» LEKARZE, FIZJOTERAPEUCI, SZPITALE, KLINIKI REHABILITACJI - OPINIE, NAMIARY, KONTAKT » Fizjoterapeuci

Zaloguj | Zarejestruj

29 lip 2012, o 11:49

domownik

Po prostu zadzwoń do p. dr Białek albo p. mgr M'hango i się zapytaj (metoda jest dość skuteczna, chociaż oczywiście bardziej u dzieci). Namiary: http://www.fits.pl
Możesz od nich dostać też dane terapeutów szkolonych przez nich w Łagowie. Z tego co wiem, na turnusach osoby w tym wieku nie są prowadzone, ale prywatnie i owszem. Są zresztą i inne metody skuteczne u osób w Twoim wieku.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

4 wrz 2012, o 17:35

kiedyś byłam u niej i mało co nie padłam, bo powiedziała, że jest ,,lekarzem medycyny po specjalizacji z rehabilitacji medycznej", a później wyszło, że skończyła najpierw szkołę policealną i została technikiem fizjoterapii, a później skończyła studia z fizjoterapii. najlepsze, że niby taka wykształcona kobieta, a nie umie się zabrać za leczenie pacjenta, może zna się na ludziach, którzy nigdy nie mieli operację, ale okazało się, że nie zna się na pacjentach po operacji i nigdy nie rehabilitowała kogoś kto ma pręt w kręgosłupie, ale może poeksperymentować za 200zł na każdej wizycie. To ja dziękuję za takie eksperymenty-ja nie dam na sobie eksperymentować, bo jak ktoś się nie zna, to niech nic nie robi, a tu chciała zrobić coś w stylu ,,daj mi dużą kasę, to sobie poeksperymentuję, chociaż się nie znam", sorry, ale to przegięcie

PS Jedna z wypowiedzi mnie zaciekawiła, bo owszem rehabilitant lepiej się zna na gimnastyce od ortopedy i że ortopeda czy jakiś inny lekarz nie będzie pacjenta leczyć gimnastykami i nie chodzi o sceptyczne podchodzenie do rehabilitantów, tylko chodzi o zwykłe mówienie prawdy, bo chodzi o to, że pani Marianna Białek podaje się za lekarza medycyny ze specjalizacją z rehabilitacji medycznej, a nie mówi że jest rehabilitantką, czyli okłamuje pacjentów i nie chodzi o to, że ma się sceptyczne podejście do rehabilitantów, tylko chodzi o to, że osoba, która skończyła fizjoterapię twierdzi, że jest lekarzem medycyny po specjalizacji z rehabilitacji medycznej.

Góra Góra

4 wrz 2012, o 18:02

domownik

Nie wiem, jak się przedstawia pacjentom, ale

1. Doktorat ma ze skolioz

link w bazie nauki

2. Lekarzem nie jest (przynajmniej ja nie znalazłem jej w centralnym rejestrze lekarzy)
Rejestr lekarzy

Góra Góra

4 wrz 2012, o 18:33

domownik

Jest fizjoterapeutką, tzn. magistrem fizjoterapii i doktorem nauk medycznych (jedna z 2 możliwości doktoratu dla fizjoterapeutów, drugim jest dr nauk o kulturze fizycznej)

Góra Góra

4 wrz 2012, o 20:27

owszem, skończyła szkołę policealną, studia z fizjoterapii, zrobiła doktorat z fizjoterapii, zajmuje się skoliozami itp. Ale jak ma doktorat z fizjoterapii to nie znaczy, że jest lekarzem medycyny (czyli jak kto woli-magistrem medycyny). Mi chodzi o to, że ta kobieta w rozmowie ze mną stwierdziła, że skończyła 6 letnie studia medyczne (medycynę) na Akademii Medycznej we Wrocławiu, później zrobiła LEP, staż podyplomowy itp. i później skończyła specjalizację z rehabilitacji medycznej. Ja wiem, że ta kobieta jest rehabilitantką i jest po doktoracie, ale mi mówiła, że ona skończyła MEDYCYNĘ. A FIZJOTERAPIA TO COŚ INNEGO NIŻ MEDYCYNA I OSOBA PO DOKTORACIE Z FIZJOTERAPII NIE POWINNA SIĘ PODAWAĆ ZA LEKARZA. Wiem, że rehabilitantka może mieć zrobiony doktorat, ale to nie znaczy, że może wciskać ciemnotę, że jest lekarzem. Do tego ta kobieta używała przy mnie skrótu lek. med., który jest zarezerwowany dla absolwentów 6letniej medycyny! Nie chodzi mi o to, że jak rehabilitant zrobi doktorat to może mieć tytuł dr n. med. albo dr nauk o kulturze fizycznej, tylko chodzi o to, że ta kobieta nie podawała się za rehabilitantkę po doktoracie. Chodziło o to, że podawała się za lekarza medycyny (czyli lekarza po 6letnich studiach medycznych, odpowiednik magistra) i że niby jest lekarką po specjalizacji z rehabilitacji medycznej i że jest taką lekarką jak np. lekarz medycyny chirurg czy lekarz medycyny neurochirurg. Nie wiem czy Zbyszku rozumiesz o co mi chodzi-pani Białek stwierdziła, że jest taką lekarką jak Kołtowski z Trzebnicy, tylko ona jest lekarką rehabilitacji medycznej, a Kołtowski jest ortopedą, a ta kobieta jest rehabilitantką po doktoracie. Może specjalizuje się w skoliozie, tylko co innego jest rehabilitować małe dziecko z lekką skoliozą, gdzie ćwiczeniami prostuje się kręgosłup, a co innego jest rehabilitować osobę po 20 roku życia, która jest wiele lat po operacji i ma robić gimnastyki na zwyrodnienia kręgosłupa, dyskopatię, niedowłady, nietrzymanie moczu od nerwów itp. Mi jest potrzebna zupełnie inna gimnastyka niż małym dzieciom z lekką skoliozą, które nie miały operacji. A ta kobieta zajmuje się właśnie takimi przypadkami jak dzieci z lekką skoliozą, które ćwiczą, żeby naprostować kręgosłup. Ale ta kobieta nie specjalizuje się w takich przypadkach jak ja-wiele lat po operacji, zwyrodnienia, dyskopatia, rwa kulszowa, nietrzymanie moczu i kału itp. i ta kobieta pierwszy raz widziała taki przypadek jak mój i nie wiedziała jak się za mnie zabrać, ale chciała po 200zł za każdą wizytę, chociaż sama nie wiedziała co ma zrobić, ale chciała dębić kasę, żeby zarobić. A są inni rehabilitanci, którzy się specjalizują w takich przypadkach jak ja i powinna mi podać namiar na rehabilitantów, którzy się specjalizują w takich sprawach jak moja. Nawet chciała mnie zabrać na 2 tygodniowy obóz rehabilitacyjny za ponad 3 tysiące zł (na co nie mam kasy) i chciała, żebym miała takie gimnastyki jak małe dzieci z lekką skoliozą, którym prostuje się kręgosłup gimnastyką. A takim osobom jak ja daje się inną gimnastykę jak ludziom bez operacji i twierdziła, że np. osobom po operacji, z prętami w środku można prostować kręgosłup ćwiczeniami, a to śmieszne i to nieprawda-myślał, że jestem idiotką, ja jej uwierzę i pojadę na ten obóz rehabilitacyjny, żeby naprostować kręgosłup, a wielu wie, że gimnastyka korekcyjna nie naprostuje kręgosłupa u osób po operacji kręgosłupa, gdzie ma się pręty wkręcone na haki i śruby i ma się usztywnienie od TH1 do L5

Dodam, że p. Białek nawet nie chwaliła się, że zrobiła doktorat i jest dr n. med., bo jakby się chwaliła doktoratem, to byłoby większe prawdopodobieństwo, że będzie się szukać informacji w internecie, bo jak jest np. taki Michalski, który jest doktorem nauk medycznych i jest ortopedą, to on jest ordynatorem oddziału w państwowym szpitalu i można by szukać przykładowo w internecie czy ta pani Białek pracuje w państwowym szpitalu i czy jak jest jakiś szpital rehabilitacyjny, to można by sprawdzać czy taka pani Białek jest ordynatorem oddziału rehabilitacyjnego albo czy jest wykładowcą na AM i czy uczy studentów medycyny, bo udawała lekarkę. Więc wolała udawać zwykłego lekarza bez tytułów naukowych i kryła się z doktoratem. Trafiłam do niej z polecenia, dostałam numer telefonu i adres. Dopiero jak po wizycie u niej przeszukałam internet, to m. in. z jej strony internetowej się dowiedziałam, że jest rehabilitantką po doktoracie. Ale ona udawała, że skończyła 6letnią medycynę na Akademii Medycznej we Wrocławiu, PANI BIAŁEK UDAWAŁA, ŻE STUDIOWAŁA MEDYCYNĘ NA WYDZIALE LEKARSKIM NA AKADEMII MEDYCZNEJ WE WROCŁAWIU! I udawała, że jest lekarzem medycyny=magister medycyny, nie chwaliła się doktoratami itp., bo można by drążyć temat jakby się chwaliła tytułami naukowymi, bo jak ktoś ma tytuły naukowe, to ludzie sprawdzają czy taki ktoś pracuje w szpitalu czy coś. Poza tym nawet na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej nie ma takiego lekarza jak Marianna Białek. A jakby była tą lekarką za którą się podaje, to można by ją znaleźć w takiej wyszukiwarce na stronie internetowej NIL

PS Zbyszku-rozumiem, że rehabilitant po doktoracie może mieć tytuł dr n. med., inni rozumieją o co mi chodzi, tylko chyba nie Ty. Pani Białek nie wspominała o doktoracie, tylko twierdziła, że skończyła medycynę na AM we Wrocławiu, jest lekarzem medycyny i jest takim samym lekarzem jak Michalski czy Kotwicki z Poznania, tylko udawała, że ona jest zwykłym lekarzem medycyny bez tytułów naukowych i zrobiła specjalizację z rehabilitacji medycznej-pani Białek udawała, że ma wykształcenie jak np. lekarka, która nazywa się Jolanta Janiak i jest ordynatorem oddziału rehabilitacyjnego w Szpitalu im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy-ta lekarka z Trzebnicy jest lekarzem po specjalizacji z rehabilitacji medycznej. Chodzi mi o te kłamstwa, że skończyła medycynę na wydziale lekarskim Akademii Medycznej.

Góra Góra

17 lis 2015, o 23:03

świeżak

Witam!
Piszę odnośnie postawionego pytania dotyczącego Pani dr. n. med. Marianny Białek i Pana mgr. Andrzeja M'hango oraz metody fits. Miałam styczność zarówno z metodą jak i wyżej wymienionymi specjalistami. Jestem bardzo zadowolona z efektów terapii, ponieważ dzięki systematycznym ćwiczeniom wg. tej metody uzyskałam efekt na tyle zadowalający, że nie musiałam kożystać z zabiegu operacjnego. Jako dziecko kilkakrotnie jeździłam na turnusy rehabilitacyjne organizowane przez Panią Doktor.
Polecam zarówno Panią dr. n. med. Mariannę Białek jaki Pana mgr. Andrzej M'hanho. Są wybitnymi w swojej dziedzinie osobami. Warto się do Nich zgłosić choćby na konsultację.

PS. Powiem szczerze, że nie interesują mnie żadne dyplomy, czy tytuły. Dla mnie istotny jest fakt, że dzięki tym Pańtwu uniknęłam zabiegu operacyjnego i znacznie zmniejszyłam swój kąt skrzywienia. Jeżeli natomiast interesują Państwa dyplomy, certyfikaty czy po prostu informacje można kożystać ze strony internetowej. Wszystkie informacje można znaleźć na tej właśnie stronie.

Góra Góra

25 sie 2017, o 11:37

świeżak

Polecam Pania Marienne, przemiła osoba i zna się na tym co robi. Wyczerpująco odpowiada na pytania - inna osoba mogłaby się zdenerwować ich ilością.

--
plecaki coolpack

Góra Góra

19 paź 2017, o 16:41

świeżak

Dokładnie, miła babka

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]