» INNE WADY POSTAWY I SCHORZENIA KRĘGOSŁUPA » Choroba Scheuermanna

Zaloguj | Zarejestruj

7 sty 2011, o 22:50

świeżak

Witam.

Mam 22 lata i przebytą chorobę Scheuermanna spore sklinowacenie kręgów oraz guziki schmorla.
Od roku chodzę na siłownię, rehabilitację, oraz do fizjoterapeuty na masaże/ustawienia manualne miednicy,odblokowywanie kręgosłupa, jestem na diecie.
Przez ten czas wyrobiłem sobie nawyk prostej postawy(ściągnięte łopatki) w każdej sytuacji, ruchomość kręgosłupa i innych części ciała poprawiła się niesamowicie, tak samo jeśli chodzi o mięśnie zwłaszcza pleców, klatki przedtem ich po prostu nie miałem.. musiałem się na nowo przyzwyczaić do czynności życiowych. Mam 198 cm wzrostu co jest sporym utrudnieniem. Poprawiła się również moja wydolność oddechowa, jak dotąd nie odczuwam żadnych bólów, zdrętwień itp. Nigdy nie odczuwałem byłem bardzo aktywny fizycznie do 15 roku życia, niestety również dużo czasu spędzałem przed komputerem garbiąc się niemiłosiernie.

Niestety okrągłe plecy nie dają mi spokoju, nie mogę patrzeć na siebie z profilu, sklinowacenie kręgów robi swoje, chcę kontynuować moje działania przez około dwa lata po czym udać się na operację.

Chcę się dowiedzieć czy moje działania mogą w jakiś sposób ułatwić operacje a przede-wszystkim pomóc w zaadaptowaniu się mojego ciała po operacji ? Na logikę wydaje mi się że tak.

I to co mnie interesuje najbardziej, przy założeniu że operacja przebiegnie pomyślnie, czy jest szansa że przy odpowiednio wcześniej rozbudowanych mięśniach pleców, klatki, będę mógł wrócić do ćwiczeń na siłowni ?
Oczywiście nie od razu i tylko do ćwiczeń które bezpośrednio nie obciążają kręgosłupa (leżenie na ławce, wyciągi itp.) Ciężary też na początku minimalne, do tego oczywiście odpowiednia rehabilitacja i kontrola.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

10 sty 2011, o 19:55

mgr. fizjoterapii

na pewno jest szansa, mam kolegę po operacji scheuermana i ćwiczy, nie będzie Ronnie Colemanem ale ćwiczyć na pewno wrócisz ale z głową....trzeba będzie ćwiczyć

Góra Góra

11 sty 2011, o 10:59

świeżak

Zastanawiam się gdzie lepiej się zoperować, za granicą czy w Polsce, wiem że w Anglii, Niemczech i Szwajcarii bardzo dobrze operują tą chorobę.

Góra Góra

11 sty 2011, o 11:52

domownik

jeśli masz kasę :mrgreen: to ja nawet bym się nie zastanawiała, ale to chyba droga operacja?

Góra Góra

11 sty 2011, o 14:16

świeżak

w Polsce chyba ok 30 tysięcy plus implanty.

Góra Góra

11 sty 2011, o 16:27

domownik

Karmis napisał(a):
w Polsce chyba ok 30 tysięcy plus implanty.

Słyszałam, że operacja w Damianie, u doktora Michalskiego kosztuje 70 tysięcy.

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

11 sty 2011, o 19:48

domownik

Powiem tak-na cholerę płacić ok. 70 tysięcy zł za operację, jak można to załatwić na NFZ? A jak choroba jest poważna, to można szybko znaleźć się w państwowym szpitalu i mieć dobrze zrobioną operację, oczywiście bez dawania łapówek (bo wiem, że pokutuje przesąd, że jak chce się załatwić szybko operację, to trzeba ,,dać w łapę''). Jak to jest coś bardzo poważnego, to można załatwić operację w ciągu paru tygodni. Pożyczki będzie się długo spłacać, a znam ludzi co się zapożyczyli na mieszkanie, prywatne leczenie itp., a teraz stracili dom, nie mają gdzie mieszkać i czasem nocują w barakach grożących zawaleniem, na klatkach schodowych, stracili pracę itp.-czyli brud, smród i ubóstwo, chociaż wcześniej dobrze zarabiali, byli dobrze wykształceni. Więc wolałabym uważać z pożyczkami. A jak ktoś zarabia 1200zł czy 2 tysiące zł miesięcznie, to po pierwsze nie dostałoby się tak wysokiej pożyczki jak 70-80 tysięcy zł w banku. A załatwianie pożyczki w miejscach gdzie proponują ,,Gotówkę w 5 minut" też odpada, bo tam dają oprocentowanie rzędu 66% miesięcznie, a zdarzają się tacy co dają pożyczkę z odsetkami rzędu 10% dziennie. Taka jest rzeczywistość.

Góra Góra

12 sty 2011, o 13:10

świeżak

A jak wygląda procedura zakwalifikowania do operacji z NFZ-u ? Gdzie należy się zgłosić, i co mówić ? Zakładam że jak powiem: czuje się dobrze (fizycznie) i nic mnie nie boli to nic z tego nie będzie. Mieszkam w Warszawie

Dzięki za pomoc.

Góra Góra

12 sty 2011, o 15:57

domownik

Karmis napisał(a):
A jak wygląda procedura zakwalifikowania do operacji z NFZ-u ? Gdzie należy się zgłosić, i co mówić ? Zakładam że jak powiem: czuje się dobrze (fizycznie) i nic mnie nie boli to nic z tego nie będzie. Mieszkam w Warszawie

Względy estetyczne, to też ważny powód do przeprowadzenie operacji. Wszystko zależy od tego, ilustopniowe masz to skrzywienie.

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

12 sty 2011, o 17:57

świeżak

Wydaje mi się że około 60* jest ale nie więcej.

Ostatnio edytowano 26 mar 2011, o 20:28 przez Karmis, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra

12 sty 2011, o 19:12

domownik

Karmis napisał(a):
Wydaje mi się że około 60* jest ale nie więcej.

To powinien zdecydowanie ocenić lekarz - oceny z forum na nic Ci się nie przydadzą. Tu są laicy, a Tobie potrzebna jest opinia fachowca.

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

12 sty 2011, o 20:08

świeżak

Wiadoma sprawa, wrzuciłem dla urozmaicenia tematu.

Pozdrawiam.

Góra Góra

5 lut 2011, o 20:28

świeżak

Witam, mam 18 lat i od paru lat zmagam się z ch. Scheuermana. Od około 4 miesięcy ćwiczę na siłowni (skupiam się na rozciąganiu przykurczonych mięśni piersiowych i na dopakowaniu pleców) dodatkowo śmigam co tydzień od ponad roku na masaże do fizjoterapeuty, czy ostre przypakowanie pleców pozwoli na kosmetyczne wyeliminowanie "okrągłych pleców" czy raczej nie mam na co liczyć? Swoją drogą czy operacja eliminuje wizualnie "okrągłe plecy"?

Pozdrawiam

Góra Góra

6 lut 2011, o 20:36

mgr. fizjoterapii

często przy wadach postawy "ostre przypakowanie" nie likwiduje problemu od strony wizualnej. Mięśnie są po przykurczane itp. i sylwetka a dokładniej miesnie budują się nieprawidłowo, co przy mocnym rozwinięciu muskulatury może być mocno widoczne.

Góra Góra

7 lut 2011, o 22:07

świeżak

Ale skoro przy Ch. Scheuermana mięśnie klatki są przykurczone a pleców rozciągnięte to rozciąganie klatki (np. rozpiętki) i przykurczenie mięśni pleców (np. podciąganie na drążku czy ściąganie do karku na wyciągu) powinno chyba korygować tzw. plecy okrągłe?

Ps. Jak jest z tą operacją, jest możliwość kosmetycznego zlikwidowania okrągłych pleców?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]