» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

15 sty 2009, o 09:40

świeżak

Witam Serdecznie
Mam dośc nietypowy problem i związane z nim pytanie. Kilka lat temu doznałem urazu kręgosłupa piersiowego po którym bardzo bolał mnie kręgosłup oraz dostałem SKOLIOZE!!! Ból był w okolicy łopatek z promieniowaniem na klatke piersiowa. Ból minął lecz skolioza została,. Skolioza jest niewielka ale poprzez nieprawidłowe ustawienie łopatki powoduje niesprawnośc lewego ramienia. Dopiero niedawno okazało się że kręgi TH4i TH5 są krzywo zrośnięte i powodują skoliozę. Zrost jest całkowity trzony wyrostki stawowe, wyrostki kolczyste. Nie może by to wada wrodzona ponieważ nie miałem wcześniej skoliozy. Pytanie do znawców tematu czy możliwe jest naprostowanie tego? Czyli rozdzielenie i ustawienie w sposób prawidłowy, lub jeszcze innaczej. Czy ktoś kiedykolwiek słyszał o podobnej operacji. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozrawiam

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

15 sty 2009, o 12:03

domownik

horhe napisał(a):
Witam Serdecznie
Mam dośc nietypowy problem i związane z nim pytanie. Kilka lat temu doznałem urazu kręgosłupa piersiowego po którym bardzo bolał mnie kręgosłup oraz dostałem SKOLIOZE!!! Ból był w okolicy łopatek z promieniowaniem na klatke piersiowa. Ból minął lecz skolioza została,. Skolioza jest niewielka ale poprzez nieprawidłowe ustawienie łopatki powoduje niesprawnośc lewego ramienia. Dopiero niedawno okazało się że kręgi TH4i TH5 są krzywo zrośnięte i powodują skoliozę. Zrost jest całkowity trzony wyrostki stawowe, wyrostki kolczyste. Nie może by to wada wrodzona ponieważ nie miałem wcześniej skoliozy. Pytanie do znawców tematu czy możliwe jest naprostowanie tego? Czyli rozdzielenie i ustawienie w sposób prawidłowy, lub jeszcze innaczej. Czy ktoś kiedykolwiek słyszał o podobnej operacji. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozrawiam

Jeżeli miałeś operacje i usunęli krążek międzykręgowy i kręgi th4i th5 są ze sobą zrośnięte trzonami... to nie ma bata już kaplica-koniec nic nie da się zrobić....jeżeli nie miałeś operacji a kręgi same w sobie są krzywo zrośnięte znaczy osobno krąg th4 i th5 się krzywo zróśł chyba niewiele da się zrobić ...na twoim miejscu udałabym się do lekarza ortopedy króry operuje kręgosłupy...
Jeśli nic Cię nie boli ja bym tego nie ruszałą i próbowałą wykombinować rehabilitacje...mówisz skolioza niewielka tzn ile 10-15 stopni?
Bo tak to rozumiem...dlatego no jak mówię konsultacja z lekarzem specjalistą od tych spraw będzie konieczna...my możemy Ci jedynie doradzić.

Obrazek

Góra Góra

15 sty 2009, o 15:19

świeżak

Witam
Dzięki za odpowidż. O to chodzi że nie miałem operacji tylko jakiś tajemniczy uraz. Kręgi Th4 iTh5 są zrośnięte między sobą trzonami, wyrostkami stawowymi (chyba tylko z prawej strony) oraz wyrostkami kolczystymi. Ból kręgosłupa w okilicy piersiowej miałem 1,5 roku spośród badań jakie robiłem jest też Rezonans Magnetyczny kręgosłupa który nie wykazuje żadnej innej patologii w obrębie kręgosłupa piersiowego a jak bolało to musiało byc to. Poza tym jednocześnie z tym urazem kręgosłupa pojawiły się problemy z lewą łopatką. Specjaliści mówili że łopatka pracuje od skoliozy a przed tym urazem z łopatką nic złego nie było. Co do kąta skrzywienia sam mierzyłem wg kątów cobba i które polega na tym że kat ten mierzy się pomiędzy najbardziej krzywymi względem siebie kręgami w moim przypadku jest to 4 i 5 krę piersiowy.n Kąt otworzony przez te dwa kręgi to ok 20 stopni, co prawda łuk jest krótki ale dochodzi rotacja i płaszczyzna strzałkowa które nie są uwzględnione w tym pomiarze. Takie wady mogą zdarzyc się już od urodzenia nazywane są wadami segmentacji kręgosłupa i w jakiś sposób naprawia się te wady, natomiast u mnie nie jest to sprawa wrodzona ale to nie ma większego znaczenia. Skąd wiesz że ozdzielenie zrośniętych kręgów nie jest możliwe?

Góra Góra

15 sty 2009, o 16:36

domownik

horhe napisał(a):
Witam
. Skąd wiesz że ozdzielenie zrośniętych kręgów nie jest możliwe?

Oczywiście mówimy o kręgach między którymi zrobił się blok kostny tak? >.....być może jest to możliwe ale bardzo w to wątpie a jeżeli jest to to musi być ryzykowne....

Nie ma co musisz iść do lekarza...

Obrazek

Góra Góra

15 sty 2009, o 17:07

domownik

Michalski może takie coś zrobic, tylko trzeba 100 tysięcy zł zapłacic (jedna dziewczyna mi się chwaliła, że za tyle kasy będzie miała rozdzielane kręgi, bo sobie chciała dodatkowo podprostowac kręgosłup po założeniu prętów) , ale za efekt nie opowiadam, bo można trafic na wózek inwalidzki

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

15 sty 2009, o 17:35

świeżak

Dzięki Puenta . Jesteś skarbcem wiedzy w tej dziedzinie. A czy może wiesz ile miała tych kręgów zrośniętych? Czy to chodziło o jeden kręg? Dlaczego miała je zrośnięte?

Góra Góra

15 sty 2009, o 17:44

domownik

Chodziło o to, że tamta dziewczyna miała operację na skoliozę starą metodą-pręt Harringtona. I jak ma się wstawionego pręta, to z czasem dochodzi do zrostu kręgów i ona poszła na rozdzielanie kręgów, żeby sobie bardziej naprostowac kręgosłup. A miała gdzieś z kilkanaście kręgów zrośniętych, bo Harringtony są z reguły długie

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

15 sty 2009, o 18:08

świeżak

Dzieki za info!!!

Góra Góra

15 sty 2009, o 18:17

domownik

Tylko z góry uprzedzam, że z tego co słyszałam, to ryzyko paraliżu przy takiej operacji, to jest kilkanaście razy wyższe niż przy ,,zwykłej" operacji skoliozy i można byc sparaliżowanym. I jeszcze nie wiem, czy po wypadku takie coś się robi, bo tamta była po operacjach skoliozy i przy okazji tamtej dziewczynie przykręcali nowego pręta na śruby, haki, pętelki itp. Ale zapytac zawsze można i trzeba się liczyc z kosztami-ok. 100 tysięcy zł

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

16 sty 2009, o 09:50

świeżak

To jeżeli jest to ryzykowne to czy możliwe byłoby dołączenie do tych dwóch 3 kręgu żeby się przyrósł, tylko tak ustawić żeby w sumie te trzy kręgi tworzyły prosty blok kostny? np 4 równolegle do 6 albo 5 do 3?

Góra Góra

16 sty 2009, o 11:04

domownik

Cytuj:
To jeżeli jest to ryzykowne to czy możliwe byłoby dołączenie do tych dwóch 3 kręgu żeby się przyrósł, tylko tak ustawić żeby w sumie te trzy kręgi tworzyły prosty blok kostny? np 4 równolegle do 6 albo 5 do 3?

Na Twoje pytanie odpowie TYLKO fachowiec...nie my...

Obrazek

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]