» INNE WADY POSTAWY I SCHORZENIA KRĘGOSŁUPA » Choroba Scheuermanna

Zaloguj | Zarejestruj

28 cze 2017, o 15:19

świeżak

Tak jak w temacie ile stopni skrzywienia trzeba mieć w kifozie żeby ubiegać się o operacje? Czytałem tutaj posty o tym że dr. Kłapeć kwalifikował do operacji ludzi którzy mieli 45 stopni. Tymczasem w Zakopanem lekarze powiedzieli mi że 60 stopni to jest prawie norma. Sam przeszedłem taką operacje ale efekt jest naprawdę mizerny. Zdecydowałem się nawet wyjąć śruby po zroście kostnym bo po cholerę mam z tym chodzić jeżeli efektu prawie nie widać. Na karcie po operacji miałem napisane że korekcja to 13 stopni z 62 do 49. Dwa lata później, przed wyjęciem śrub kąt wynosił 54 stopnie, po wyjęciu 56. Jakiś doktor powiedział żebym się niemartwi bo to wszystko jest w granicach błędu kreślarskiego. Nie wiem czy oni mnie robią w chuja ale już mnie to wszystko tak wkurwia że nie mogę spać. Chciałem zapytać osób zorientowanych jak to jest z tymi stopniami zwłaszcza jeżeli chodzi o dr. Kłapcia i czy on dalej operuje w Lublinie? Czy trzeba do niego jechać z prześwietleniem RTG czy jest ono wykonywane na miejscu? Czy dalej operuje się tam etapowo? Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki..

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

28 cze 2017, o 15:23

domownik

Tobie chyba się myli choroba Scheuermanna ze skolioza-skoliozę operują od 45 stopni i dr Klapec ma racje, ale kifoza prawie 60 stopni to prawie norma i Zakopane się nie myli. Gdybys miał skoliozę około 60 stopni to byłaby kwalifikacja do operacji

Góra Góra

28 cze 2017, o 15:34

świeżak

Nic mi się nie myli. Wiem co to jest skolioza i wiem co to jest kifoza (miałem już 3 operacje kręgosłupa) Wiem tez że norma kifozy to 20-40 a 60 to chyba nie jest prawie 40.

A co do tych 45 stopni to przeczytaj ten wątek:

viewtopic.php?f=71&t=2715

Góra Góra

28 cze 2017, o 17:54

domownik

Kowal89 napisał(a):
Nic mi się nie myli. Wiem co to jest skolioza i wiem co to jest kifoza (miałem już 3 operacje kręgosłupa) Wiem tez że norma kifozy to 20-40 a 60 to chyba nie jest prawie 40.

A co do tych 45 stopni to przeczytaj ten wątek:

viewtopic.php?f=71&t=2715

Hej do klapcia jak coś to że,swoim rtg. Podobno teraz gdzieś indziej przyjmuje.. Generalnie nie polecam tego lekarza , może kifozy lepiej operuje niż skoliozy

Góra Góra

18 lip 2017, o 18:11

świeżak

Mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto miał operowaną kifozę i przed zabiegiem miał mniej niż 60 stopni?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]