» LEKARZE, FIZJOTERAPEUCI, SZPITALE, KLINIKI REHABILITACJI - OPINIE, NAMIARY, KONTAKT » Szpitale oraz Kliniki Rehabilitacji » Poznań

Zaloguj | Zarejestruj

16 lut 2010, o 20:02

świeżak

Może na razie nie będę was męczyć na gg (podstępna grypa mnie chyba atakuje i fatalnie się czuję).
Zapytam tutaj.
Jakie implanty nosicie ;) ? (pewnie tytanowe)
Czy od razu mieliście plastykę garba ?
Operacja prywatna czy refundowana ?
Jak wizualnie wyglądają plecy , czy np. nosząc t-shirta plecy są proste jak u modelki/modela ;)?
Czy efekt operacji się utrzymuje, na forum były wątki, że zaokrąglenie pleców u niektórych z czasem wróciło.
Z góry dziękuje wszystkim za cierpliwość :)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

16 lut 2010, o 22:47

domownik

To ja napisze jak u mnie
Raczej tytanowe jakoś lekarz mnie nie poinformował o tym a ja się nie pytałam.
Operacja jak najbardziej refundowana w pełni.
Nie miałam robionej platyki garba chociaż żebra troche mi wystawały ale wróciły na swoje miejsce po operacji, dodam że miałam większą skoliozę w odcinku lędźwiowym i bardziej był widoczny wał mięśniowy niż żebra ale wiadomo jak to jest że jak jest jedno to i drugie zazwyczaj się także pojawia.
Wizualnie plecy bardzo mi sie podobają nawet ładny "haft" mi zafundowali, że aż uważam swoją bliznę jako ozdobę a nie oszpecenie. W lecie chodziłam w bluzkach bez pleców, nosze normalnie obcisłe koszulki, i raczej plecy są widoczne ale nie przejmuję się tym i może przez to nie widzę tego.
Trochę mi się plecy zaokrągliły ale wiem że to tylko moja wina bo nie ćwiczyłam ze zwyczajnego lenistwa, i teraz chcę się wziąć do roboty żeby wrócić do stanu po operacji.
Oj chyba trochę się rozpisałam :) Jakbyś chciał coś jeszcze wiedzieć to pisz śmiało na pewno odpiszę :)

Szybkiego powrotu do zdrowia :)

Góra Góra

17 lut 2010, o 21:26

domownik

kobi napisał(a):
Może na razie nie będę was męczyć na gg (podstępna grypa mnie chyba atakuje i fatalnie się czuję).
Zapytam tutaj.
Jakie implanty nosicie ;) ? (pewnie tytanowe)
Czy od razu mieliście plastykę garba ?
Operacja prywatna czy refundowana ?
Jak wizualnie wyglądają plecy , czy np. nosząc t-shirta plecy są proste jak u modelki/modela ;)?
Czy efekt operacji się utrzymuje, na forum były wątki, że zaokrąglenie pleców u niektórych z czasem wróciło.
Z góry dziękuje wszystkim za cierpliwość :)
]

Implanty tytanowe. Nie miałam resekcji żeber, bo moje skrzywienie nie nadawało sie, a miałam ok90stopni. W związku z tym aktualnie czekam na operacje garba. Jest on niewielki...jak zwykłej chudszej osoby która ma 48stopni;] jestem w miare zadowolona z tej operacji. Oczywiście teraz nie jestem bo boli mnie;( no ale może przejdzie. Operacja refundowana oczywiście. Dużo ludzi nie wie nawet że jestem po operce;)- to jest coś pozytywnego dla każdego chyba...;| ;)

Góra Góra

26 lut 2010, o 15:30

świeżak

Ja polecam doc.hab.med Macieja Głowackiego. Też u niego miałam operacje.
Teraz czuję się bardzo dobrze choć po operacji jestem dopiero 3 miesiące.

Góra Góra

14 mar 2010, o 20:28

świeżak

ja operację miałam kilka tygodni temu.
docent Głowacki-pełen profesjonalizm, a moje zadowolenie w 100 %.
Polecam z całego serca

Góra Góra

4 kwi 2010, o 13:56

świeżak

Mnie też operował doc.Maciej Głowacki to bardzo dobry specjalista.
W szpitalu byłam 3 tygodnie w tym 2 tyg.po operacji.Operowano mnie 2 grudnia 2009 roku w Poznaniu ul.28 czewrca.
POLECAM TEGO LEKARZA!

Góra Góra

4 kwi 2010, o 14:09

świeżak

Hej;* mnie operował M.Głowacki.W szptalu byłam 3 tygodnie.

Góra Góra

10 kwi 2010, o 18:01

domownik

dr hab Kotwicki. Około 8godzin. Rehabilitacja 2tygodnie a po operacji też gdzieś tyle, dobrze nie pamiętam to tak dawno było ^^ tj.2007r

Góra Góra

1 lis 2016, o 21:11

świeżak

Niedługo mam operacje i mam pytanie do osób operowanych na oddziale IIB w szpitalu Degi
1) Czy jeśli o 7:00 mam być na izbie to tego samego dnia będzie operacja? Wiem, ze mam mieć jeszcze robioną spirometrię i rezonans.
2)(Pytanie do dziewczyn) Czy operacja musi być po miesiączce?

Góra Góra

3 lis 2016, o 21:51

domownik

z tego co czytałam, bo sama się tym interesowałam :P to miesiączka nie powinna stanowić problemu :)

Góra Góra

31 maja 2017, o 00:08

świeżak

Witam! :) Dopiero co się zarejestrowałam, więc jeśli piszę w złym temacie to z góry przepraszam. Zastanawia mnie jednak, czy jestem odosobnionym przypadkiem, czy może jednak nie. Na operację w Poznaniu zapisana zostałam w 2010r. (jeszcze jako dziecko), operacja miała się odbyć w 2011 roku, no ale wiadomo jak to jest. Problem polega na tym, że mamy 2017 rok i dopiero niedawno zostałam poinformowana, że moja operacja będzie miała miejsce najwcześniej w 2019 roku. Oczywiście moja skolioza się pogorszyła przez ten cały czas, mimo że regularnie się rehabilituję. Sytuacja jest o tyle dla mnie dziwna, że w 2015 roku zostałam wezwana na "badanie przedoperacyjne" na którym lekarz, który go dokonywał, skierował wniosek o przyspieszenie mojej operacji, o którym dział ruchu chorych nic nie wie. Czy są osoby, które mają podobny problem? Śledzę to forum od dłuższego czasu i właśnie niepokoi mnie niewielka ilość informacji o operacjach przeprowadzonych w Poznaniu. Zaczynam mieć wątpliwości, czy wybór tego ośrodka był słuszną decyzją. Pozdrawiam serdecznie.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]