» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

19 kwi 2017, o 08:16

domownik

Witam wszystkich. Tak jak w temacie, macie dusznosci i odczucia braku tchu w skoliozie? Ja od jakiegos czasu zaczelam to mocniej odczuwac, nie wiem czym to jest spowodowane i martwie sie bo jednak odbiera to komfort zycia. Podobno cwiczenia oddechowe moga na to pomoc moze ktos sie orientuje ?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

4 maja 2017, o 22:55

świeżak

Witaj, mam właśnie podobny problem i to od paru dni w nasilonym stopniu. Zwłaszcza w nocy. Pomaga Validol, ale to doraźne rozwiązanie. Też szukam jakichś podpowiedzi czy to ma związek ze skoliozą, u mnie jest ona znaczna, zaczynam już sobie nawet wkręcać jakieś niestworzone rzeczy.
Mam uczucie jakby ktoś dusił mnie w klatce piersiowej... Podobne objawy jak ty opisałaś. I nie bardzo wiem jak temu przeciwdziałać.

Góra Góra

25 cze 2017, o 12:15

domownik

Mysle ze wazne jest tu uprawianie sportu. Wysilek fizyczny zwieksza objetosc pluc dzieki czemu powinno to troszke niwelowac nasze dolegliwosci

Góra Góra

25 cze 2017, o 16:50

domownik

To nie wysiłek fizyczny zwiększa pojemność płuc tylko nasilony ruch oddechowy kl. piersiowej, wynikający z większego zapotrzebowania na O2 (tlen). ZPomyślcie, co stanie się przy nasilonym wysiłku w chwili, gdy mięśnie oddechowe nie mogą prawidłowo pracować. Zakończy się to co najmniej ...... zadyszką.

Większość Waszych problemów oddechowych bierze się z nieprawidłowej pracy tych struktur powięziowo-mięśniowych, które są odpowiedzialne za zasysanie i wypychanie powietrza z kl. piersiowej oraz nieprawidłowego ślizgu trzewnego podczas ..... właśnie oddychania.

Poszukajcie dobrego osteopaty, który pracuje w oparciu o techniki membranowe i terapię trzewną. Dobry będzie również kontakt z fizjoterapeutą pracującym metodą GDS.

Fizkom

Góra Góra

25 cze 2017, o 19:31

domownik

A moglbys wyjasnic na czym polega takie leczenie, terapia? Czy to sa jakies masaze, cwiczenia, zabiegi czy cwiczenia oddechowe? Jestem ciekawa na czym to wszystko polega

Góra Góra

25 cze 2017, o 21:18

domownik

Poczytaj o tym w internecie. Jest o tym dość dużo informacji.

Najistotniejsze jest nie to jak wygląda taka terapia ale w jaki sposób membrany w naszym ciele (jest ich 5) mogą generować / generują asymetrię ciała. Ta właśnie wiedza, pozwala ustalić przyczynę asymetrii, opracować plan działania i przeprowadzić skuteczną terapię. Niestety, tę wiedzę nadal posiada zbyt mało osób, zajmujących się leczeniem skoliozy. Wielka szkoda ......

F.

Góra Góra

26 cze 2017, o 12:25

domownik

A moze ktos z forumowiczow przechodzi lub przechodzil podobna terapie, leczenie i moze cos ta ten temat napisac ?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]