» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

10 kwi 2007, o 13:18

domownik

Co myślicie o turnusach rehabilitacyjnych? Ja mam 50 stopni w lędźwiwym i 45 w piersiowym i czy może to coś dać? Pewnie tak, ale żeby chociaż troszeczkę. Czy ktoś był na takim turnusie? Jak było, jakie są tam wykonywane ćwiczenia? Czy takie jak normalnie na rehabilitacji czy jeszcze jakieś i ile one trwają?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

10 kwi 2007, o 13:45

domownik

Ja byłam kiedyś kilka razy. I trzymali mnie po 3 tygodnie. Miałam 1 godzinę dziennie ćwiczeń na sali+1 godzinę dziennie ćwiczeń oddechowych+1 godzinę dziennie basenu+bicze wodne przed pływaniem+do tego musiałam nosić gorset. Może coś pomogą, ale nie wiadomo jaka będzie reakcja kręgosłupa, bo może równie dobrze od ,,rozruszania" szybciej się krzywić ;-)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

10 kwi 2007, o 17:30

domownik

Puenta napisał(a):
Może coś pomogą, ale nie wiadomo jaka będzie reakcja kręgosłupa, bo może równie dobrze od ,,rozruszania" szybciej się krzywić ;-)

A mówił ci o tym ortopeda? Nie widomo czy tak się zrobi, oby nie!!! Super, bicze wodne, basen, to można też wypocząć :) A bardzo ciężkie były te ćwiczenia?

Góra Góra

10 kwi 2007, o 18:24

domownik

Jak rozmawiałam z ortopedą, to powiedział, że od tego szybciej mi się zaczął krzywić kręgosłup, bo mi się wszystko ,,rozruszało" i poszłoooooooo ;-). Trochę ćwiczenia były męczące, tylko nie wiem czy wszędzie są bicze wodne, basen, inchalacje itp. Chyba zależy od ośrodka.

P. S. Nie trzeba się martwić, że tobie może się pogorszyć. U każdego jest inna reakcja na ćwiczenia-jednemu może się polepszyć, drugiemu pogorszyć. Ja byłam w drugiej grupie osób ;-)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

11 kwi 2007, o 14:17

domownik

A w jakim byłaś ośrodku? I gdzie to jest? Bo ja już "przeszukałam całe góry i morze" i nie mogę znaleść takiego ośrodka, który leczył by skoliozy :|

Góra Góra

11 kwi 2007, o 15:20

domownik

To był Ośrodek Rehabilitacyjno-Ortopedyczny w Trzebnicy. Tylko go zamknęli i został w Szpitalu św. Jadwigi jeden oddział rehabilitacyjny na ul. Leśnej 1

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

11 kwi 2007, o 17:53

świeżak

Ja jeżdzę do ośrodka rehabilitacyjnego gdzie zajmują sie głownie skoliozami ale nie tylko. Kiedyś miescił sie on w Gdańsku ale został on przeniesiony na wieś xD Do Dzierżążna. Jezdze tam conajmniej raz na rok. Przeważnie kiedy wymieniam gorset. Ostatnio byłam tam w ferie. To jest tak ma sie 1 h zajęć grupowych, potem są zajęcia indywidualne no i fizykoterapia i hydroterapia oraz masaż :) Gdyby nie to napewno było by ze mną gorzej. na ćwiczeniach indywidualnych rehabilitant/ka dobiera odpowiednie ćwiczenia, jest sie tam od 2-3 tyg zalezy z czym sie tam jest. głownie po to aby zapamietac ćwiczenia ktore potem należy wykonywać w domu i po to aby przejśc odpowiednia ilośc zabiegów na fizykoterapii i hydroterapii. Jest tam oddział dzieciecy (do 18-stu lat) no i oddział dla dorosłych. Ja mam 17 wieć może jeszcze jedn raz uda mi sie tam pojechac. A lubie tam jeżdzić bo poznalam tam wielu ludzi. I z wieloma z nich teraz sie przyjaznie:)

Góra Góra

19 kwi 2007, o 09:00

domownik

Acha Ja już znalazłam świetny ośrodek. Może ktoś słyszał o Rzymiance Rabce :) ? Tam jest super, przynajmniej patrząc po zdjęciach ;) A najważniejsze.... jazda konna :D (przynajmniej jak dla mnie) To jest "Świat dziecka" więc pewnie dobrze zajmują się skoliozami. Już nie mogę się doczekać wakacji!

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]