» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

11 gru 2008, o 10:58

świeżak

Hej! Mam dość duza skoliozę (w odcinku górnym 30 stopni) i dolnym ok 20 stponi). Chciałabym cos z tym zroboic, jednak obawiam sie ze jest za pozno (mam 19 lat) . Jedyny ratunek to operacja (warunek trzeba miec skrzywienie powyzej 40 stopni).

Reasumując nie pomoga mi ćwiczenia (bo moj ukł kostny juz sie ukształtował) i operacja, bo się przeciez nie kwalifikuje. Nie Wiem co mam robic? prosze o rady ( dziekuję i pozdrawiam,

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

11 gru 2008, o 11:19

domownik

Wiesz myśle ze z jednej strony masz aż 19 lat a z drugiej dopiero. Jeśli nie uda sie podprostować kregoslupa to warto spróbować chociaz je zatrzymać. Moze warto znaleść jakiegoś dobrego rehabilitanta, który dobierze ćwiczenia specjalnie dla Ciebie i twojego przypadku, lub możesz pojechać na jakiś turnus rehabilitacyjny.
Wiesz skrzywienie skrzywieniu jest tez nie równe czasem ktoś ma mało stopni ale np, kregoslup jest bardzo zrotowany. A u jakiego ortopedy byłaś? A czy masz jakieś dolegliwości związane z kregoslupem???
13 maj 2010 r.
16 luty 2011r.

Góra Góra

11 gru 2008, o 11:28

świeżak

(dziekuje za odp) Tak bylam... Jak mialam 16 lat, powiedział ze jest za pozno, ćwiczenia nic nie pomogą i kręgosłup juz nie powinien sie skrzywic a ani wyprostowac. Ewentulanie moge ćwiczyc zeby wzmocnic mięsnie kręgosłupa. Skolioza nie byla az tak widoczna wiec sprawe olałam, nie zdawałam sobie sprawy z konsekwecnji.. Bylam u lekarza w czerwcu.. wada sie powiekszyła ale słowa te same: mozesz sobie pochodzic na korekcyjna. Totalna olewka ze strony lekarzy, a w moim przypadku jeszcze rodziców. nie mam bardzo duzcyh dolegliwosci, boli mnie jak za dłguo leze na wysokim oparciu.. Zaczne ćwiczyc, ale szans na poprawe nie ma, tak??

Góra Góra

11 gru 2008, o 13:53

domownik

Wiesz szanse zawsze są chcociazby po to aby wzmocnic mięsnie ktore beda trzymać kregoslup. Ja mam 26 lat i czekam teraz na decyzje co do miejsca operacji, ale ćwiczenia są wskazane - oczywiscie te zalecone przez lekarza (poniewaz rok temu przeszlam operacje usuniecia gózów trzonów kregowych) wiec musze uważać. mam kolezanke ktora ma 18 lat i 55 stopni skrzywienia i tez ma ćwiczenia, czekaja co bedzie sie dzialo i ewentualnie operacje tez bedzie miala lae narazie ćwiczenia.
a poza tym to nawet jesli skolioza sie nie powieksza to jest większe prawdopodonieństwo wystapienia zwyrodnień w poźniejszym zyciu.
Moze warto udać sie do innego ortopedy, który zna sie na rzeczy i nie oleje sprawy i postara sie pomóc. Jesli ktos ktoś nie kwalifikuje sie na operacje to nie znaczy, że nie ma ratunku. warto sie nie poddawać tylko szukac pomocy
13 maj 2010 r.
16 luty 2011r.

Góra Góra

11 gru 2008, o 14:05

świeżak

dziekuje i życze pomyślnej operacji, a czy moge sie starac o refundowane zabiegi, np masaze?

Pozsotaje problem estetyczny, plaza lato.. itd. Gdybym mogła cofnąć czas to bym ćwiczyła i zapisalabym sie na ten basen, moze wygladałabym nieco 'normalniej'... Kiedys poprostu nie zdawalam sobie z tego sprawy :///

Góra Góra

11 gru 2008, o 14:30

domownik

Ja mam 26 lat i na rehabilitacje chodziłam na NFZ do lekarza który pracuje w szpitalu. Musisz pójść do dobrego specjalisty ktory postara Ci sie pomóc i nie zbagatelizuje problemu
13 maj 2010 r.
16 luty 2011r.

Góra Góra

11 gru 2008, o 21:58

domownik

był tu kiedyś taki człowiek który się zajmował skoliozami i mówił że się troch cofnąć da i w tym wieku. Nazywał się Zbyszek Nawrocki możesz sobie poszukać jego wypowiedzi i może jakiś kontakt nawiążesz. Pozatym czytałęm sobie ostatnio ksiązke o najnowszej metodzie korekcji skolioz i przytocze Ci wyniki jakie uzyskiwały osoby od 18 do 20 roku życia po 9 miesiącach rehabilitacji. (skrzykienie początkowe -skrzywienie końcowe,)
18-0,11-0,20-5,12-5,37-15,30-15,40-10,44-11,15-0,15-0,,32-20,32-25,18-0,,17-10,11-4,46-42,32-12,32-9,30-12,27-22,,37-15,30-15i jeszcze kilkanaście osób jest opisanych. A metoda polegała na tym jak dobrze pamietam że 3 razy w tygodniu wchodziło się do urządzenia które korygowało skrzywienie w pozycji stojącej i tak stało pół godziny , dodatkowo podłanczane były prądy które stymólowały prace osłabionych mięśni. do domu były ćwiczenia i gorset na 23h. nie wiem czy komuś mogło by się udać załapać na taką metode bo pewnie urządzeń w Polsce jest mało ale można leczyć się podobnymi metodami.

Góra Góra

12 gru 2008, o 09:55

świeżak

Jezeli to prawda to Oczywiscie zanim ta metoda stanie się powszechna, minie 10-15lat (polskie realia) jak krócej to tylko za sprawa cudu w polityce.. Jednak najlepiej, stadardowo powiedziec :,,nie poprawi sie'' bo po co zawracac sobie głowe jakims glupim pacjentem ...

A możesz mi napisac jak sie nazywa ta najnowsza metoda i gdzie jest wykonywana? Pozdrawiam.

Góra Góra

12 gru 2008, o 21:37

domownik

nazywa się FED jak dobrze zrozumiałem stosuje dr hab.n.med. Zbigniew Śliwiński w Zgorzelcu, nie wiem gdzie ją jeszcze mogą stosować. Już nie chodziło mi o to by ją stosować tylko że z tego co widać nawet i w tym wieku można coś zrobić choć być może to zależy od organizmu pacjęta no i "jeżeli to prawda". poszukaj sobie postów Zbyszka może bedzie znał jakiś rehabilitantów z Twoich okolic

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]