» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skoliozy wczesnodziecięce i dziecięce

Zaloguj | Zarejestruj

16 maja 2017, o 14:58

świeżak

Witam. Wykryto u mnie skoliozę 38 stopnii jednołukową w odcinku piersiowym. Pani doktor z automatu spisała mnie na straty poprzez operacje. Da się jeszcze coś z tym zrobić ? Wyglada to okropnie i jeśli ćwiczenia nie wiele zmienia to jestem skłonny podać się tej operacji. Nie widzę u siebie zbytnio przesunięcia sylwetki w któraś stronę, patrząc z przodu czy z tylu. Jednak mam widoczne dysproporcje między szerokością lewego a prawego boku. Btw co siądziecie o FED, daje to coś ? Zastanawiam wybrać się na taka 3tyg terapie na wakacjach. Ma ktoś jakieś doświadczenia czy ćwiczenia mogą coś zmienić ? Pytam bo Pani doktor zdecydowanie odpowiedziała ze nie, na FED także nie. Jedynie operacja.... Pozdrawiam.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

16 maja 2017, o 21:28

domownik

Cześć,
Przede wszystkim radziłabym Ci zmienić lekarza, albo radzić się doświadczonego fizjoterapeuty. Takich lekarzy jak ta ''Pani doktor'' znam aż za dobrze. Kilka lat temu ciągle chodziłam po takich lekarzach i mnie również spisywali na straty, jedynie operacja jak w Twoim przypadku. Dodam, że teraz mam 22 lata i skoliozę lędźwiową również ok 38 stopni. Od półtora roku chodzę średnio raz w tygodniu na FED + dopasowane do mojego skrzywienia ćwiczenia. Czy są efekty? Mój proces kostnienia niestety już się zakończył kilka lat temu, jednak mimo to nie chciałam iść na operacje, ani tak zostawić skrzywienia dlatego zdecydowałam się na taką rehabilitację. Wracając do efektów to po tej półtorarocznej rehabilitacji skrzywienie zmniejszyło się o jakieś 3 stopnie. Jest to niestety niewiele, choć w tym wieku, kiedy wszyscy mówili, że prócz operacji się nie zmniejszy i tak jestem zadowolona z efektu. Nie długo robię kolejne zdjęcie i zobaczymy, czy coś jeszcze udało się zmniejszyć czy na tym już koniec. Wspomniałeś o dysproporcjach. Ja również mam asymetrię w talii i dzięki Fed oraz głównie ćwiczeniom moje plecy wyglądają trochę lepiej niż sprzed rehabilitacji. Myślę, że jeśli tylko masz możliwość rehabilitacji Fedem z ćwiczeniami jak najbardziej spróbuj, może pomóc, na pewno nie zaszkodzi. A są szanse, że będzie poprawa patrząc na Twój jeszcze dość młody wiek. Musisz się tylko liczyć z tym, że 3 tygodniowa rehabilitacja nie wystarczy żeby zobaczyć gołym okiem efekty, trzeba na to przynajmniej kilku miesięcy, a to się wiąże niestety też z dość dużym wydatkiem.

Mam nadzieję, że w jakiś sposób Ci pomogłam. Gdybyś miał jakieś pytania pisz chętnie odpowiem :)

Góra Góra

17 maja 2017, o 14:01

świeżak

3 tygodnie mógłbym sobie pozwolić wyjechać na FED na wakacjach, niestety nigdzie blisko mnie takiego ośrodka nie ma. Tak to codziennie po 25-30 min ćwiczeń w domu + 1/2 razy w tygodniu godzina w profesjonalnej placówce. Z pieniędzmi raczej wielkiego problemu nie będzie... ewentualnie papa nowy iPhone :( mam odłożone 2.5tys złotych sam od siebie (moje własnoręcznie zarobione pieniądze).. Dopiero teraz zacząłem jakoś solidnie rosnąć, w wieku dopiero 16 lat, także jedyne co się dowiedziałem ze proces kostnienia to dopiero u mnie może się zacząć. Na ogół przeszkadza mi wystająca łopatka, jakby dało radę to jakoś "załatać" to mógłbym spokojnie w koszulce chodzić i nikt by nic nie powiedział. Pani doktor mnie pooglądała i mówiła ze z 25 będzie i nie ma się zbytnio czym przejmować, po czym kazała zrobić X-reya i lekko mówiąc powiedziała ze jest tragicznie.

Góra Góra

19 maja 2017, o 22:31

domownik

Takimi lekarzami nie warto się przejmować, ja też dużo słyszałam komentarzy na temat mojego skrzywienia. A jak daleko masz taki ośrodek rehabilitacyjny? Ja niestety też blisko nie mam, prawie 2h drogi ;/
Najważniejsze, że proces się nie zakończył, więc masz spore szanse :)

Góra Góra

23 maja 2017, o 09:01

domownik

Możesz iść najpierw na rehabilitacje FED. My nie powiemy jaki efekt będzie u Ciebie, bo każdy jest inny i każdy reaguje inaczej. Ale warto spróbować zamiast iść od razu pod nóż, bo rehabilitacja może akurat zadziała. Zwłaszcza, że masz 38 stopni. A jest tak, że ogólnie trzeba mieć ponad 40 stopni, żeby lekarz zoperował-jeden szpital operuje od 40 stopni, inny od 45 stopni, ale istnieją jeszcze szpitale które kwalifikują do operacji od 50 stopni. Ale ogólnie jak ktoś ma poniżej 40 stopni, to szpitale nie chcą zapisywać na operacje. Poza tym lepiej najpierw pójść na rehabilitacje, a jak to nie zadziała, to dopiero później iść na operacje, to będziesz mówić, że co by było gdybys poszedł na rehabilitacje, może byłoby lepiej i nie byłoby operacji itp. A jak pójdziesz na rehabilitacje, to przynajmniej spróbujesz

Góra Góra

23 maja 2017, o 17:01

świeżak

FED najbliższy ode mnie to uwaga...... 4h w jedna stronę, ośrodek rehabilitacyjny to jakieś 30min drogi. Nie wiem co myśleć... potrafia mi teraz wymierzyć kat około 30 stopnii....chyba tylko mnie pocieszają bo nie wydaje mi się żeby taka różnica była w pomiarach. Próbować można....

Góra Góra

23 maja 2017, o 20:35

domownik

Oprócz FED są także inne metody rehabilitacji. Możesz poszukać rehabilitanta, który zajmuje się skoliozami i jest niedaleko Ciebie. Są strony internetowe typu http://www.znanylekarz.pl i tam także można znaleźć rehabilitanta, który leczy skoliozy. Zazwyczaj taki rehabilitant przyjmuje na wizytę, ogląda zdjęcia rtg, obejrzy Ciebie, zleci ćwiczenia, ćwiczysz sobie w domu i po pewnym czasie wracasz do rehabilitanta na wizytę kontrolną, żeby zobaczył czy są jakieś efekty, czy zmienić zestaw ćwiczeń itp.

Góra Góra

26 maja 2017, o 22:10

domownik

To rzeczywiście FED masz bardzo daleko, ale tak jak pisze Alicja możesz próbować korygować skrzywienie innymi metodami ćwicząc Warto poszukać kogoś dobrego i zacząć rehabilitację jak najwcześniej.

Góra Góra

7 cze 2017, o 07:24

świeżak

Zgadzam się z przedmówcami – zmień lekarza. Na pewno Ci nie zaszkodzi jak zapytasz o opinie kogoś innego ;) Nie wiem skąd jesteś, ale osobiście polecam Certusa w Poznaniu. Pracują tam fachowcy, mojego brata poskładali po wypadku w tryb miga. U niego akurat wykonywano operację implantacji sztucznego krążka do przestrzeni międzykręgowej. Bardzo się nim zaopiekowali i wiele im zawdzięczamy :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]