywiście moi rodzice się na to zdecydują, ale przyznajmy, że do tego czasu sporo go stracę.
Muszę wiedzieć, co robić teraz - zanim doczekam się wizyty.
Chociaż ćwiczenia nie są uniwersalne, te z linków wydają się im najbliższe. Jeśli ktoś zanalizowałby je jedno po drugim, chyba postawiłbym mu pomnik :)

Góra Góra

23 lip 2018, o 16:17

domownik

Może być na NFZ ,ale wtedy trzeba dłużej czekać. Nie wiadomo jaka masz wadę nikt jej nie widzi,na podstawie rtg trzeba dobrać odpowiednie ćwiczenia.:)

Góra Góra

29 lip 2018, o 23:09

świeżak

Nawet nie myśl o kimś z NFZ, musiałbyś mieć niesamowite szczęście żeby znaleść kogoś kto będzie osobą kompentną w leczeniu wad postawy.
Chcesz znaleść kogoś dobrego musisz płacić.

Góra Góra

31 lip 2018, o 12:38

świeżak

Można też zapłacić i nie rehabilitacja nic mie da bo cwiaczenia będą złe. Moja córka jest tego przykładem.
Najgorsze że nie wiesz co i jak robić i musisz polegać n ainnych

Góra Góra

1 sie 2018, o 08:59

domownik

No niestety, ćwiczenia mogą się wydawać bezpieczne itd, ale każda skolioza jest inna i nie ma uniwersalnego zestawu ćwiczeń, a nawet te same ćwiczenia u podobnych skrzywień mogą zadziałać inaczej... Tak jak już padło w temacie, jest tu konieczny dobry specjalista. Bo jeśli skrzywienie się pogorszyło - niestety może pogarszać się dalej.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]