» LEKARZE, FIZJOTERAPEUCI, SZPITALE, KLINIKI REHABILITACJI - OPINIE, NAMIARY, KONTAKT » Fizjoterapeuci

Zaloguj | Zarejestruj

2 gru 2010, o 14:50

domownik

Chciałam zapytać czy jeździliście do takich ośrodków np. we Wrocławiu, Trzebnicy czy Konstancinie na rehabilitację. Na takiej rehabilitacji zazwyczaj są stare ćwiczenia sprzed wielu lat i każdy dostaje ten sam zestaw ćwiczeń-przykładowo osoba, która przyszła tylko z kifozą, to dostaje ten sam zestaw ćwiczeń co osoba np. ze skoliozą i lordozą itp. Chciałam zapytać czy Wam też po takich pobytach się pogarszało. Ja teraz składałam papiery na komisję lekarską w ZUS-ie, żeby lekarz orzecznik stwierdził, że ja jestem całkowicie niezdolna do wykonywania pracy i z tego powodu miałabym mieć rentę. Jak przeglądałam różne wypisy, to zobaczyłam moje wyniki i dosłownie zrobiło mi się słabo. Przykładowo na jednym turnusie byłam 18 dni, miałam robiony 2 razy rentgen-pierwszego dnia i ostatniego dnia pobytu na rehabilitacji. Pierwszego dnia miałam 53 stopnie w odcinku piersiowym, a ostatniego dnia rehabilitacji miałam 68 stopni. A jak te turnusy były raz na pół roku, to pomiędzy turnusami pogarszało mi się o parę stopni. A niedawno dopiero usłyszałam od kilku specjalistów, że mam zepsute życie przez te ćwiczenia, bo jakbym nic nie robiła, to w wieku 19 lat bez operacji miałabym może 60 stopni, a teraz mam ok. 130. Chciałabym zapytać czy u Was też była taka sytuacja, że w trakcie turnusów rehabilitacyjnym tak mocno się Wam pogarszało

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

15 sty 2011, o 14:06

domownik

bardzo konkretne pytania ale brak odpowiedzi, a szkoda.

Góra Góra

21 sty 2011, o 13:16

domownik

mam wrażenie że mi ćwiczenia nie tylko nie pomogły ale również przyśpieszyły postęp skoliozy .Pacząc na to z perspektywy czasu wydaje mi się że tylko ćwiczenia indywidualne czy ewentualnie w małych grupach dopasowane indywidualnie mają sens . Czasami zastanawiam się jak by to wszystko wyglądało gdybym olała wtedy ćwiczenia ? ale na to już za pózno

Góra Góra

21 sty 2011, o 23:39

domownik

Racja RACJA niestety- świetny pogląd na temat źle przeprowadzanej korektywy ma dr Karski gdzieś na tym forum oglądałam świetne filmiki na ten temat polecam :idea: :twisted:

Góra Góra

22 sty 2011, o 00:57

domownik

byłam w sanatorium....jednym z zabiegów był masaż. Poszłam.Były trzy stanowiska do masażu.. się rozebrałam, jak kazano.Pani była miła; popatrzyła na plery, zawołała koleżanki i powiedziała 'dziecko, po tych plecach, to ja ciebie tylko głaskać będę'....a te moje plecy wcale głupie nie są :| Chyba :oops: I głaskała już do końca a ja to uwielbiałam :mrgreen:

Góra Góra

10 sty 2017, o 08:13

świeżak

Ja bardzo polecam turnusy rehabilitacyjne. Swojego ojca wysłałam na ten http://wojnar.pl/turnusy-rehabilitacyjne/ i po powrocie ojciec czuł się lepiej i mi podziękował bo mógł trochę odpocząć. Oczywiście mój tata nie tylko odpoczywał ale też aktywnie spędzał czas i ćwiczył i różnicę oczywiście na plus widać gołym okiem.

Góra Góra

29 mar 2017, o 08:56

świeżak

Ja od siebie mogę dorzucić ośrodek w Przeźmierowie. Naprawdę profesjonalna opieka i wspaniali rehabilitanci. W związku ze skoliozą jestem stałym bywalcem. Dobór ćwiczeń i zabiegów sprawiają, że jestem w lepszej formie. Dla zainteresowanych link: http://www.med-lux.pl/oferta/rehabilitacja/kregoslupa/

Góra Góra

20 kwi 2017, o 10:54

świeżak

Jak ktoś jest z Warszawy, to polecam Centrum Rehabilitacji i Terapii dla dzieci Anny Wysockiej, mojemu dziecku pomogli akurat z wadą postawy.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]