» LEKARZE, FIZJOTERAPEUCI, SZPITALE, KLINIKI REHABILITACJI - OPINIE, NAMIARY, KONTAKT » Lekarze

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za informacje zawarte w opiniach, które są własnością ich autorów.

3 sty 2018, o 18:10

świeżak

Witam i zapraszam wszystkich chcących dowiedzieć się na temat leczenia skoliozy w Łodzi .

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

4 sty 2018, o 18:38

domownik

Bardzo chciałabym poczytać z jakiś rzetelnych i bezstronnych źródeł o tej metodzie FED.

Mam nadzieję że skoro ta metoda ma być skuteczna to istnieją jakieś badania naukowe tego dowodzące. W przeciwnym razie oznaczałoby to że jest to metoda doświadczalna.

Warto wspomnieć że prawo wymaga udzielenia zgody pacjenta na eksperyment medyczny i jeżeli jest to eksperyment to ma prawo wiedzieć takie rzeczy a zgoda na leczenie musi zawierać takie informacje.

Góra Góra

4 sty 2018, o 23:14

świeżak

Witam. Oczywiście że jest to udowodniona metoda leczenia poparta badaniami. W Europie zachodniej jest stosowana z powodzeniem od wielu lat. Np w Hiszpanii skoliozę operacyjne leczy się tylko u 3 procent ludzi a podstawą leczenia są metody zachowawcze może długotrwałe ale bezpieczne. Metodę Fed opracował min dr Fernandez Sastre. W Polsce wprowadził ją prof. Śliwiński ze Zgorzelca. O metodzie można się dowiedzieć choćby wpisując w YouTube leczenie metodą Fed jak również jest lista certyfikowanych placówek w Polsce leczących tą metodą. No cóż wreszcie moją córkę leczyłam tą metodą. Ze skrzywienia 30 stopni u góry i 27 stopni na dole zostało 10 i 8 ja się cieszę. Niestety w Polsce ortopedzi wkładają dzieci w gorsety ortopedyczne i czekają kiedy będą gotowe do operacji..... NFZ nie jest zainteresowany takim leczeniem bo jest długotrwałe. Jedna sesja zabiegów trwa nie mniej niż 90 min i składa się z trzech etapów : elektrostymulacja 30 min, zabieg na maszynie Fed 30 min, ćwiczenia MacKenzi lub Ackermana 30 min. Chętnie odpowiem na pytania.

Góra Góra

5 sty 2018, o 17:38

domownik

Tyle że w publikacji którą znalazłam piszą o stosowaniu tej metody przy skrzywieniach poniżej 30 stopni, a więc ta metoda chyba nie jest dla wszystkich, albo jej skuteczność zaobserwowano tylko przy mniejszych skrzywieniach.

Dodatkowo pisało w niej o dzieciach ze skoliozą a nie o dorosłych.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]