» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skoliozy wczesnodziecięce i dziecięce

Zaloguj | Zarejestruj

29 lip 2008, o 11:27

domownik

Ewelina napisał(a):
A najważniejsze postawiono diagnozę skąd ta skolioza. Wykryto u niego Zespół Ehlersa- Danlosa
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3 ... sa-Danlosa

EDS jest to jeden z zespołów polegajacy na zaburzeniach tkankowych (dokładnie tkanki łącznej). To wata genetyczna z gatunku Marfanoidalnych. Ja prawdopodobnie tez mam jedeno z tych schorzeń (Zespół Marfana). Fajnie, że wiesz, Ewelino, skąd sie wzięła ta skolioza. Postawienie dobrej diagnozy przy EDS, to już połowa sukcesu. A na temat EDS sporo dowiesz sie tutaj: www.marfanforum.pl
Głowa do góry:))

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

9 wrz 2010, o 13:17

świeżak

mam podobny problem, moja córeczka ma rok i 8 miesiecy i ma skolioze wrodzoną, czekamy na gorset ale juz teraz wiemy ze operacja jej nie minie tylko jest jeszcze za mała. czy twoj Ewelinko synek jest juz po operacji? czy jest ktoś z podobnym problemem?

Góra Góra

19 gru 2010, o 19:45

świeżak

Mateusz ma już 6 lat i w lutym mamy kolejną wizytę. Doc kotwicki podejmie decyzję czy już operujemy. Przekładamy operację z roku na rok, bo nie ma w tej chwili pogorszenia. Jesat ok. 65 stopni w górnej części i ok. 50 w dolnej.
Zobaczymy co dalej
Pozdrawiam

Góra Góra

31 lip 2017, o 14:57

świeżak

Nie wiem czy wiecie ale w Naszej Klinice w Ożarowie Mazowieckim mają specjalne turnusy rehabilitacyjne z pobytem w punkcie przedszkolnym dla dzieci właśnie z wadami postawy. Moze warto tez o takim rozwiązaniu tutaj pomyśleć.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]