Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Dusznosci, brak tchu przy skoliozie

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

19 kwi 2017, o 08:16

domownik

Witam wszystkich. Tak jak w temacie, macie dusznosci i odczucia braku tchu w skoliozie? Ja od jakiegos czasu zaczelam to mocniej odczuwac, nie wiem czym to jest spowodowane i martwie sie bo jednak odbiera to komfort zycia. Podobno cwiczenia oddechowe moga na to pomoc moze ktos sie orientuje ?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

4 maja 2017, o 22:55

świeżak

Witaj, mam właśnie podobny problem i to od paru dni w nasilonym stopniu. Zwłaszcza w nocy. Pomaga Validol, ale to doraźne rozwiązanie. Też szukam jakichś podpowiedzi czy to ma związek ze skoliozą, u mnie jest ona znaczna, zaczynam już sobie nawet wkręcać jakieś niestworzone rzeczy.
Mam uczucie jakby ktoś dusił mnie w klatce piersiowej... Podobne objawy jak ty opisałaś. I nie bardzo wiem jak temu przeciwdziałać.

Góra Góra

25 cze 2017, o 12:15

domownik

Mysle ze wazne jest tu uprawianie sportu. Wysilek fizyczny zwieksza objetosc pluc dzieki czemu powinno to troszke niwelowac nasze dolegliwosci

Góra Góra

25 cze 2017, o 16:50

domownik

To nie wysiłek fizyczny zwiększa pojemność płuc tylko nasilony ruch oddechowy kl. piersiowej, wynikający z większego zapotrzebowania na O2 (tlen). ZPomyślcie, co stanie się przy nasilonym wysiłku w chwili, gdy mięśnie oddechowe nie mogą prawidłowo pracować. Zakończy się to co najmniej ...... zadyszką.

Większość Waszych problemów oddechowych bierze się z nieprawidłowej pracy tych struktur powięziowo-mięśniowych, które są odpowiedzialne za zasysanie i wypychanie powietrza z kl. piersiowej oraz nieprawidłowego ślizgu trzewnego podczas ..... właśnie oddychania.

Poszukajcie dobrego osteopaty, który pracuje w oparciu o techniki membranowe i terapię trzewną. Dobry będzie również kontakt z fizjoterapeutą pracującym metodą GDS.

Fizkom

Góra Góra

25 cze 2017, o 19:31

domownik

A moglbys wyjasnic na czym polega takie leczenie, terapia? Czy to sa jakies masaze, cwiczenia, zabiegi czy cwiczenia oddechowe? Jestem ciekawa na czym to wszystko polega

Góra Góra

25 cze 2017, o 21:18

domownik

Poczytaj o tym w internecie. Jest o tym dość dużo informacji.

Najistotniejsze jest nie to jak wygląda taka terapia ale w jaki sposób membrany w naszym ciele (jest ich 5) mogą generować / generują asymetrię ciała. Ta właśnie wiedza, pozwala ustalić przyczynę asymetrii, opracować plan działania i przeprowadzić skuteczną terapię. Niestety, tę wiedzę nadal posiada zbyt mało osób, zajmujących się leczeniem skoliozy. Wielka szkoda ......

F.

Góra Góra

26 cze 2017, o 12:25

domownik

A moze ktos z forumowiczow przechodzi lub przechodzil podobna terapie, leczenie i moze cos ta ten temat napisac ?

Góra Góra

19 gru 2017, o 13:25

domownik

Mam tak samo i kilka miesięcy temu wznowiłem ćwiczenia, pompki i drążek, od miesiąca trochę biegam a od dwóch miesięcy trenuję takie tam oddychanie i 40 sek doszedłem do 1:40 sek bez oddychania, w tym czasie oddycham przeponą. Ćwiczenia następujące: siedzę na krześle w miarę wyprostowany, wciągam powietrze jedną dziurką z nosa i wypuszczam drugą. Tak kilkanaście powtórzeń 3 serie. Wciągam powietrze dwoma dziurkami i wypuszczam ustami po kilkanaście powtórzeń 3 serie. Powiem Wam, ze po ćwiczeniach jestem szybszy, silniejszy i lepszy kondycyjnie :) moja sylwetka się bardziej wyprostowała i wyglądam prawie na tyle co mam. Mam 183/184 cm wzrostu. Masa bardzo powoli, ale idzie do góry :) Zwisy na drążku z plecakiem i w plecaku 5kg baniak z wodą :D zwis na skarpetach z wełny, żeby trudniej było haha.

Góra Góra

3 sty 2018, o 18:40

świeżak

Witam . Pomóc może leczenie skoliozy bardzo skuteczną metodą FED . Jest lista placówek leczących tą metodą w Polsce .

pozdrawiam
Anna

Góra Góra

4 sty 2018, o 18:20

domownik

Warto udać się do pulomonologa żeby zrobił spirometrię i bodypletyzmografię. To badania które pozwalają na ocenę wentylacji płuc.

Jak ktoś ma takie objawy niech domaga się od lekarza który bagatelizuje problem o skierowanie do pulmonologa i kardiologa.

Góra Góra

4 sty 2018, o 18:22

domownik

atp-fed napisał(a):
Witam . Pomóc może leczenie skoliozy bardzo skuteczną metodą FED . Jest lista placówek leczących tą metodą w Polsce .

pozdrawiam
Anna

A czy mogłaby Pani zamieścić jakieś publikacje dotyczące badań naukowych na temat skuteczności tej metody, czy może na razie przeprowadzane są eksperymenty medyczne z tą metodą gdyż jej skuteczność nie została jeszcze udowodniona?

Góra Góra

3 mar 2018, o 23:02

domownik

Czyli rozumiem że terapie o których pisze fizykom mogą pozytywnie wpłynąć na te struktury i membrany i poprawic oddychanie?

Góra Góra

8 mar 2018, o 18:17

domownik

APELUJĘ DO OSÓB KTÓRE MAJĄ ZADYSZKI. IDŹCIE DO PULOMONOLOGA ( NAJLEPIEJ W DUŻYM MIEŚCIE , GDYŻ W MAŁYM MOGĄ NIE MIEĆ MOŻLIWOŚCI WYKONANIA NIEKTÓRYCH BADAŃ). ZAPEWNE ZROBI WAM PRZYNAJMNIEJ SPIROMETRIĘ I PEWNIE BODYPLETYZMOEGARIĘ, ORAZ GAZOMETRIĘ.

TO O CZYM PISZECIE TO RESTRYKCJA PŁUC SPOWODOWANA DEFORMACJĄ KLATKI PIERSIOWEJ I KRĘGOSŁUPA.

POJEMNOŚĆ WYDECHOWA PŁUC TO NA WYNIKU BADAŃ FEV1 I ZAPEWNE BĘDZIE PODANE W PROCENTACH.

PRZY TEJ PRZYPADŁOŚCI TO NORMALNE ŻE MA SIĘ ZADYSZKI PODCZAS NP. WYCHODZENIA PO SCHODACH, WYKONYWANIA RÓŻNYCH CZYNNOŚCI WYSIŁKOWYCH, SZYBSZEGO CHODZENIA ITP.

CO DO OSTEOPATY KTÓRY MOŻE USUNĄĆ CZY ZMNIEJSZYĆ SKUTKI UCISKU KOŚCI NA TKANKI MIĘKKIE CZYLI MIN. PŁUCA TO NIE SŁYSZAŁAM JESZCZE O KIMŚ TAKIM.

Góra Góra

10 mar 2018, o 22:12

domownik

C25,
Wszystko wydaje się proste dopóty, dopóki nie zagłębimy się w szczegóły .....

Czy wiesz, że im głębiej oddychamy stajemy się mniej dotlenieni na poziomie tkankowym (--- > efekt Bohra). I wtedy pojawia się właśnie zadyszka......

Na początek poczytaj o założeniach Metody Prof. Butejko.

Pozdrawiam,
Fizkom

Góra Góra

11 mar 2018, o 00:41

domownik

Czyli przy takich przypadłościach lepiej nie uprawiać sportu w ogóle?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]